اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تو برنامه نویسی مشکل دارم...

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تو برنامه نویسی مشکل دارم...

سلام به تمامی دوستان...

راستش من تو برنامه نویسی با میکرو مبتدیم ... :cry2:

یه سوالی داشتم :من می خواستم برنامه ای بنویسم که بشه BCD رو به دسیمال تبدیل کرد اما می خوام ورودیم 4 تا شاسی باشه و خروجیم مثلا چند تا LED مثل شکل زیر یه چیزایی هم نوشتم اما دوباره خوردم به... :angry:

]
    [/img]

میشه اطف کنید منو راهنمایی کنید تو نوشتن این برنامه...
    راستی یه چیزه دیگه این مداری که با protuse بستم درسته یا نه...
    کریستال برای میکرو بزارم یا نه البته این تئوریی عملیش حتما می خواد...
    ذكات علم ياد دادنه ....

پاسخ : تو برنامه نویسی مشکل دارم...

دوست عزیز برای مشخص کردن فرکانس کار در Proteus از همون قسمت تنظیمات میکرو که برنامه رو از اونجا Load میکنید میتونید فرکانس کار رو هم مشخص کنید. من شماره AVR شما رو از روی عکس درست نتونستم بخوانم ولی بیشتر AVR ها اسیلاتور RC کالیبره شده داخلی دارند که در حالت پیشفرض روی فرکانس 1 مگاهرتز تنظیم شده و شما نیازی ندارید به میکرو هیچ نوع اسیلاتور خارجی وصل کنید مگر اینکه خودتون بخواید اینکار رو بکنید که در این صورت باید فیوز بیتهای مربوطه رو تنظیم کنید. پس شما اگر تا به حال موقع پروگرام کردن دست به تنظیمات فیوز بیتها نزده باشید در حال حاضر نیاز به اسیلاتور خارجی ندارید و میکرو شما از اسیلاتور 1 مگاهرتز داخلی استفاده میکنه ( البته مقدار اسیلاتور داخلی هم از طریق فیوز بیتها قابل تغییر هست ). توی Proteus هم مقدار پیشفرض اسیلاتور 1 مگا هرتز هست.
    در مورد برنامه هم بگید از چه زبانی یا کامپایلری استفاده میکنید تا هر کسی راهش رو میدونه بهتون کمک کنه.
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

دیدگاه

سلام ...
      میکرویی که استفاده کردم Atmega 16 برنامه ای که دارم می نویسم به زبان C هستش ( code vistin )
      اگه بتونید کمکم کنید ممنون میشم...
      ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

برنامتون رو به چه زبونی می خواید بنویسید؟به زودی نمونه ی برنامه ی C رو براتون میذارم ولی اگه basic بخواید من زیاد بلد نیستم.
        خدايا
        من در كلبه ي فقيرانه ي خود چيزي دارم كه تو در عرش كبريايي خود نداري
        من چون تويي دارم و تو چون خودي نداري
        امام سجاد (ع)

دیدگاه

سلام دوست عزیز ...
          من خودم هم بیسیک بلد نیستم اگه با C باشه خوبه اگه لطف کنید یه توضیحی هم درباره نحوه نوشتنش بدین دیگه خیلی عالی میشه اخه من دارم C رو یاد میگیرم ....... :rolleyes:
          ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

من هنوز منتظر راهنماییم
            یه نفر نیست کمک کنه؟ :cry2:
            ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

بفرما
              http://mostafahk.persiangig.com/other/fdgbdh.rar
              بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
              اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majid.4206
                من هنوز منتظر راهنماییم
                یه نفر نیست کمک کنه؟ :cry2:
                اگر هنوز منتظری خبرم کن :nerd:
                خردمند به کار خويش تکيه ميکند و نادان به آرزوي خويش . « حضرت علي (ع) »
                اگر هميشه همان کاري را که انجام داده ايد تکرار کنيد ، چيزي بيش از آنچه تا کنون به دست آورده ايد، به دست نخواهيد آورد
                مارک تواين مي گويد: بهتر است دهان خود را ببنديد و ابله به نظر برسيد تا اينکه آن را باز کنيد و همه ترديدها را از ميان ببريد !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafahk
                  سلام ...
                  اقا از برنامه ای که فرستادی ممنون... :nice:
                  ولی من می خوام به ورودیم باینری بدم مثلا اگه کلید 1 و 2 رو فشار دادی خروجی 3 رو نشون بده ...
                  ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

کد:
                    Decimal:  0  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
                    BCD:  0000 0001 0010 0011 0100 0101 0110 0111 1000 1001 1010 1011 1100 1101 1110 1111
                    من این برنامه رو نوشتم امیدوارم مفید باشه.
                    تبدیل bcd به decimal
                    لینک اصلاح شد.
                    اگر هميشه همان کاري را که انجام داده ايد تکرار کنيد ، چيزي بيش از آنچه تا کنون به دست آورده ايد، به دست نخواهيد آورد
                    مارک تواين مي گويد: بهتر است دهان خود را ببنديد و ابله به نظر برسيد تا اينکه آن را باز کنيد و همه ترديدها را از ميان ببريد !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimasaboor
                      کد:
                      Decimal:  0  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
                      BCD:  0000 0001 0010 0011 0100 0101 0110 0111 1000 1001 1010 1011 1100 1101 1110 1111
                      من این برنامه رو نوشتم امیدوارم مفید باشه.
                      bcd.rar
                      دوست عزیز من می خوام با code vision بنویسم اینیکه نوشتین چیه؟ c یا بیسیک :cry:
                      میشه یکم توضیح بدین oo:
                      ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

برنامه اصلاح شد :biggrin: (برای کدویژن بود ولی از نظر کد نویسی ایراد داشت که بر طرف شد)
                        قسمتی که نوشته کد من توضیح دادم که بر اساس این اعداد برنامه نوشته شده چون bcd از 0 تا 9 ولی من تا 15 نوشتم.
                        این فایلی که گذاشتم یه فایل با پسوند zip یا rar هست که باید با winrar اون رو extract کنی سپس اگر کد ویژن رو بصورت نصب شده داری ، روی فایل 1.prj دابل کلیک کن تا اجرا بشه.
                        در مورد خود برنامه ای که نوشتم اگر سوالی دارین، بگین ، توضیح می دم.
                        با عرض پوزش به سبب اشتباهی که به وجود آمد!!! :nerd:
                        در ضمن لینک بالا اصلاح شد.

دیدگاه

چند تا نکته رو فراموش کردم بگم :
                          1.سوال شما اشتباهه
                          سلام ...
                          اقا از برنامه ای که فرستادی ممنون... :nice:
                          ولی من می خوام به ورودیم باینری بدم مثلا اگه کلید 1 و 2 رو فشار دادی خروجی 3 رو نشون بده ...
                          زیرا براساس تحقیقات من bcd-code بصورتی که من براتون نوشتم نه اینکه 1با2 بشه 3
                          2. توی میکرو و کلا برنامه نویسی C اعداد از صفر شروع میشه نه از یک
                          3.اگر بخواین برنامه من رو تست کنین باید کلیدهای ورودی رو به خط مثبت وصل کنین و روی پایه های ورودی مقاومت 10k و متصل به زمین وصل کنین.(دلیلش رو که انشاءالله می دونین)
                          4. نداره ، همینجوری محض خنده گذاشتم.
                          :job:
                          اگر مفید بود برام دعا کن.

دیدگاه

سلام دوست عزیز...

منظورم از اینکه 1 و 2 رو فشار بدیم خروجی میشه 3 کلیدهای ورودی بودن نهA1 و A2

یه چیز دیگه میشه اطف کنید یه توضیحی رو برنامتون بدین ممنون میشم :redface:

بزار سوالمو یه جور دیگه بگم من می خوام با 4 تا کلید که وصل میشه به ( A0,A1,A2,A3 )میکرو از خروجیش مثلا 10 تا LED رو روشن و خاموش کنم ...
                            با زدن کلید LED1 A0 روشن بشه یا بازدن کلید LED 5 A0,A2 روشن بشه به همین سادگی ...
                            ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

سلام ...............

ببینید این کاری که میخواید بکنید که زیاد به دیکود کردن مرتبط نمیشه؛ میشه؟ یه جور جمع دو ورودیه دیگه؟ مگه غیر از اینه؟
                              دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X