اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دستورات دسترسی به حافظه داده ( SRAM )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دستورات دسترسی به حافظه داده ( SRAM )

درود
    موضوعی که من تا به حال درست بهش دقت نکرده بودم اینه که دستورات LDS و STS که برای خواندن و نوشتن مستقیم خانه های RAM به کار میرند هر کدوم 2 Word یا 4 بایت فضا نیاز دارند از اونجا که هضمش برام مشکل بود یکم مشکوک شدم به اینکه شاید من اشتباه میکنم و باید از راه دیگری برای این کار استفاده کنیم که کمتر حافظه برنامه از دست بدیم، اگر اشتباه نکنم میکروهای PIC حتی سری 10 هم دستورات دسترسی به RAM فقط دو بایت حافظه میخواد، درسته ؟ اگر برای هربار خواندن یا نوشتن هر رجیستر داده، 2 بایت اضافی از حافظه برنامه بره که بدجور میشه !!
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

پاسخ : دستورات دسترسی به حافظه داده ( SRAM )

درود
    ظاهرا راهی بهتر از استفاده از همین دستورات نیست و به هر صورت برای هر بار توشتن یک بایت در حافظه Ram یا خواندنش باید حداقل 2 word از حافظه رو به این کار اختصاص بدیم ! تنها راه متفاوتی که پیشنهاد شد استفاده از دستورات 2 بایتی آدرس دهی غیر مستقیم بود که اونها هم چون نیاز به مقدار دهی اشاره گر دارند دوباره دوتا دستور 2 بایتی میاد رو هم و میشه همون 4 بایت ( البته اگر به صورت Block باشه این راه مفید هست )
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X