اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند مدل FT232 داریم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند مدل FT232 داریم؟

سلام

یک خانواده از IC سری FT232 وجود دارد که برای تبدیل پورت USB به COM میباشد.این IC پسوندهای مختلفی دارد مثل BM ، RL ، BL ، ...... .
    از دوستان کسی میدونه برای تبدیل USB به سریال RS232 کدام پسوند برای کارکردن راحت تره و هر یک از این پسوندهایی که بعد از 232 میاید بیشتر برای کجاها مناسب است؟
    در ضمن کدامها تو بازار ایران پیدامیشه و حدود قیمت چقدر است؟

با تشکر

پاسخ : چند مدل FT232 داریم؟

سلام
    دوست عزیز دیتاشیت آی سی را نگاه کن.

دیدگاه

این سوالو برای این پرسیدم برای اینکه بدونم دوستانی که از این آی سی استفاده کرده اند کدام سری را بیشتر ترجیح میدهند.
      حالا با توجه به این سوال میتوانید بفرمایید که کدامیک از سریها را ترجیح میدهید.
      یه سوال دیگر هم اینکه ، حدود قیمت آی سی ها چند است؟
      در ضمن وقتی از این آی سی استفاده میکنیم میتوانیم شماره پورت Com را در ویندوز 98 تغییر بدهیم و یا خیر؟خیلی از مبدلهایی که در بازار به اسم چینی و غیره فروش میره وقتی در ویندوز 98 نصب میشوند اتوماتیک شماره COM پورت مجازی نصب شده را به 5 Set میکنه که قابل تغییر هم نیست.ضمناً کسی این آی سی های FT232 رو توی ویندوز 98 هم تست کرده و جواب گرفته یا نه؟
      من بدجوری نیاز دارم که یه com پورت کامل باهاش بسازم.من قبلا یه مبدل چینی از بازار گرفتم برای پروگرم کردن plc که کار نمیکنه.حالا میخوام یه آی سی استفاده کنم که جواب بده و حداقل کار بکنه.

کدوم آی سی و سری و پیشنهاد میکنید و چرا؟

با تشکر

دیدگاه

سلام
        من با FT232BL کار کردم اما یه کم من رو اذیت کرد.
        وقتی که به کامپیوتر وصل میکردم بعضی از مواقع XP چیپ رو درست نمی شناخت.
        دوستان دیگه ای هم دارم که به این مشکل بر خوردند.

دیدگاه

با سلام
          من با هر دو چیپ ft232bl و ft245bl در لینوکس کار کردهآ‌ام و مشکلی هم ندارد. به راحتی از هر دو نوع چیپ در لینوکس میآ‌توانید استفاده کنید. به صورت پیشفرض درایور نیز در لینوکس وجود دارد. ولی برای ساخت برنامهآ‌هایی که با درایور کار میآ‌کنند (منظورم com پورت مجازی نیست چون به صورت خودکار درست میآ‌شود و نیازی به درایور خاصی ندارد) میآ‌توانید از بسته libftdi استفاده کنید. توضیحات کوچکی هم اینجا گذاشتم:
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=22306
          من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

البته یک نکته رو یادم رفت بگم.
            در Win XP هم، همین طور که دوستمون گفت درایور ساده ای وجود داره که با نصب اون پورت usb شما پس از اتصال ft232bl تبدیل به پورت سریال میشه و به راحتی میتونی ارسال و دریافت اطلاعات رو از طریق پورت usb داشته باشی.
            در ضمن یک نکته مهمه دیگه هم وجود داره و اون هم اینه که میشه یه EEProm کنار FT232BL گذاشت و درایور اون رو داخل eeprom پروگرم کرد. مدارش هم تو datasheet هست. از این به بعد هر وقت که تبدیل شما به یه کامپیوتری که درایورش رو نداشته باشه وصل بشه، درایور از تو eeprom تو کامپیوتر Load شده و به راحتی چیپ رو میشناسه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X