اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

dtmf remote control

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

dtmf remote control

سلام به همه دوستان
    من یه پروژه کامل که تست شده باشه و جواب داده باشه شبیه به :
    http://www.mashhadkit.com/html/211.htm
    نیاز دارم . اگر کسی داره لطفا کمک کنه و نقشه ها و شماتیک و راهنما و نرم افزار و خلاصه هر چیزی که نیازه زحمت بکشه بگذاره . خیلی سرچ کردم و تحقیق کردم اما همش دست و پا شکسته بود و چیز کاملی دستگیرم نشد .
    متشکرم

پاسخ : dtmf remote control

سلام
    دوست عزیز این یک مدار Mt8870 است که دیکدر تن است و کدهای Dtmf را تبدیل به کدهای باینر می کند و شما می تونید بفهمید که کدام کلید از تلفن فشرده شده.
    شما با این آی سی می تونید لوازم برقی را توسط تلفن کنترل کنید البته باید توسط میکرو برنامه ریزی کنید.
    اگر یک سرچی در سایت بزنید اطلاعات زیادی در این مورد پیدا می کنید.
    دیتاشیت Mt8870 را بگیرید نقشه و طرز کار آی سی را توضیح داده.
    ساخت چنین پروژه ای زیاد سخت نیست.
    موفق باشید

دیدگاه

دوست عزیز من سرچ زیاد کردم و اطلاعات زیادی از جمله همینی که شما فرمودید و خیلی چیزای دیگه دستگیرم شد . اما من بیشتر به یک پروژه کامل عملی باا مدار چاپی نیاز دارم . مخصوصا قسمتی از مدار که باید بعد از تعدادی زنگ گوشی رو برداره و بقیه عملیات انجام بشه .

دیدگاه

من همچین مداری دارم. البته با میکرو PIC. ساختمش. البته بردش با SMD طراحی شده بود. ولی من طراحیpcb ش رو به HMD تغییرش دادم!
        کار میکنه. امتحانش کردم. پسورد میگیره. تا 6 دستگاه و 6 سنسور رو کنترل میکنه. کنترل بصورت پالسی هم داره ( منظورم خروجی رله هست، نه خط تلفن!) نحوه فهمیدن عکس العملهاش با فرستادن بوقه. اصلاً نویز نداره. طراحیش سادست. قطعاتش گیر میاد. کلاً حله!!
        خواستی در خدمتیم.
        دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

سلام دوسن عزیز

اگر لطف کنید این مدار را با برنامه و توضیحات کامل قرار بدید ممنون می شویم

برای آنکه همه دوستان از این مطلب به نحو احسن استفاده کنن اگر لطف کنید و در یک فایل PDF مطالب را مرحله به مرحله توضیح بدبد بهتر است

وگر نه در همین قسمت می توان راجع به این ICها بحث کرد

با تشکر

یا علی

دیدگاه

بالاخره درست شد. :applause:
            هر کسی می خواد یه پروژه کامل با سورس و شماتیک و دیاگرام منطقی و ... تهیه کنه به من یه ایمیل بزنه majid.naghizadeh@gmail.com

مشخصات :

قابلیت افزایش تعداد کانالهای خروجی در سخت افزار ( تکرار بخش رله ها ) و تغییرات ساده در نرم افزار . (در حال حاضر 2تا داره)

گرفتن یک پسورد 4 رقمی قبل از عملکرد .

قابلیت تغییر تنظیمات تعداد زنگ قبل از تماس و پسورد بدون داشتن کیبورد و LCD و فقط از طریق خط تلفن ( بعد از ورود به سیستم ).

ارسال تنهای صوتی مناسب در هر مرحله برای راهنمایی کاربر و گیج نشدن کاربر.

امکان مطلع شدن از وضعیت فعلی رله ها و تغییر آن در صورت تمایل از طریق تنهای صوتی مناسب.

قطع خودکار خط تلفن در صورتی اشتباه در ورود رمز برای 4 بار .

قطع خودکار خط تلفن در صورتی که کاربر برای 15 ثانیه هیچ کاری انجام ندهد ( مثلا بعد از تماس کوشی را قطع کند ).

حفظ تنظیمات سیستم ( پسورد ورود , تعداد زنگ قبل از اتصال و وضعیت رله ها ) در صورت قطع برق سیستم و وصل مجدد آن ( Reset شدن سیستم ) .

:wow: :nice: :job: :agree:

دیدگاه

با سلام خدمت شما دوست عزیز
              متاسفانه فعلا نمی تونم این پروژه رو به طور رایگان بگذارم چون واقعا اذیت شدم ، هزینه کردم ، کسی راهنماییم نکرد ، وقت گذاشتم و از کارای دیگم زدم و ... اما مبلغ 10 هزار تومان رو بیشتر واسش در نظر نگرفتم (حتی اگه استقبال زیاد باشه نصف این مبلغ یعنی فقط 5هزار تومان) فکر می کنم منصفانه باشه .
              موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majidmajid
                با سلام خدمت شما دوست عزیز
                متاسفانه فعلا نمی تونم این پروژه رو به طور رایگان بگذارم چون واقعا اذیت شدم ، هزینه کردم ، کسی راهنماییم نکرد ، وقت گذاشتم و از کارای دیگم زدم و ... اما مبلغ 10 هزار تومان رو بیشتر واسش در نظر نگرفتم (حتی اگه استقبال زیاد باشه نصف این مبلغ یعنی فقط 5هزار تومان) فکر می کنم منصفانه باشه .
                موفق باشید
                مدیریت محترم ECA آقا مجید راست میگن . کلی بد بختی کشیدن . درسته که میگن ذکات علم آموزش هست ولی نه مجانی ! لطفا تدبیری بیاندیشید که قسمتی از سایت پولی باشه تا هم امثال آقا مجید سود ببرند و هم مخارج سایت تامین بشه و هم امثال من که نیازمند این پروژه ها هسنتد بی نسیب نمونن . البته ناگفته نمونه که نیاز به یک شورای داوری یا همچین چیزی هستش که پروژه های بی ارزش رو واسه دانلود پولی نگذارند و هم یک نظر سنجی از افرادی که دانلود کردند بشه و هم اینکه بشه مبالغ رو به صورت اینترنتی پرداخت کرد تا سرعت کار بره بالا.
                فواید :
                هم اینکه مشتری اگه زیاد باشه احتمالا برای مثال آقا مجید پروژشون رو با 2 هزار تومان هم حاضر باشند بفروشند و اونوقت رشد این صنعت سریعتر میشود . شاید هم شغلی ساخته شد برای متخصصین بیکار یا دانشجویان . خدا میدونه با تشکر

دیدگاه

زمانی که نیازمند ساخت چنین دستگاهی بودم هیچکس ، تاکید می کنم ، هیچکس حتی یه راهنمایی کوچیک و مختصر هم به من نکرد (از پستهای قبلی مشخصه)
                  دوست عزیز

اصرای نیست که شما پروژه را در سایت بزارید . این یک قضیه کاملا شخصی است .

ولی دقت بفرمایید که شما سوال مشخص و واضحی نکردید که جواب مشخصی را دریافت کنید . در واقع شما یک پروژه آماده ( حتی با PCB !!! ) لازم داشتید.

مثلا :

"اما من بیشتر به یک پروژه کامل عملی باا مدار چاپی نیاز دارم "

"من یه پروژه کامل که تست شده باشه و جواب داده باشه مثل ..... نیاز دارم"

اگه به تاپیکهای مختلف این سایت نگاه کنید می بینید که دوستان پاسخ هایی را که بلدند با جان و دل می دهند .

در هر صورت همین که تونستید پروژه را انجام بدید ، خوشحالم و برای شما آرزوی موفقیت می کنم.

موفق باشید

دیدگاه

دوست عزیز ، آقا مجید

اول از همه اینو بگم که پروژتون مبارکتون باشه . اینشالله که بتونید حسابی بفروشیدش
                    اینها رو نمی گم که پروژتونو پلود کنید (آ‌حدود 10 یا 15 هزار تومان می شه خریدش . فکر می کنم مشهد کیت داره )

اما پستهای بعدی رو هم ببینید که حتی کسی منو توی نحوه برداشته شدن گوشی و اشغال کردن خط و ... هم راهنمایی نکرد . یعنی کسی در این حد هم اطلاعات نداشت !!!
                    شما اگه یک سرچ می کردید کلی مطلب راجع به همین اشغال کردن خط و .... موجوده . خیلی از اوقات به خاطر تکرر سوالات ، خیلی ها از جواب دادن منصرف می شوند .

من توی انجمنهای کامپیوتری خیلی چرخ می زنم ، اونجا اصلا اینطور نیست .
                    مطمئنم که اشتباه می کنید . اتفاقا بار ها شده که وقتی داریم جواب را مینویسیم و دکمه ارسال را می زنیم ، با پیغام " در هنگام پاسخگویی شما پیغامی ارسال شده است " مواجه می شویم . یعنی در آن زمان یکی زودتر جواب را داده .

فکر می کنم نحوه درخواست اولیه شما ( پروژه کامل با PCB ) هم بی تاثیر نبوده.

موفق باشید

دیدگاه

سلام

بنده هم به مدت 6 ماه روی این پروژه کار کردم و موفق به ساختش شدم که نام صنعتیش Tele Remote Controller هستش.
                      از قابلیت هاش هم اینه که :

* امکان سوئیچ کردن 3 در وسیله الکتریکی
                      * امکان باخبر شدن از وضعیت هر کدام از سوئیچ ها
                      * امکان پسورد گذاری و حتی تغییر آن از راه دور(با تلفن)
                      * تعبیه مداری در آن که میزان خطا را تا 99% کاهش میدهد
                      *قابلیت ارتقاء آن به 5 کانال ، تنها با اضافه کردن رله.
                      * پایداری حالات سوئیچ ها در صورت قطع برق
                      *قابلیت تنظیم تایمری برای هر سوئیچ با استفاده از تلفن

تنها عیب این پروژه این هست که فعلا رو پیش سوراخ بستمش و چون تو شهرستان زندگی میکنم
                      امکان pcb زدنش رو ندارم

مطلب دیگر اینکه این دستگاه در حال حاضر به مدت 3 ماه بدون هیچ نقصی داره تو فروشگاه پدرم کار میکنه.

در هر صورت اگه مطلبی هم بود خوشحال میشم به من میل بزنید: daniel20200@gmail.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X