اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یافتن FET مشابه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یافتن FET مشابه

با سلام

دو عدد از FET های شارژر لپ تاپ من سوخته
    اگه بخواهم مشابه این فتها رو پیدا کنم چی کار باید بکنم
    توی کتاب ECA هم اصلا اسمش وجود نداشت

نام فت : P40NF10 از کمپانی ST
    مرسی

پاسخ : یافتن FET مشابه

کسی نیست جواب منو بده؟
    :angry: :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

.

سلام

فکرکنم نزدیکترین مشابه که بتونی تو بازار پیدا کنی IRF540 هستش . تقریبا مقادیر ولتاژ و جریان و R-DS آن میخوره.
      من چیز بهتری پیدا نکردم که تو بازار هم وجود داشته باشه .

دیدگاه

باسلام.منظور از شماره P40nf10 یعنی ماسفت 40 آمپر -100 ولتی.کافیه به جمهوری بروید واین شماره روبدید .درضمن مشابه همین روی مادربوردها
        هم مصرف شده.ازنوع 75 ولتی که برای کاربرد شمامناسبه.
        موفق باشید.
        من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
          باسلام.منظور از شماره P40nf10 یعنی ماسفت 40 آمپر -100 ولتی.کافیه به جمهوری بروید واین شماره روبدید .درضمن مشابه همین روی مادربوردها
          هم مصرف شده.ازنوع 75 ولتی که برای کاربرد شمامناسبه.
          موفق باشید.
          سلام
          یه سئوال
          شما چگونه از روی شماره مشخصات اونو فهمیدی
          میشه روش تشخیص رو به من بگی؟
          مرسی

دیدگاه

سلام

فکرکنم نزدیکترین مشابه که بتونی تو بازار پیدا کنی IRF540 هستش . تقریبا مقادیر ولتاژ و جریان و R-DS آن میخوره.
            من چیز بهتری پیدا نکردم که تو بازار هم وجود داشته باشه .

موفق باشید .

[/quote]

مشخصات فت پیشنهادی شما با فت مورد نظر من خیلی نزدیک نیست
            100v
            50A
            0.025 ohm

دیدگاه

باسلام.شماره ماسفتهایی که بدین روش (P40NF10) مشخص میشوند:دوعدداول مقدار جریان(40آمپر) و حرف N نوع N channel(منفی)
              ودوعددآخر مقدارولتاژ درین- سورس ضربدر 10میباشد(10*10=100ولت).درضمن irf540مشابه نزدیکی برای آن میباشد.
              http://rapidshare.com/files/197742413/stp40nf10.pdf.html
              برای کاربرد موردنظر شما ماسفتهای 30 الی 55آمپر باولتاژ 75الی 120 ولت مناسب میباشد.
              موفق باشید.
              من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
                باسلام.شماره ماسفتهایی که بدین روش (P40NF10) مشخص میشوند:دوعدداول مقدار جریان(40آمپر) و حرف N نوع N channel(منفی)
                ودوعددآخر مقدارولتاژ درین- سورس ضربدر 10میباشد(10*10=100ولت).درضمن irf540مشابه نزدیکی برای آن میباشد.
                http://rapidshare.com/files/197742413/stp40nf10.pdf.html
                برای کاربرد موردنظر شما ماسفتهای 30 الی 55آمپر باولتاژ 75الی 120 ولت مناسب میباشد.
                موفق باشید.
                مشخصات p40nf10 :
                100V
                50A
                Rds=0.025ohm
                مشخصات irf540:
                100V
                22A
                0.055ohm
                در ضمن p40nf10 از نوع StripFET می باشد نه mosFET
                پس همانطور که مشاهده می کنید همچین به هم نزدیک نیز نمی باشند

دیدگاه

.

سلام

شما این مشخصات IRF540 رو از کجا پیدا کردید ؟ تو دیتا شیت (ST)نوشته :
                  100 ولت
                  30 آمپر
                  50 میلی اهم مقاومت درین سورس در حالت روشن .
                  اینها از دیتاشیت شرکت ST هستش .البته این مقادیر برای سازندگان مختلف متفاوت است .
                  -
                  شما اگه تو دیتا شیت به APPLICATION های هر دو نگاه کنید تقریبا یکسان هستند و کار غیر متعارفی انجام نمیدن که تفاوت محسوب بشه .
                  و این قضیه StripFET بودن و LOW GATE CHARGE بودن تاثیری در مقادیر ظرفیت خازنی ورودی و خروجی این ماسفت ها نداشته است . بنظرم تفاوتی در کارایی ندارند .
                  فقط ممکنه این گزینه Exceptional dv/dt Capability مسئله ساز باشه که باید به کاربرد اون ماسفت در مدار خودت نگاه کنی .

دیدگاه

سلام آقای عزیزی

فکر می کنم مقاومت بالای 55 میلی اهم باعث تولید گرمای بیشتری بشه درنتیجه شارژر سریعتر گرم بشه
                    البته فکر می کنم بهتر از این هم گیرم نیاد
                    راستی Exceptional dv/dt Capability چیه؟
                    میشه در مورد این گزینه بیشتر توضیح بدی؟
                    مرسی

دیدگاه

.

سلام

هر ماسفتی یه ناحیه breakdown برای جریان یا ولتاژ یا فرکانس کارش دارد . این ناحیه ای است که ترانزیستور دیگه قادر به کار کردن نیست
                      مثل زمانی که ولتاژ زیادی بهش اعمال کنی یا فرکانس بالاتر...
                      Exceptional dv/dt Capability = این قابلیت استثنایی که در این ماسفت گذاشته شده (بقول سازنده) میتونه این خارج از این مقادیر هم عمل
                      کنه (بصورت لحظه ای و پالسی) و باعث از کار افتادن و سوختن قطعه نشه . مثل آورشوت و اسپایک هایی که بر اثر شارژ و دشارژ یک سلف
                      در یک مدار سویچینگ تولید میشه و دامنه ای بالاتر از حداکثر ولتاژ کار قطعه دارد .(البته فکر کنم منظورش اینه icon_mrgreen)
                      -
                      بله مقاومت 50 میلی اهم بیشتر از 28 میلی اهم گرما ایجاد میکنه . ولی این مقادیر همگی حدودی هستند و نسبت به جریانی که از قطعه
                      میگذره این مقادیر هم تغییر میکنه. تو خود دیتا شیت هم مقدار حداقل و حداکثر برای هر دوی آنها نوشته شده .
                      باید تست کنی و نتیجشو عملا ببینی . فکر نکنم انقدر هم محسوس باشه . icon_smile

دیدگاه

سلام مجدد

خوب سئوال دیگه ای که واسه من به وجود اومده اینه که برای یافتن قطعات مشابه از چه سایتی میشه استفاده کرد؟
                        سایت eca ظاهرا این کار رو انجام نمی ده .فقط cd اونو می فروشه

دیدگاه

باسلام. بهترین راه جهت یافتن دیتاشیت قطعات ومشابهات اونها مراجعه به سایت شرکتهای سازنده است. مثل: www.st.com or www.irf.com
                          ولی برای مقایسه دوقطعه ازسایتهای عمومی دیتاشیت هم میتوان استفاده کرد.مثل:
                          www.datasheetcatalog.com or www.alldatasheet.com
                          برای کاربرد مورد نظر شما مشابهات زیادی وجود داره از 40n75 or 55n75 or 80n75 الی 40n12.کافیه شماره اون رو به فروشنده بدید.
                          موفق باشید.

دیدگاه

سلام ، سال نوتون مبارک
                            نمی دونستم کجا پست بدم
                            من یه آمپلی دارم 8 تا ماسفتهاش سوخته ( آتیش گرفته)
                            هرچی گشتم پیدا نکردم . دیتا شیتش رو هم ندیدم . ایناس
                            p1806
                            nfr12c20a
                            مشابه اینا رو اگه بهم بگید ممنون می شم
                            دست گلتون درد نکنه .مرسی

دیدگاه

سلام. ممکنه شرکت سازنده ماسفت یا ارم شرکت رو قرار بدین ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X