ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2007/07/08
    تهران
    1,603
    36

یک مرجع خوب برای یادگیری PIC به زبان C

سلام
    یک مرجع خوب به زبان C برای PIC چی هست؟
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...
    2007/06/28
    721
    15

پاسخ : یک مرجع خوب برای یادگیری PIC به زبان C

درود
    حمید جان فعلا اینجا رو داشته باش:
    http://www.microchipc.com/

توی این مدت یک گونی Ebook از PIC جمع کردم، که خیلی سنگین شده این اینترنت Dial Up زورش نمیرسه اینارو بکشه بالا، اگر عجله نداری کمی صبر کن تا دیار خودمون که رفتم با ADSL گونی رو بفرستم رو سایت
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید
    2007/03/14
    شاهين شهر
    497
    5

چند تا Ebook آموزشی تو سایت www.mikroe.com هست که خیلی عالین...من dspic ش رو خوندم خیلی خوب بود...کاملا کاربردی و به درد بخور
    حمید جان چی شده می خوای بری سراغ PIC :question:
    :biggrin:
    2007/07/08
    تهران
    1,603
    36

سلام به عزیزان
    خطوط حرکت رو باید گسترش داد و جاده ها رو بلد بود که احیانا اگر اتوبان رو بستن از جاده پایینی بریم :biggrin:
    ممنون
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...
    2007/11/22
    تبریز
    2,484
    466

سلام حميد جان چرا با C ميخواي كار كني؟ PIC BASIC PRO كه خيلي راحت تره! البته من خودم با كامپايلر C كار نكردم كه ببينم چه مزيت هايي داره. ولي با PIC BASIC PRO همين الان مشغول كار كردنم. محيط ساده و كاربر پسندي داره رجيستر كردن و از اين جور چيزها هم نميخواد. :applause:اگه خواستي من
    برنامه اش رو دارم بهم بگو بزارمش واسه دانلود.اگه از مزيت هاي C براي PIC خبر داري ما رو هم بي نصيب نزار.موفق باشي.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2006/05/01
    -
    468
    5

شاهرخ جان pic basic pro از نظر متغییر خیلی محدودیت داره ، تا جایی که یادمه فقط bit , byte , word, dword داشت ، ممیز شناور هم فکر کنم ساپورت نمی کنه

من الان دو سالی هست طرف این کمپایلر نرفتم ؛ هنوز هم همین جوره ؟
    2007/06/28
    721
    15

درود
    شاهرخ جان ایشون لایل مختلقی میتونند داشته باشند، مثلا شاید یکیش این باشه که به زبان C مسلط تر هستند یا دلایل شخصی دیگه هم داشته باشه اما معمولا دلیل اینکه C بر Basic ترجیح داده میشه چیزهای مختلفی هست که به چند نمونه اشاره میکنم:
    زبانی C یک زبان سطح متوسط هست که کاربر با استفاده از اون در سطحی بین سخت افزار و نرم افزار کار میکنه و دستش برای کنترل های سخت افزاری باز تر هست، از طرفی هم معمولا کامپایلر های زبان C کد بهینه تری تولید میکنند تا بیسیک چون قسمت بیشتری از برنامه دست برنامه نویس هست و میتونه از تولید کدهای اضافی بهتر خودداری کنه.
    از طرفی هم فکر میکنم Microchip از زبان C بهتر پشتیبانی کنه تا Basic. همچنین زبان C به خاطر انعطاف بالاتر در کارهای سخت افزاری بیشتر به درد بچه های الکترونیک میخوره و برای کار با میکرو هم قدرت بیشتری رو جهت مانور در سخت افزار در اختیار برنامه نویس میزاره.
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید
    2006/02/12
    يزد
    250
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط حمید نجفی
    سلام
    یک مرجع خوب به زبان C برای PIC چی هست؟
    سلام
    1.راهنمای خود نرم افزار
    2.کنفرانس های microchip که سالش دقیقا یادم نیست ولی واقعا به زبان ساده گفته بود
    2007/11/22
    تبریز
    2,484
    466

اينو راست ميگي :cry2: موقع كار كردن با متغير پدر آدم رو در مياره :angry: اگه فرصت كردي يه سر به لينك زير بزن ببين ميتوني مسئله من رو حل كني؟ خيلي ممنون.

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=25988.0

2007/11/22
    تبریز
    2,484
    466

سلام دوستان . من هم به ليست متقاضيان منبع براي PIC به زبان C اضافه شدم . نرم افزار Microchip MPLAB IDE رو نصب كردم ولي از محيطش اصلا سردر نياوردم. متاسفانه به خاطر فرصت كم با HELP نرم افزار هم نشد زياد سر و كله بزنم :redface:

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12