اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک درباره ویزوال بیسیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک درباره ویزوال بیسیک

سلام ...
    من نیاز دارم این برنامه را یک کم کاملش کنم ولی مشکل دارم . می خوام به ازای هر حرفی که توی تکست باکس تایپ می شه توی یک ارایه یک مقداری ریخته بشه . و چون هر حرف داری دو شکل هستش(چسبان و تنها ) باید با فشردن دکمه شیفت مشخص بشه که منظورمون از تایپ هر حرف , کدوم شکلش هست , که با توجه به اینکه نمی دونستم چطور باید بگم وقتی شیفت پایین هست این کار را بکنه , از این چک باکس ها گذاشتم که هروقت لازم بود مثلا حروف چسبان و غیر این صورت تنها...
    اما مشکلی که وجود داره اینه که نمیشه اصلا ریخت توی ارایه ... فکر کنم برنامه را بگذارم اینجا متوجه منظورم بشید... ممنون می شم اگر کس کمکم کنه یا راهنماییم کنه که اصلا چرا نمیشه... نمی دونم اصلا چرا با اینکه مقدار متغیر جی را هر دفعه زیاد می کنم ولی هر بار فقط همون مقدار اولیه را داره ...هرچی ریزه پیزه بهش کم و زیاد می کنم هم باز همون اشه و همون کاسه.... :cry2:

پاسخ : کمک درباره ویزوال بیسیک

سلام

منظورتون رو درست متوجه نشدم
    ولی خواندن دکمه ها راحته اگه در نحوه ذخیرخ کردن مشکل دارین میتونید از کد کردن استفاده کنید یعنی برا هر حرفی یه عدد در نظر بگیرید و اون عددو ذخیره کنید حالا هر وقت حرف رو خواستین برید و دکود کنید
    :bye

دیدگاه

اقا حمید اول ممنون از اینکه جواب دادین .
      بعد اینکه فکر کنم شما فایلی که گذاشتم را ندیدین ؟! این برنامه تقریبا همون کار را می کنه یعنی اینکه داخل یک حلقه یک سلکت کیس قرار داره که برای هر حرفی یک کیس هست که مثلا اگر هر کدوم از انها فشرده شد یک عمل صورت بگیره . که ابتداّ این برنامه همین کار را می کرد . یعنی فقط با فشردن مثلا دکمه " ب " عدد " یک " را در یک تکست باکس دیگر قرار می داد و به همین ترتیب هر کلیدی که فشرده می شد یک عدد در اون تکست باکس قرار می گرفت. ولی من احتیاج داشتم که به جای ریختن یک کد توی تکست باکس , به ازای فشردن هر دکمه یک کد داخل یک ارایه قرار بگیره , پس باید برنامه را عوض می کردم که این مشکلات به وجود امد:
      ایـــــرادات :

یک ایرادش این بود در برنامه اولیه که فقط برای هر حرف یک حالت میشد در نظر گرفت :
      به این صورت که مثلا حرف "ب" , چه در زمانی که جدا بود مثل " اب" و چه زمانی که چسبان بود مثل" ببر " فقط همان کد "مثلا یک " را داخل تکست باکس دوم قرار می داد . که این خودش یک مشکل بود و از انجایی که نمیدانم چطور کاری کنم که برای هر حرف دو حالت را در نظر بگیر تصمیم گرفتم که بگم مثلا برای حروفی که جدا هستند (بزرگ) به همراه فشردن دکمه " شیفت " حرف را کاربر باید وارد کنه تا مثلا کد شماره " دو " وارد تکست باکس دوم بشه و برای حروف کوچک بدون شیفت کلید حرف مورد نظر مثلا " ب " فشرده شه که مثلا کد " یک " وارد تکست باکس دوم بشه . اما توی این کتابی که گرفتم روش استفاده از شیفت نبود و فقط یک اشاره کرده بود در یک مثال که اون هم عمل نکرد . لذا مجبور شدم سطح برنامه را بیارم پایین تر از این و بگم برای حروف مثلا بزرگ باید چک باکس مربوطه تیک بخوره و برای حروف کوچک خیر...

ایراد دیگرش که مهم تر هم هست اینه :

اگر فایل برنامه را دیده باشید میدونید که ساختار برنامه به این صورت که حلقه با هر بار فشردن کلید وارد سلکت کیس میشه و اون هم به ازای کلید وارد شده یک کد را داخل تکست باکس دوم می ریخت... اما ابتداّ برای حرف" ا " این کار را خواستم بکنم که در کیس مورد نظر (کیس "ا" ) , ابتدا , چک کنه که ایا چک باکس 0 یا یک هست , بعد اگر یک بود بره و کد مثلا " 1 " را بریزه داخل خانه ان ام (بسته به نوبتی که از ابتدای متن گذشته) ارایه و زمانی که می خواد از کیس بیاد بیرون به مقدار جی یک واحد اضافه کنه (راستی نمی دونم که چرا انکریز کار نمی کنه !!! ) و بعد از اون برای اطــــمـیــنــان از اینکه درست ریخته گفتم اگر این بوتان فشرده شد در این لیبل محتوای ارایه را کامل نشون بده و بعد هم میره و منتظر حرف بعدی میشه...
      اما انگار نه انگار که باید به جی اضافه کنه و هر بار تنها در خانه اول ارایه می ریزه کد را , به علاوه اینکه اگر یک حرف یکسان مثلا "ا" را بزرگ ( با تیک در چک باکس ) و یک حرف را کوچک ( بدون تیک در چک باکس) بنویسیم و بوتان را بزنیم تنها مقداری که وضعیت چک باکس در لحظه ی اخر قبل از فشردن بوتان داشته را برای هر دو حرف در نظر می گیره . ( یعنی به جای اینکه کد " یک " برای بزرگ و کد" دو " برای کوچک را بده , فقط کد دو را میده اگر چک باکس خاموش باشه ) . همه اینها در شرایطی هست که برنامه باید این در اصل این کار را انجام بده :
      مثلا با ورود کلمه " چایی" , و بسته به کد هایی که برای هر حرف در نظر گرفته شده ( مثلا : چـ = 3 و ـا = 1 و یـ = 19 و ی = 21 ) ارایه دارای این مقدار بشه : ارایه (1)=3 , ارایه (2)=1 , ارایه (3)=19 , ارایه (4)=21

هرچی سعی کردم از این بهتر نتونستم توضیح بدم . میشه کمکم کنید ؟!... :rolleyes:

دیدگاه

help me :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط boyironi
          help me :cry2:
          میشه سورس رو بزاری؟؟؟؟
          اگه از فارسی خود ویندوز بخوای استفاده کنی هر حرف رو فقط یه کد میتونی بدی! مگر اینک چک کنی که حرف مورد نظر کجای کلمه هست یا اینکه یه فارسی ساز واسش بنویسی!!!
          http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

دیدگاه

سلام
            من یه مدت نبودم
            یه پیشنهاد دارم برا این مشکل
            شما کدهارو بترتیب وارد کن و کاری به اول و آخر بودن حروف نداشته باش فکر کنم وقتی فارسی یه نرم افزار خرابه رو دیدی همه رو حروف بزرگ میزنه ( ب اب ا =بابا ) بعد به یه زیر برنامه تشخیص بده باید چه جوری باشه و اگه لازم داری یه کد براش در نظر بگیر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X