اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت بیسیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت بیسیم

سلام
    مدار های عملی برای ساخت بیسیم وجود داره
    می خام 4 تا بیسیم که با هم ارتباط دارن با برد 500 متر بسازم
    ممنون میشم راهنماییم کنین :redface:
    صدایی از قلب آذربایجان

Ya$a odlar yurdum AZERBAICANIM

پاسخ : ساخت بیسیم

سلام

لینک زیر مدار یک فرستنده و گیرنده ساده در فرکانس 144 مگاهرتز میباشد که مدولاسیون AM دارد و ساخت آن برای مبتدیها مشکلی نیست .

http://homepage.ntlworld.com/lapthorn/fredbox.htm
    -
    و همچنین لینک های پایینی از ماژول های ASK که در بازار آماده یافت میشوند و برای انتقال دیتا استفاده میشوند برای ساخت یک فرستنده
    و گیرنده AM استفاده شده است .

http://www.schematicmag.com/htm1/MONTHLY_FOLDER/october_2005/UHF_433MHz_transmitter.htm
    http://www.schematicmag.com/htm1/MONTHLY_FOLDER/october_2005/UHF_433MHz_receiver.htm

اگر مدارها بیش از حد ساده هستند بگو تا مدارات پیچیده تر با توان بالاتر را بزارم.

دیدگاه

سلام
      این مدارهایی که تو بازار هستش چه جوریند؟
      قیمتشون چه قدره؟
      کیفیت صداشون چه جوریه؟
      در کل یه توضیحی می دین؟ :applause:
      صدایی از قلب آذربایجان

دیدگاه

سلام

عکس این ماژول هارو در تاپیک زیر گذاشتم :

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=25332.0

این ماژول ها به تنهایی قادرند فقط پالس های دیتا رو انتقال بدن . ولی با ترفندی که در سایت بالا استفاده کرده میتوان برای ارسال صوت هم
        استفاده کرد . برای اینکه مدولاسیون دامنه یا AM انجام بگیره سیگنالهای صوتی رو روی ولتاژ تغذیه سوار کرده و به طبقه آخر یا ما قبل آخر
        تزریق میکنند. این سیگنالهای صوتی دامنه سیگنال اصلی یا همون کریر رو تحت تاثیر قرار میده و مدولاسیون دامنه ساخته میشه.
        قیمت ماژول هایی که در عکس هست هم زیاد گرون نیست . از مدل های 2500 تومنی به بالا میتونی تو بازار پیدا کنی .
        کیفیت صداشون به پای فرستنده های کریستالی نمیرسه ولی با توجه به قیمتش قابل تحمله . icon_mrgreen

دیدگاه

سلام
          راستش من زیاد در مورد اینا اطلاعی ندارم oo: oo:
          و فکر نکنم این کارا از دستم بربیاد :redface:
          اگه میشه راهی بگید که با توجه به ذیق وقت و کمی اطلاعات :redface: بتونم انجام بدم
          حتی حاضریشم باشه خوبه :mrgreen:
          ممنون
          صدایی از قلب آذربایجان

دیدگاه

سلام
            در مورد این بیسیم های که تو بازار هستش کسی اطلاعی داره؟
            کیفیتشون و قیمتتشون و بردشون چه قدره؟
            صدایی از قلب آذربایجان

دیدگاه

سلام
              یه جور تاکی واکی جدیدا (حدود یک سال و نیم ) تو ایران وارد شده قیمتش زیر صدهزار تومن هست
              فرکانس کار 433 برد حدود 100 متر تعداد کانال 14 و 34 رمز دستیابی داره

دیدگاه

سلام
                من هم منظورم یه چیزی تو همین مایه هاست منتها با برد زیادتر( حدود 500 متر)
                یه همچین چیزایی گیز میاد؟
                صدایی از قلب آذربایجان

دیدگاه

با سلام و خسته نباشید
                  من یه مدار بیسیم میخوام که کیفیت و توانش بالا باشه و کدینگ داشته باشه که قابل پیگیری نباشه
                  با تشکر

دیدگاه

سلام

اگر شما از انکودر و دیکودر های صوتی در هر فرستنده و گیرنده ای استفاده کنید قابل پیگیرینخواهید بود حتی
                    در مدارات FM هم میتونی استفاده کنی . در گیرنده هایی مثل FM فقط یک ایستگاه سکوت دارید.
                    ضمنا شما دستگاه آماده میخواهید یا اطلاعات فنی برای ساخت؟

دیدگاه

سلام
                      من میخام یه بیسیم با برد یک کیلو متری رو بسازم اقای عزیزی اینایی که قرار دادی آیا میتونه نیاز منو ارضا کنه و با توجه به اینکه بنده در زمینه مخابرات مبتدی هستم میتونم به هدفم برسم؟
                      راستی این بیسیمهای با برد زیاد این طور که میگن غیر قانونیه، راسته؟
                      آیا میتونن منو شناسایی کنن؟ :mrgreen: :mrgreen:
                      صدایی از قلب آذربایجان

دیدگاه

سلام

مگه هنوز نساختیش؟ بابا این تاپیک مال 6 ماه پیشه ! icon_biggrin
                        من مداری برای شما قرار دادم که تقریبا نیازی به اطلاعات مخابراتی نداره چون باید از ماژول های آماده
                        بازار استفاده کنی و خودت به هیچ وجه در گیر مسایل ریز مخابراتی مثل سیم پیچ ها و بوبین ها نمیشی .

دستیابی به اون برد هم مستلزم خریدن ماژولی با توان بالا هستش . مدلهای 2 تا 3 هزار تومنی بیشتر از 50
                        متر جواب نمیدن . با سرچ در بازار میتونی مدلهای پر توان تر هم پیدا کنی .

ضمنا اگه مشکل قانونی داشت پشت ویترین مغازه ها نمیزاشتن. و بااین توان شناسایی تقریبا غیر ممکنه
                        مگه بصورت تصادفی و اتفاقی متوجه بشوند . یا شما بطور دائم استفاده کنید .

دیدگاه

سلام
                          راستش رو بخاید من منتظره یه وقتی بودم که بتونم یه چیزایی رو به طور کامل بدونم و فکر کنم الان اون فرصت رو دارم و از راهنمایی های شما ممنونم و حتما بازم .... :redface:

فقط این از غیر قانونی بودنش میترسم و اینکه بگیرن چی کار میکنن :mrgreen: :sad:
                          من میخام به طور دایم ازش استفاده کنم و تو یه منطقه خارح از شهر هستش پس فکر نکنم بتونن شناسایی کنن
                          فقط این موضوع دیگه ای که هستش اگه یه نفر دیگه هم از این گیرنده ها داشته باشه اون وقت اون هم میتونه اطلاعات رو بگیره دیگه؟ پی باید کدگذاری شون کنم؟ یه راهنمایی کلی هم در این مورد بفرمایین تا بریم سر ساخت :applause:
                          صدایی از قلب آذربایجان

دیدگاه

سلام

با این برد کمی که شما میخواهید استفاده کنید معمولا مشکلی پیش نمیاد و نباید اصلا نگران باشید . اگر خواستید
                            مدارات کدینک و دکدینگ صوت رو هم اضافه کنید فقط هزینه خودتون رو بالا میبرید و به اون هم احتیاجی ندارید.

چون پهنای باند بیسیم ها خیلی نازکه معمولا باید یک گیرنده شبیه خودش باشه تا بتونه اون صدا رو دریافت کنه و با
                            تغییر در رادیوهای معمولی کمتر میشه فرکانس یک بیسیم رو گرفت . مگه بیسیم های قدیمی که پهنای باند زیادی
                            داشتند.
                            در شروع کار شما دو تا ماژول آماده از بازار تهیه کن(شبیه شکل) و مدار رو طبق شماتیک ببند و اگه تونستی از مدارت
                            جواب بگیری بعد برای امنیت و برد بیشتر اون میشه فکرهایی کرد .

دیدگاه

سلام
                              ببخشید می خواستم یک بیسیم بسیار ساده و بابرد 200تا 500 متر بسازم باید چکار کنم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X