اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیا نحوه اتصالات تابلو روان درست است ؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آیا نحوه اتصالات تابلو روان درست است ؟؟

درود به همه اساتید
    یه مشکل کوچیک داشتم که می خواستم راهنماییم کنید.
    یه تابلو روان 8*16 درست کردم که به صورت 2 قسمت 8*8 کنار هم گذاشتم
    حالا مشکلم اینه که اشتباهی آند همه LED ها رو پس از اینکه یه مقاومت 330 اهم توی مسیرش گذاشتم به میکروم (ATMEGA16L)وصل کردم و توی مسیر کاتد ها از آی سی لچ 74HC573A استفاده کردم !
    درصورتی که فکر میکنم باید برعکس انجام میدادم !
    حالا آیا من اشتباه کردم ؟ اگه اشتباه کردم راه حلش چیه ؟

پاسخ : آیا نحوه اتصالات تابلو روان درست است ؟؟

چون از لچ استفاده کردی مشکلی پیش نمیاد . همین طوری هم می تونی برنامه بنویسی و جواب بگیری .

دیدگاه

سلام

به نظر من وصل کردن همه ی آندها به پایه ی میکرو درست نیست ، در این صورت میکرو باید led ها را درایو کنه ، بهتره از ترانزیستور استفاده کنید و بعد پایه میکرو را به بیس ترانزیستور وصل کنید ، تو قسمت پروژه های avr انواع و اقساماین پروژه موجود است .
      حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد فخر
        سلام

به نظر من وصل کردن همه ی آندها به پایه ی میکرو درست نیست ، در این صورت میکرو باید led ها را درایو کنه ، بهتره از ترانزیستور استفاده کنید و بعد پایه میکرو را به بیس ترانزیستور وصل کنید ، تو قسمت پروژه های avr انواع و اقساماین پروژه موجود است .
        به نظرتون اینجوری به میکروم آسیب میرسه ؟
        باید لچ ها رو تو مسیر آندها میزاشتم ؟ اگه کاتد ها رو مستقیم با یه مقاومت به پایه میکرو وصل می کردم مشکلی نبود ؟
        ببخشید که اینقدر سوال میکنم :redface:

دیدگاه

تعویض محل المن های سری هیچ تاثیری نداره . بنابراین ترکیب مقاومت + LED + لچ با ترکیب LED + مقاومت + لچ یا هر حالت دیگه ای فرق نمی کنه.

دیدگاه

سلام
            لطفا شماتیک مدارتونو اینجا بزارید .
            حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X