اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد vhdl

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد vhdl

سلام بچه ها.
    من میخواهم یه پروژه با vhdl انجام بدم اما اصلا نمیدونم جواب میده یا نه؟
    میخواستم یه سیگنال بسازم که بتونم نویز و روش سوار کنم. یعنی فرکانسی حدود 200 مگ واسه نویز میخواهم.
    هم چنین بتونم میزان زمان شروع ( یا همون زمان تاخیر پالس) و دامنه اش رو تغییر بدم.
    اول میخواستم از avrاستفاده کنم اما فرکانسش کمه ( حداکثر 16 مگ) بعد گفتم از fpga استفاده کنم که چون باید بریزم روی ic باید از vhdl یا verilog استفاده کنم.به نظر شما میتونم جواب بگیرم . روند هم درست گفتم؟
    یعنی اول fpga بعد vhdl ?
    با تشکر فراوان.

پاسخ : سوال در مورد vhdl

با سلام
    عزیز یه مقدار دقیقآ‌تر توضیح بده من که چیز نفهمیدم!
    ۱. سیگنال نویز آنلوگ میآ‌خواهی دیگه؟
    ۲. میآ‌خواهی پهنای باند نویز ۲۰۰ مگ باشه یا مثلا یک سیگنال دیجیتال رندوم با فرکانس ۲۰۰ مگ؟
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

سلام.
      مرسی که خوندین.
      یه سیگنال فرض کنید داریم میخواهیم یک نویز آنالوگ با فرکانس 200 مگ روش سوار کنم.
      حالا در مورد دیجیتال و آنالوگش هم مشکل دارم اصلا تویvhdl میشه آنالوگ کار کرد یا نه؟
      هم چنین این سیگنال و می خواهیم به طور دلخواه دامنه و تاخیر اولیه اش را تغییر دهیم.
      این یک سیگنال تک پالس میتونه باشه. یا این که با دادن مقادیر دامنه و تاخیر از یک look up table (یعنی جایی که همه ی این توابع ذخیره شده اند.)بیاورد . اما مساله ی نویز فرکانس بالایی که میخواهم روش سوار کنم و نمیدونم.
      آیا میشه خود نویز هم در look up table قرار داد و از اون هم استفاده کرد؟
      با avr میشه؟
      یا این که باید از همون fpga استفاده کنم و بعدش هم vhdl ؟
      بازم ممنونم.

دیدگاه

لطفا به این پست مراجعه کنید
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=23273.0

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X