اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک مرجع خوب برای یادگیری PIC به زبان C

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک مرجع خوب برای یادگیری PIC به زبان C

سلام
    یک مرجع خوب به زبان C برای PIC چی هست؟
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

پاسخ : یک مرجع خوب برای یادگیری PIC به زبان C

درود
    حمید جان فعلا اینجا رو داشته باش:
    http://www.microchipc.com/

توی این مدت یک گونی Ebook از PIC جمع کردم، که خیلی سنگین شده این اینترنت Dial Up زورش نمیرسه اینارو بکشه بالا، اگر عجله نداری کمی صبر کن تا دیار خودمون که رفتم با ADSL گونی رو بفرستم رو سایت
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

دیدگاه

چند تا Ebook آموزشی تو سایت www.mikroe.com هست که خیلی عالین...من dspic ش رو خوندم خیلی خوب بود...کاملا کاربردی و به درد بخور
      حمید جان چی شده می خوای بری سراغ PIC :question:
      :biggrin:

دیدگاه

سلام به عزیزان
        خطوط حرکت رو باید گسترش داد و جاده ها رو بلد بود که احیانا اگر اتوبان رو بستن از جاده پایینی بریم :biggrin:
        ممنون
        خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

سلام حمید جان چرا با C میخوای کار کنی؟ PIC BASIC PRO که خیلی راحت تره! البته من خودم با کامپایلر C کار نکردم که ببینم چه مزیت هایی داره. ولی با PIC BASIC PRO همین الان مشغول کار کردنم. محیط ساده و کاربر پسندی داره رجیستر کردن و از این جور چیزها هم نمیخواد. :applause:اگه خواستی من
          برنامه اش رو دارم بهم بگو بزارمش واسه دانلود.اگه از مزیت های C برای PIC خبر داری ما رو هم بی نصیب نزار.موفق باشی.

دیدگاه

شاهرخ جان pic basic pro از نظر متغییر خیلی محدودیت داره ، تا جایی که یادمه فقط bit , byte , word, dword داشت ، ممیز شناور هم فکر کنم ساپورت نمی کنه

من الان دو سالی هست طرف این کمپایلر نرفتم ؛ هنوز هم همین جوره ؟

دیدگاه

درود
              شاهرخ جان ایشون لایل مختلقی میتونند داشته باشند، مثلا شاید یکیش این باشه که به زبان C مسلط تر هستند یا دلایل شخصی دیگه هم داشته باشه اما معمولا دلیل اینکه C بر Basic ترجیح داده میشه چیزهای مختلفی هست که به چند نمونه اشاره میکنم:
              زبانی C یک زبان سطح متوسط هست که کاربر با استفاده از اون در سطحی بین سخت افزار و نرم افزار کار میکنه و دستش برای کنترل های سخت افزاری باز تر هست، از طرفی هم معمولا کامپایلر های زبان C کد بهینه تری تولید میکنند تا بیسیک چون قسمت بیشتری از برنامه دست برنامه نویس هست و میتونه از تولید کدهای اضافی بهتر خودداری کنه.
              از طرفی هم فکر میکنم Microchip از زبان C بهتر پشتیبانی کنه تا Basic. همچنین زبان C به خاطر انعطاف بالاتر در کارهای سخت افزاری بیشتر به درد بچه های الکترونیک میخوره و برای کار با میکرو هم قدرت بیشتری رو جهت مانور در سخت افزار در اختیار برنامه نویس میزاره.
              از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
              هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
              اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
              اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
              شاد و موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید نجفی
                سلام
                یک مرجع خوب به زبان C برای PIC چی هست؟
                سلام
                1.راهنمای خود نرم افزار
                2.کنفرانس های microchip که سالش دقیقا یادم نیست ولی واقعا به زبان ساده گفته بود

دیدگاه

اینو راست میگی :cry2: موقع کار کردن با متغیر پدر آدم رو در میاره :angry: اگه فرصت کردی یه سر به لینک زیر بزن ببین میتونی مسئله من رو حل کنی؟ خیلی ممنون.

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=25988.0

دیدگاه

سلام دوستان . من هم به لیست متقاضیان منبع برای PIC به زبان C اضافه شدم . نرم افزار Microchip MPLAB IDE رو نصب کردم ولی از محیطش اصلا سردر نیاوردم. متاسفانه به خاطر فرصت کم با HELP نرم افزار هم نشد زیاد سر و کله بزنم :redface:

دیدگاه

شاهرخ جان اگر بخوای توی اون محیط با زبان C برنامه نویسی کنی باید کامپایلر مخصوص اون رو دانلود کنی و نصب کنی تا به لیست کامپایلرها اضافه بشه، مثلا کامپایلرهای Hi_Tech یا CCS رو میتونی استفاده کنی، که هر دو رو هم باید دانلود کنی تا بتونی استفاده کنی. برای دریافت برنامه های نمونه و اطلاعات بیشتر به سایت Microchipc.com مراجعه کنید.
                      خیلی دوست داشتم کتابهایی که توی این فرصت جمع کردم رو مرتب توی سایت قرار بدم ولی متاسفانه فرصتش نیست فعلا، یک سری کتاب خوب اینجا هست که میتونید دانلود کنید:

http://www.4shared.com/network/search.jsp?sortType=1&sortOrder=1&sortmode =2&searchName=pic+micro&searchmode=2&s earchName=pic+micro&searchDescription=&sea rchExtention=&sizeCriteria=atleast&sizeval ue=10&start=0

اینجا هم همینطور:

http://www.kamalan.com/171325/sec_9/p_1.aspx?lang=Fa

موفق باشید
                      شاد و موفق باشید

دیدگاه

یه مرجع بسیار عالی برای MPLAB C18 و Assembly. واقعا عایه. در عین حال داکیومنت های خود میکرو چیپ برای C18 هم مفیده.

http://depositfiles.com/files/sqca1oluy

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X