ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29
    2008/09/11
    25
    0

بهترین آی سی برای شروع FPGA

:smile:سلام بر همگی .
    من اولین برنامه vhdl ام رو می خوام پروگرام کنم ، ولی نمی دونم کدوم آی سی رو بگیرم (از شرکت xilinx) . لطفا کمک کنید و بگید که کدوم آی سی برای شروع بهتره .
    ممنون .
    2007/07/19
    تهران
    1,334
    102

پاسخ : بهترین آی سی برای شروع FPGA

نقل قول نوشته اصلی توسط sb_844110p
    :smile:سلام بر همگی .
    من اولین برنامه vhdl ام رو می خوام پروگرام کنم ، ولی نمی دونم کدوم آی سی رو بگیرم (از شرکت xilinx) . لطفا کمک کنید و بگید که کدوم آی سی برای شروع بهتره .
    ممنون .
    با سلام

برای اجرای برنامه VHDL ، در مرحله اول نیازی به وجود سخت افزار نیست ، در هر کدام از نرم افزارهای مربوطه ( چه ALTERA MAXPLUSll و چه XILINX FOUNDATION ) ، پس از کمپایل برنامه و در صورت عدم وجود خطا، در قسمت سیمولاتور نرم افزار ، میشه ، رفتار هر کدام از خروجیها رو نسبت به وضعیت ورودیها ، مشاهده نمود .
    2008/09/11
    25
    0

با سلام و تشکر از شما
    خطاهای برنامه کاملا رفع شده و برنامه آماده پروگرم شدنه . سوال من از شما اینه که از کدوم آی سی استفاده کنم ( ضمن این که برای من جنبه تمرینی داره ) و یا اینکه برای انتخاب آی سی چه ملاکهایی رو باید در نظر گرفت ؟ ممنونم .
    2008/02/23
    760
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط sb_844110p
    با سلام و تشکر از شما
    خطاهای برنامه کاملا رفع شده و برنامه آماده پروگرم شدنه . سوال من از شما اینه که از کدوم آی سی استفاده کنم ( ضمن این که برای من جنبه تمرینی داره ) و یا اینکه برای انتخاب آی سی چه ملاکهایی رو باید در نظر گرفت ؟ ممنونم .
    با سلام
    به نظرم اگر دسترسی به بوردآ*های FPGA و یا CPLD نداری بهترین گزینه این است که در مرحله اول از CPLDهای سری xc9500 استفاده کنی که هم ارزانآ* هستند و هم به راحتی در دسترس هستند. البته ظرفیت کمی دارند ولی میآ*توانی چندین مدار ساده را در آنها سنتز کنی.
    از این سری میآ*توانم به xc9572 و xc9536 و xc95144 و xc95108 اشاره کنم.
    سریآ*های coolrunner هم هست که البته من با آنها تا کنون کار نکردهآ*ام
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ*افزارآ* و سختآ*افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ*افزار، سختآ*افزار و محتوای آزاد درست کنم!
    2007/07/09
    نصف جهان
    86
    0

با سلام اقای مانیان فرمودسری xc9500 بهترین گزینه برا شروع هست.تو تهران جوانن داره،مجتمع پایا الکترونیک هم داره،مجید کو هم داره.
    اینا رو من خبر دارم شاید بقیه هم داشته باشن.قیمت xc9536 هم حدود 2000 تا هست.به راحتی هم می تونید براش یه برد بزنید.مثلا یه 7segment با چند تاled و دو تاکلاک که لبه پایین رونده و بالا رونده جهت حلقه هایprocess فراهم کنه.
    منخودم اینو ساختم .مو ضوع پایان نامه لیسانسم بودواگه سوالی بود یا کاری از دست من بر میاد در خدمتم
    من ادیسون هستم
    خیلی کوچوووووووولو ام
    ولی باز ادیسونم !!!!! چی چی گفتم ؟؟؟؟
    2009/02/14
    41
    3

سلام
    من از سری Max7000 چيپ Max 7128 يا Max 7160 رو پيشنهاد ميکنم چون سری Altera اگرچه يه کم گرونتره ولی خيلی خوش دستند و راحت جواب ميدن.
    پروگرمر بسيار ساده ای داره و هنگام پروگرم شدن ازيت نميکنه.
    فروشگاه جوان تو جمهوری داره
    2006/12/19
    تهران
    711
    0

سلام.
    جناب mhheydarchi میشه اطلاعات بیشتری بدید ؟
    یه سری سوال دارم . اگه ممکنه جواب بدید . خدا خیرتون بده.
    قیمت این Max 7128 چنده ؟
    مزیت ویژگی سری max7000 (مثل همین Max 7128 ) نسبت به مثلا epm7032 چیه ؟
    در کل برای شروع شما Altera رو پیشنهاد می کنید ؟
    تفاوت قیمت محصولات این شرکت با محصولات XILINX چقدره ؟
    برای نرم افزار چی ؟ Max-Plus یا Quartus ؟
    مسئله مهمتر پروگرامر است. شما خودتون ساختین ؟ اگه همینطوره میشه مدارشو اینجا بزارید ؟
    میشه با خرج کم (حالا زیاد شد هم عیب نداره! ولی نه خیلی!! ) یه پروگرامر ساخت که Quartus یا Max-Plus اونو بشناسه ؟
    من میخوام با verilog شروع کنم. البته یه چیزایی حالیمه!
    اما اول می خوام یه طرح ساده رو بریزم تو یه fpga و تو عمل ببندم. بعدش رو طرحهای پیچیده تر کار کنم.
    ممنون میشم کامل جواب بدید.
    موفق باشید.
    2009/02/14
    41
    3

سلام
    7160 و 7128 ظرفیتش ار 7032 بیشتره. میتونی برای شروع از 7032 هم اگر داری استفاده کنی. تازه نکته مهمتر اینه که این سه تا Pin Compatible هستند. یعنی اگر با 7032 کارکردی و جواب نداد میتونی 7128 یا 7160 بذاری.
    سری Max از نوع CPLD هستند.
    بطور کلی چیپهای خانواده Altera از خانواده Xilinx گرونتر هستند و یه کمی سرعتشون بیشتره ولی یه کم ظرفیتشون کمتره.
    من برای شروع Altera رو پیشنهاد میکنم چون کار با Maxplus خیلی راحته
    فرق قیمتشون 1 بین تا 2 هزار تومانه
    بهتره با Maxplus شروع کنی چون ساده است و گیج نمیشی
    یه پروگرمره ساده داره نگاه میکنم لینکش رو میذارم. این تقریبا پیشنهاده خودشونه
    اما برای اینکه maxplus تو XP پروگرم کنه باید یه چیزی از سایت َAltera دانلود کنی و نصب کنی. حجمش خیلی کمه. البته راه دیگه ای هم داره من آخرِین بار تیر و مرداد 87 بود که کار کردم. میگردم پیدار میکنم و تو چند روز آینده اون رو هم توضیح میدم
    من پیشنهاد میدم، اول چند تا شماتیک ساده رو پروگرم کنی و تست کنی. بعد بری مدارهای پیچیده تر تا یه موقع الکی سر کار نری.
    2006/12/19
    تهران
    711
    0

ُسلام.
    خیلی ممنون.
    منم می خوام اول یه چند تا شماتیک ساده رو تو عمل ببندم ببینم چطوریه و چقدر وقت و هزینه می بره.
    در مورد اینکه از چه برنامه ای استفاده کنم یه مطلبی رو می خواستم بگم. چون همونطور که می دونید برای اینکار برنامه های زیادی موجود داره. مثل modelsim و quartus و fpga advantage و ise و foundation و maxplus
    foundation که خیلی قدیمیه و واسه محصولات Xilinx است و در کل بیخیالش.
    iseبا تابحال کار نکردم . ولی محیطش جالب بود !
    modelsim رو دیدم و کمی باهاش کار کردم. خوشم نیومد ازش! .البته ورژن جدیدش نبود. واسه 2001 بود.
    در مورد fpga advantage هم فقط محیط fpga advantage رو دیدم که به نظر جالب بود. هنوز نصبش نکردم. یعنی ندارم که نصب کنم.
    quartus هم که فکر کنم بعد از maxplus ساخته شد و دیگه maxplus تولید نمیشه و بجاش quartus اومده.
    راستش چند وقت پیش maxplus رو نصب کردم. فکر کنم نسخه 9.3 یا 9.2 بود. محیطش خیلی قدیمیه و واسه ویندوز 98 ساخته شده. اما همونطور که گفتید کار باهاش ساده است.
    نمیشه quartus رو نصب کنم ؟ یعنی کار باهاش سخته ؟ منظورتون از سختی،فرایند تست و شبیه سازی و ... است؟
    یه سوال دیگه: واسه کار با تراشه های Xilinx حتما باید از برنامه این شرکت یعنی ise استفاده کرد یا مثلا میشه با quartus هم کار کرد؟ یعنی quartus از قطعات Xilinx پشتیبانی می کنه ؟ یا maxplus از قطعات Xilinx پشتیبانی می کنه؟ اگه اینطور نیست modelsim و advantage باید از قطعات هردو شرکت پشتیبانی بکنند.
    ببخشید اگه زیاد سوال پرسیدم. می خوام یه برنامه نصب کنم و فقط با اون کار کنم. همونطور که می دونید این برنامه ها هر کدام حجمی بالاتر از 1 گیگ دارند و موقع نصب تا چند برابر هم جا می گیرند. گفتم از تجربه شما استفاده کنم.
    2009/02/14
    41
    3

اصولا من پيشنهاد نمي کنم که فقط از يه نرم افزار استفاده کني، چون هر شرکتي بهتر ميتونه براي محصولش Synthesizer طراحي کنه.
    به علاوه اينکه Help برنامه خيلي ميتونه به شما کمک کنه.
    تو نرم افزار quartus يه مدي هست که مثل maxplus ميشه. اما من خيلي باهاش سر و کله نزدم، چون maxplus راحت کارمو حل کرد.
    من پيشنهاد ميکنم که با يه برند شروع کني بعدا بري سراغ اون يکي. علتش هم اينه که هر کدوم يه دنياييه و سريعتر به نتيجه ميرسي.
    در ضمن برو تو سايتشون و از مقاله هاي آمورشيشون حداکثر اسنفاده رو ببر.
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29