اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بحث در خصوص پیکربندی ارتباط سریال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بحث در خصوص پیکربندی ارتباط سریال

با سلام...
    عذر میخوام از اینکه بابت این موضوع یک تاپیک جدید باز کردم اما گفتم شاید چون این موضوع کلی تر هست برای کسان دیگری هم مثل من مشکل پیش بیاد در اینده...پس اگر این جا به نتیجه ای برسیم حتما راحت تر می تونن به نتیجه برسند , چرا که من که هرچی دید زدم این ور و اونور نتونستم مشکلم را بفهمم از کجاست...
    من با وی بی , به کمک راهنمایی که جناب حیاتی کردند , برنامه فرستادن دیتا به میکرو را نوشتم و موفق به فرستادن دیتا به میکرو هم شدم اما این مشکل به وجود امد که دیتایی که می گیره میکرو , اونچیزی نیست که من می فرستم ! تقریبا همون چند تا دستوری که بسکام داره برای دریافت داده از سریال را هم تست کردم برای میکر که اگر ایراد از اون هست مرتفع بشه , اما هنوز مشکل برقرار...
    کریستال میکرو را روی 8مگ گذاشتم و باود هم روی 9600 هست ,هم تو میکرو هم توی وی بی ...
    می خوام یک بایت باینری رو بفرستم به میکرو و میکرو همون را بگیره و نمایش بده...
    این هم برنامه وی بی :

Dim out() As Byte
    Dim a As Byte

Private Sub Command1_Click()

End Sub

Private Sub send_Click()
    MSComm2.CommPort = 1
    MSComm2.Settings = "9600,n,8,1"
    MSComm2.PortOpen = True
    a = b11110000
    MSComm2.PortOpen = False
    End Sub

Private Sub Timer1_Timer()

MSComm2.Output = "a"

End Sub

با سپاس...

پاسخ : بحث در خصوص پیکربندی ارتباط سریال

من این سوال رو بیش از 50 بار دیدم اما آیا کسی جوابشو نمیدونه یا نمیخواد بگه!!!!.
    پس چجوری میتونه پروژه های Interface رو انجام بده.
    البته من خودم که بخاطرش خیلی صدمه خوردم تا فهمیدم شاید 1 ماه زمان برد.
    یه نکته خیلی ساده داره.
    آیا کسی واقعا نمیدونه؟!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط boyironi
      با سلام...
      عذر میخوام از اینکه بابت این موضوع یک تاپیک جدید باز کردم اما گفتم شاید چون این موضوع کلی تر هست برای کسان دیگری هم مثل من مشکل پیش بیاد در اینده...پس اگر این جا به نتیجه ای برسیم حتما راحت تر می تونن به نتیجه برسند , چرا که من که هرچی دید زدم این ور و اونور نتونستم مشکلم را بفهمم از کجاست...
      من با وی بی , به کمک راهنمایی که جناب حیاتی کردند , برنامه فرستادن دیتا به میکرو را نوشتم و موفق به فرستادن دیتا به میکرو هم شدم اما این مشکل به وجود امد که دیتایی که می گیره میکرو , اونچیزی نیست که من می فرستم ! تقریبا همون چند تا دستوری که بسکام داره برای دریافت داده از سریال را هم تست کردم برای میکر که اگر ایراد از اون هست مرتفع بشه , اما هنوز مشکل برقرار...
      کریستال میکرو را روی 8مگ گذاشتم و باود هم روی 9600 هست ,هم تو میکرو هم توی وی بی ...
      می خوام یک بایت باینری رو بفرستم به میکرو و میکرو همون را بگیره و نمایش بده...
      این هم برنامه وی بی :

Dim out() As Byte
      Dim a As Byte

Private Sub Command1_Click()

End Sub

Private Sub send_Click()
      MSComm2.CommPort = 1
      MSComm2.Settings = "9600,n,8,1"
      MSComm2.PortOpen = True
      a = b11110000
      MSComm2.PortOpen = False
      End Sub

Private Sub Timer1_Timer()

MSComm2.Output = "a"

End Sub

با سپاس...
      من هم چنین مشکلی داشتم.
      اطلاعاتی که میکرو میفرستاد درست نبود.
      کریستال و باودریت رو هم درست تعریف کرده بودم.
      مشکل از فیوز بیت کلاک میکرو بود

فیوز بیت میکروت رو چک کن و مطمئن شو حتماً در حالت کریستال خارجی و فرکانس بالاست
      بعد از درست کردن فیوز بیت میکروت اون رو با امولاتور بسکام امتحان کن و ببین دیتای ارسالی از میکروت درسته یا نه

دیدگاه

ممنون از دوستان که جواب دادین...راشتش مشکل را حل کرده بودم ولی چون دیدم کسی چیزی نمیگه گفتم حتما مهم نیست و...
        مشکل از نحوه ارسال بود , اگر تو کد برنامه که گذاشتم نگاه کنید , من برای فرستادن دیتا از ریختمش توی متغیر "ا" و بعد اون را داخل کوتیشن میفرستم که اینطوری خود ا را میفرسته و نه محتویاتش را ... ولی اگر به ا یک مقدار هگز بدیم و بفرستیم مشکل حل میشه .

دیدگاه

سلام
          شما می تونی از تابع Str(value استفاده کنی. این تابع مقدار صحیح را به رشته تبدیل می کند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X