اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پورت 25 پین سریال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پورت 25 پین سریال

سلام
    یک دستگاه دارم که ماله 20 ساله پیشه یک پورت 25 پین ماده به اسم RS232 داره .
    حالا میخوام یک کابل درست کنم که پورت 9 پین سریال کامپیوتر وصل کنم و Data ها رو Monitor کنم .
    پشت دستگاه رو دیدم که به پینهای 2 و 3 و 5 و7 و یکی دیگه که یادم نیست وصل شده بود.
    حالا من پورت 25 پین دستگاه که 5 تا سیم داره رو به چه ترتیبی به پورت 9 پین سریال کامپیوتر وصل کنم ؟
    البته با 3 سیم RX و TX و GND کار نکرد . یعنی اون چند تا پین دیگه حتما باید وصل باشند ؟
    اصلا در مورد خروجی دستگاه اططلاعاتی هم ندارم که آیا باید Command بدم تا Data بفرسته رو پورت یا خودش بعد از انجام تستش این کارو میکنه !!!

پاسخ : پورت 25 پین سریال

سلام دوست عزیز

در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
    مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iman4web
      سلام
      یک دستگاه دارم که ماله 20 ساله پیشه یک پورت 25 پین ماده به اسم RS232 داره .
      حالا میخوام یک کابل درست کنم که پورت 9 پین سریال کامپیوتر وصل کنم و Data ها رو Monitor کنم .
      پشت دستگاه رو دیدم که به پینهای 2 و 3 و 5 و7 و یکی دیگه که یادم نیست وصل شده بود.
      حالا من پورت 25 پین دستگاه که 5 تا سیم داره رو به چه ترتیبی به پورت 9 پین سریال کامپیوتر وصل کنم ؟
      البته با 3 سیم RX و TX و GND کار نکرد . یعنی اون چند تا پین دیگه حتما باید وصل باشند ؟
      اصلا در مورد خروجی دستگاه اططلاعاتی هم ندارم که آیا باید Command بدم تا Data بفرسته رو پورت یا خودش بعد از انجام تستش این کارو میکنه !!!
      این تصویر رو ببین

دیدگاه

دوست عزیز، سلام.
        رد و بدل اطلاعات در پورت موازی به صورت موازی و در پورت سریال به صورت سریال است.
        اگه میخوای اطلاعاتو از پورت موازی به پورت سریال بفرستی، باید از مبدلی استفاده کنی که دادهآ‌های موازی رو به سریال تبدیل کنه. به این اصطلاح UART گفته میآ‌شود.
        پورت موازی دارای 8 بیت برای ورودی یا خروجی است، ولی پورت سریال فقط دارای یک پورت ورودی و یک پورت خروجی است.
        خلاصه باید از یک آیآ‌سیآ‌ای استفاده کنی که 8 بیت پورت موازیو گرفته و دونه دونه به پورت سریال بده.
        این کمکی بود که می تونستم بکنم. اگر نارساست، به بزرگی خودت ببخش.
        موفق باشی.
        :nice:

دیدگاه

سلام
          خسته نباشید
          یک سوال داشتم؟
          من از پروگرامر اس تی کا 200 300 استفاده می کنم برای اینکه از تغذیه 5 ولت خارجی استفاده نکنم از کدام پایه می توانم ولتاز 5 ولت ای وی آر را تامین کنم ( [move]به منظور پروگرام- فقط[/move])
          متشکرم

دیدگاه

هر پایه پورت پارالل بیشتر از 2.5 میلی آمپر نمیتونه جریان بده و بالاتر از این میزان به اون پایه و نتیجتا کنترلر آسیب میزنه. پس بهتره یا میکروتون رو ایزوله کنین یا از تغذیه خارجی استفاده کنین. یا اصولا برین سراغ AVR910.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X