اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب یک زبان برنامه نویسی همه منظوره؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب یک زبان برنامه نویسی همه منظوره؟؟؟

:nerd:با درود به اساتید گرامی. سوالی داشتم که فکر میکنم سوال خیلی از مخاطبین این سایت هست. اونم اینکه به نظر شما یک مهندس الکترونیک چه زبان برنامه نویسی رو باید بدونه تا حداکثر نیازهاشو بتونه با یادگیری این زبان برطرف کنه؟ به نظر خود من این زبان باید بتونه کار با برنامه های کامپیوتر رو هم پوشش بده. ممنون میشم اگه نظرات علمی و تجربی خودتونو بفرمایید.

پاسخ : انتخاب یک زبان برنامه نویسی همه منظوره؟؟؟

سلام

إ¾C

وسلام

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجید نصراله زاده
      سلام

إ¾C

وسلام
      ممنونم. نظز شما در مورد ویژوال C یا C++ چیه؟

دیدگاه

بستگی داره که هدفتون چی باشه و در چه زمینه ای بخواهید کار کنید.
        There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

سلام :

اگر زبان C را به طور مفهومی و کامل یاد بگیرید ، به راحتی می توانید زبان های دیگریرو هم یاد بگیرید.
          موفق باشید.
          http://www.ecapic.ir/image/ECA-091005091909.gif

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار
            بستگی داره که هدفتون چی باشه و در چه زمینه ای بخواهید کار کنید.
            با تشکر از توجه شما و همه اساتید گرامی به این تاپیک. منظور من زبانیه که بشه بوسیله اون زبان، ماکزیمم نیازهای یه مهندس الکترونیک را چه در بخش برنامه نویسی کامپیوتر و چه در بخش برنامه نویسی برای میکروکنترلرهای مختلف و البته مدارات واسط را هم پوشش بده. مثلا یک پروژهای را در نظر بگیرید که در اون باید اطلاعاتی بین کامپیوتر و چند سیستم میکروکنترلری مرتبا رد و بدل بشه و البته در کامپیوتر هم بصورت خطوط گرافیکی مونیتورینگ و تنظیماتی هم وجود داشته باشد. برای یه همچین سیستمی چه زبان برنامه نویسی رو پیشنهاد میکنید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahmood58

مثلا یک پروژهای را در نظر بگیرید که در اون باید اطلاعاتی بین کامپیوتر و چند سیستم میکروکنترلری مرتبا رد و بدل بشه و البته در کامپیوتر هم بصورت خطوط گرافیکی مونیتورینگ و تنظیماتی هم وجود داشته باشد. برای یه همچین سیستمی چه زبان برنامه نویسی رو پیشنهاد میکنید؟
              LabView
              There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

با این امکاناتی که شما نیاز دارید من فکر می کنم زبان Microsoft Visual Basic 2005 که در پکه Microsoft Visual Stdio 2005 موجود هست بسیار مناسب باشه. البته Visual Basic 6 هم میتونه کارتونو راه بندازه .فرق این دوتا فقط اینه که اولی ورژن جدید تره ومیتونه برنامه های تحت وب هم تولید کنه. :nerd:

دیدگاه

سلام LabView یه برنامه ای که نیاز چندانی به کد نویسی نداره ... یعنی آماده است .. Microsoft Visual Stdio 2005 باید اطلاعات برنامه نویسی داشته باشید یا در اصطلاح شم برنامه نویسی داشته باشید ... هر چند هم Microsoft Visual Stdio 2005 و هم C واسه این کار مناسب اند . کامپیوتر یها همیشه با برنامه نویسی موافقند مثل Microsoft Visual Stdio 2005 و C .
                  موفق باشید .
                  [url=http://wiki.eca.ir/]http://www.ecapic.ir/image/ECA-091005091909.gif[/url

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X