اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اعمال معدل 20 درصدی توی کنکور ارشد چه طوریه ؟

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اعمال معدل 20 درصدی توی کنکور ارشد چه طوریه ؟

سلام
    این اعمال معدل 20 درصدی توی کنکور ارشد چه طوریه ؟؟؟؟؟ معدلای پایین باید ناامید باشن ؟؟؟؟ من این ترم معدلم بالا رفته ... اما معدل نوشته شده در زمان ثبت نام مربوط به ترم قبلمه حالا تکلیف چیه؟>
    اصلا این معدل چیه ؟ نمی فهمم توروخدا یه نفر منو روشن کنه ؟
    [url=http://wiki.eca.ir/]http://www.ecapic.ir/image/ECA-091005091909.gif[/url

پاسخ : اعمال معدل 20 درصدی توی کنکور ارشد چه طوریه ؟

نمیدونم والا
    بنظرم یعنی نمره آزمونتون ضربدر 8 دهم میشه و معدل نرمالیزه شدتون (برحسب دانشگاهی که درس خوندین) ضربدر 2 دهم میشه و با هم جمع میشن و میشه نمره کل واسه گزینش ( یا یه همچین چیزی :redface: )
    و اینکه همون معدلی که موقع ثبت نام وارد کردین اعمال میشه؛ ( آخه وگرنه همه باید معدل جدید اعلام بکنن)
    ساحل افتاده گفت : « گر چه بسی زیستم
    هیچ نه معلوم شد، آه که من کیستم. »

موج ز خود رفته ای، تیز خرامید و گفت :
    « هستم اگر می روم، گر نروم نیستم »

دیدگاه

منظور از دانشگاه چیه ؟> من آزاد بودم چه طوریه ؟بیشتر تاثیر داره یا کمتر؟

دیدگاه

شرمنده، اطلاع دقیقی ندارم، میتونین از سایت سازمان سنجش هم بپرسین
        ساحل افتاده گفت : « گر چه بسی زیستم
        هیچ نه معلوم شد، آه که من کیستم. »

موج ز خود رفته ای، تیز خرامید و گفت :
        « هستم اگر می روم، گر نروم نیستم »

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ellisa
          منظور از دانشگاه چیه ؟> من آزاد بودم چه طوریه ؟بیشتر تاثیر داره یا کمتر؟
          فکر می کنم تاثیرش کمتره. این جور که من شنیدم به معدل دانشگاه سراسری ارزش بیشتری میدن. یادمه بسته به نوع دانشگاه، معدل رو در یه عددی ضرب می کردن. ضرایب رو متاسفانه یادم نیست.

دیدگاه

شرمنده ... اما من خیلی نگرانم :cry2: :cry2: امتحانمو بد ندادم اما معدل لیسانسم کمه .... :cry2: :cry2: البته الان بالا رفته ولی چه فایده .... من معدل تا پایان شهریور رو نوشتم .... :cry2: :cry2:

واسه دانشگاه آزادیا واقعا چه جوریه ... میشه بابت معدل پایین با وجود امتحان خوب رد شی :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
            این چیه:"معدل دانشجویان دانشگاههای دولتی 15، دانشگاه پیام نور 09/14، غیرانتفاعی 69/15 و آزاد 66/14 بوده است که با توجه به تصمیم وزارت علوم مبنی بر تاثیر 20 درصدی معدل کارشناسی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد به صورت تراز شده، میانگین معدل دانشجویان این دانشگاهها تغییر می کند.

وی در توضیح معدل تراز شده و تاثیر آن در کنکور کارشناسی ارشد سال آینده گفت: مبنای اصلی این طرح این است که معدل داوطلبان در هر دانشگاه و رشته تحصیلی تراز شود یعنی معدل داوطلبان دانشگاه تهران در رشته تحصیلی ریاضی با کل فارغ التحصیلان این رشته در دانشگاه تهران در نظر گرفته شود "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ellisa
              شرمنده ... اما من خیلی نگرانم :cry2: :cry2: امتحانمو بد ندادم اما معدل لیسانسم کمه .... :cry2: :cry2: البته الان بالا رفته ولی چه فایده .... من معدل تا پایان شهریور رو نوشتم .... :cry2: :cry2:

واسه دانشگاه آزادیا واقعا چه جوریه ... میشه بابت معدل پایین با وجود امتحان خوب رد شی :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
              این چیه:"معدل دانشجویان دانشگاههای دولتی 15، دانشگاه پیام نور 09/14، غیرانتفاعی 69/15 و آزاد 66/14 بوده است که با توجه به تصمیم وزارت علوم مبنی بر تاثیر 20 درصدی معدل کارشناسی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد به صورت تراز شده، میانگین معدل دانشجویان این دانشگاهها تغییر می کند.

وی در توضیح معدل تراز شده و تاثیر آن در کنکور کارشناسی ارشد سال آینده گفت: مبنای اصلی این طرح این است که معدل داوطلبان در هر دانشگاه و رشته تحصیلی تراز شود یعنی معدل داوطلبان دانشگاه تهران در رشته تحصیلی ریاضی با کل فارغ التحصیلان این رشته در دانشگاه تهران در نظر گرفته شود "

نگران نباش من کسی و می شناسم با معدل 13 شریف قبول شد اما کنکورش رو excellent داده بود

دیدگاه

برای شریف اگر اشتباه نکنم معدل رو +1 حساب می کنند. مثلا برای معدل 16 اونو تو کنکور 17 حساب می کنند. به هر صورت توی کارنامه ای که سنجش می ده هر دو معدل ( معدل اعلام شده و معدل موثر ) رو اعلام می کنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ellisa
                  سلام
                  این اعمال معدل 20 درصدی توی کنکور ارشد چه طوریه ؟؟؟؟؟ معدلای پایین باید ناامید باشن ؟؟؟؟ من این ترم معدلم بالا رفته ... اما معدل نوشته شده در زمان ثبت نام مربوط به ترم قبلمه حالا تکلیف چیه؟>
                  اصلا این معدل چیه ؟ نمی فهمم توروخدا یه نفر منو روشن کنه ؟

دیدگاه

سلام
                    تا اونجایی که من میدونم اعمال معدل نرمالیزه یعنی اعمال تراز معدل
                    در واقع اینکه معدل شما چند باشه مهم نیست.مهم اینه که معدل شما در مقایسه با دوستان هم ورودیتون تو دانشگاه خودتون در چه سطحیه!
                    در واقع بالا ترین معدل از هم ورودی های دانشگاهتون که امسال کنکور داده بالاترین تراز رو میگیره و همین طور تا آخرین نفر!

دیدگاه

مطمئنین؟؟؟؟
                      منظور بچه هایی که همین ترم با من فارغ التحصیل میشن؟؟؟؟؟یا هم ورودیهای محترم؟؟؟؟؟ میانگین معدل دانشگاهمون رو حساب میکنن؟مربوط به هر سال ورود ؟

دیدگاه

دوستان هم ورودی(هم رشته و هم دانشگاهی) خودتون که امسال کنکور دادن،دیگه نمیدونم فرمول محاسبه تراز معدل چیه!

دیدگاه

میشه یه نفر لطف کنه و بگه با این درصدها رتبه ام چند میشه؟
                          زبان-6-ریاضی-86-مدار-53-کنترل-77-تجزیه-6-الکترونیک-28-مغناطیس-17-ممنون.

دیدگاه

هر یک نمره معدل چیزی در حدود 1.5 درصد میانگین کل درس هاست ! البته با توجه به رقابت فشرده قطعا بی تاثیر نیست

معدل دانشگاه هایی که زیر مجموعه ی وزارت علوم نیستند (مانند دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی) با ضریب 1 و بقیه دانشگاه با 1.1 اعمال می شود
                            البته در اعمال ضریب 1.1 در دانشگاه های سراسری ، رتبه معدل در دانشگاه و رتبه در کنکور موثر است . اما نوع دانشگاه موثر نیست!

به عبارت دیگر شما اگر نفر اول در دانشگاه شریف یا هر دانشگاه سراسری دیگر باشید معدلتان با ضریب 1.1 و بقیه دانشجویان دانشگاه با ضریب کمتر اعمال می شوند. منظور از اعمال نرمالیزه همین هست نه این که هر دانشگاه فقط با خودش!

اینها اتفاقاتی بود که در سال گذشته افتاده بود امسال را نمی دونم!
                            گاه باش که مومن عاشق فرصت سرگرمی ندارد (ع.ص)

دیدگاه

ببخشید هر نمره معدل 1.15 میانگینه اشتباهی گفتم 1.5 oo:
                              گاه باش که مومن عاشق فرصت سرگرمی ندارد (ع.ص)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X