ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 32
    2005/12/08
    تهران
    618
    20

معرفی منابع مناسب جهت مطالعه برای کنکور ارشد

سلام
    دوستان لطف کنن بهترین منابع ممکن برای دروس مدار های الکتریکی 1 و 2 و ماشین های الکتریکی 1 و 2 رو معرفی کنن.
    با تشکر

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2008/02/11
    آمل
    68
    0

پاسخ : درخواست معرفی منبع کنکور ارشد برای درس های مدار و ماشین

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان محمودی
    سلام
    دوستان لطف کنن بهترین منابع ممکن برای دروس مدار های الکتریکی 1 و 2 و ماشین های الکتریکی 1 و 2 رو معرفی کنن.
    با تشکر
    سلام دوست عزیز
    من مدارو واقعا خوب خونده بودم ، و اگه یه اشتباه محاسباتی مسخره نمی کردم راحت بالای 60 زده بودم
    این چیزیه که یکی دو روز پیش تو پیغام خصوصی واسه یکی از بچه ها تایپ کردم:

مدار پارسه بد نیست
    اما فقط واسه خوندن سریع و فهمیدن نکات مهمش و زدن تست هاش که اکثرا تست های خوب کنکور هستن، گر چه من همه روش های حلشو نمی پسندم؛ و اینکه اگه سوالات مثل امسال باشه روش هاش اصلا کافی نیست (البته مفید هست )
    و تا یادم نررفته بگم که اصلا نمیخواد یک کلمه از فصل فرکانس های طبیعی پارسه رو بخونی ؛ این فصلش آخر افتضاح و چرنده!!

من یک ماه مونده به کنکور بعد از دو-سه بار خوندن پارسه رفتم سراغ پوران پژوهش و باید بگم واقعا بهتر از پارسه است؛ انگار یه خلاصه نازی از کتاب دکتر جبه داره؛ آدمو با حل اصولی مدار آشنا میکنه (چیزی که امسال بدرد میخورد) و نکات کنکوری خوبی هم داره
    گرچه هم پارسه چند تا اشتباه داره (الان اشتباهش تو مبحث حالت دائمی سینوسی یادمه) و هم پوران یه اشتباهشو یادمه (که البته پارسه هم همین اشتباهو داشت، همون قضیه ساده سازی مدار قبل از محاسبه فرکانس های طبیعی )
    راستی پوران بعضی مباحثو بیش از حد کلاسیک گفته!! اما واقعا خوبه !
    موفق باشی
    ساحل افتاده گفت : « گر چه بسی زیستم
    هیچ نه معلوم شد، آه که من کیستم. »

موج ز خود رفته ای، تیز خرامید و گفت :
    « هستم اگر می روم، گر نروم نیستم »
    2007/04/27
    17
    0

با سلام
    من خودم قدرتي نيستم ولي دوست تو اين گرايش زياد دارم همشون ميگن براي ماشين فقط و فقط انتشارات پردازش خوبه مدركش هم اينكه يكي از دوستان بنده همين امسال ماشينو با خوندن اين كتاب 64 درصد زده البته اين رو هم بگم كه پارسه جزوه ماشينش را با كمال پررويي از همين پردازش كپ زده.

براي مدار هم هيچي خوب نيست چون اگه سوالات مثل امسال باشه هيچ تفاوتي بين من كه مدار رو توي همه كنكور هاي آزمايشي بالاي 60 مي زدم و اوني كه مدار رو در حد پاييني بلده وجود نداشت .( البته براي مدار1 جزوه پارسه خيلي خوبه و براي مدار 2 پوران پژوهش . انتشارات جهش هم يك كتاب داره كه بد نيست يه نگاه اون آخرا بهش بندازي) البته مرجع اصلي كتاب دكتر جبه دار است و يك كتاب ديگر از اساتيد فردوسي مشهد به نام هدتني كه اونم مثل جبه دار طراحه سواله (ولي كتابش بد فرمي و با نگاه به صفحات اون ادم سرگيجه مي گيره).

موفق باشي
    2008/02/11
    آمل
    68
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط masih65
    با سلام
    من خودم قدرتي نيستم ولي دوست تو اين گرايش زياد دارم همشون ميگن براي ماشين فقط و فقط انتشارات پردازش خوبه مدركش هم اينكه يكي از دوستان بنده همين امسال ماشينو با خوندن اين كتاب 64 درصد زده البته اين رو هم بگم كه پارسه جزوه ماشينش را با كمال پررويي از همين پردازش كپ زده.

براي مدار هم هيچي خوب نيست چون اگه سوالات مثل امسال باشه هيچ تفاوتي بين من كه مدار رو توي همه كنكور هاي آزمايشي بالاي 60 مي زدم و اوني كه مدار رو در حد پاييني بلده وجود نداشت .( البته براي مدار1 جزوه پارسه خيلي خوبه و براي مدار 2 پوران پژوهش . انتشارات جهش هم يك كتاب داره كه بد نيست يه نگاه اون آخرا بهش بندازي) البته مرجع اصلي كتاب دكتر جبه دار است و يك كتاب ديگر از اساتيد فردوسي مشهد به نام هدتني كه اونم مثل جبه دار طراحه سواله (ولي كتابش بد فرمي و با نگاه به صفحات اون ادم سرگيجه مي گيره).

موفق باشي
    سلام دوست عزیز
    اول بگم من کوچیک همه تونم، چیز هایی که عرض می کنم حمل بر خودستایی نشه، من باب اطلاع عرض می کنم!
    با احترام باید بگم با نظر شما موافق نیستم
    من مدارو 48.8% زدم؛ اما
    1- اگه یه ضریب 2 در اتحاد دوجمله ای رو فراموش نکرده بودم 57% زده بودم
    2- یه سوال آسون که راحت جواب میده رو چون یادم نیست سر جلسه چی زدم غلط محسوب کردم پس می بینین که امکانش بود تا 65% بزنم (گر چه قبول دارم که نتونستم :redface
    و من همین کتابهایی که میگیدو خوندم
    پوران کتاب خوبیه
    بنظرم کتاب دکتر جبه دار اصلا کنکوری نیست، یعنی واسه کنکور تو وقت محدود چند ماهه نمیشه روش سرمایه گذاری کرد
    کتاب آقای هودتنی رو یه نگاه خیلی سریع بهش انداختم، بد بنظر نمی رسید؛ مخصوصا نکته مثبتی که تو نگاه اول احساس کردم این بود که پراکنده گویی یا بسط های اضافه های کتاب دکتر جبه دار تو این کتاب نیست ( البته تاکید میکنم، فقط یه نگاه چند دقیقه ای به کتاب انداختم )

من قدرتی هستم
    من ماشینو 48.8% زدم ( قبول دارم، کمه :sad: :sad: )
    هم پارسه (که جز فصل مدارهای مغناطیسی و انرژی و نیروش مثل پردازشه (آخه پردازشو هم داشتم و مقایسه می کردم) ) رو خوندم و هم کتاب آشینا
    و باید بگم که مبحث ماشین های القایی و بحث هارمونیک های ترانسهای سه فاز رو هر کی از رو آشینا نخونه ضرر هنگفتی کرده
    تقریبا کل مطالب آشینا یه خلاصه خوب از کتاب بیم بهاراست
    اما بنظرم دو فصل اول و ماشین DC و بحث ترانسهای تکفاز رو پارسه خوب پوشش داده ، مخصوصا مبحث ترانسهای تکفاز که از آشینا خیلی بهتر گفته

جسارتا توضیح اضافه:
    (من تو هر درس حد اقل دوتا ، بعضی درسها تا 5 تا منبع داشتم و مقایسه ای می خوندم
    مثلا واسه ماشین علاوه بر کتاب های مرجع ، پارسه، پردازش، آشینا و راهیان ارشدو داشتم )
    موفق باشید

2007/04/27
    17
    0

[quote author=ابراهیم link=topic=25528.msg120658#msg120658 date=1235075763]
    بنظرم کتاب دکتر جبه دار اصلا کنکوری نیست، یعنی واسه کنکور تو وقت محدود چند ماهه نمیشه روش سرمایه گذاری کرد
    کتاب آقای هودتنی رو یه نگاه خیلی سریع بهش انداختم، بد بنظر نمی رسید؛ مخصوصا نکته مثبتی که تو نگاه اول احساس کردم این بود که پراکنده گویی یا بسط های اضافه های کتاب دکتر جبه دار تو این کتاب نیست ( البته تاکید میکنم، فقط یه نگاه چند دقیقه ای به کتاب انداختم )

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    سلام
    من هم جبه دار و هدتني را به عنوان مرجع اصلي معرفي كردم نه كتاب كنكوري اگه اينطور برداشت ميشه تصحيح مي كنم.
    خودم هم مي تونستم بالا 50 بزنم ولي خوب استرس كنكور خود مانع بزرگي بود.
    موفق باشيد
    2008/07/21
    529
    20

آقا ابراهیم برا بررسی سیستم های قدرت چی خوندید
    مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.
    2005/12/08
    تهران
    618
    20

ممنون دوستان
    این کتاب هایی که معرفی کردین تو بازار هم پیدا میشه یا اینکه فقط خود آموزشگاه ها ارائه میدن؟ مثل پارسه و پوران پژوهش ...
    آشینا چطور؟ به راحتی پیدا میشه؟ اسم انتشاراتش هست دیگه؟!
    در ضمن برای ماشین 1 و 2 هم به یه منبع غیر کنکوری و محکم نیاز دارم. فیتس جرالد چطوره؟

2008/02/11
    آمل
    68
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان محمودی
    ممنون دوستان
    این کتاب هایی که معرفی کردین تو بازار هم پیدا میشه یا اینکه فقط خود آموزشگاه ها ارائه میدن؟ مثل پارسه و پوران پژوهش ...
    آشینا چطور؟ به راحتی پیدا میشه؟ اسم انتشاراتش هست دیگه؟!
    در ضمن برای ماشین 1 و 2 هم به یه منبع غیر کنکوری و محکم نیاز دارم. فیتس جرالد چطوره؟
    سلام و خواهش
    جز پارسه بقیه تو بازار هست ، (گرچه پارسه هم تو انتشاراتی ها هست! ) و بله آشینا و پوران پژوهش اسم انتشاراته، آشینا دم کنکور ماشینش نایاب شده بود، من خودم بخت یاری کرد و یه کتاب چاپ قدیمشو گیر آوردم
    اما احتمالا دوباره چاپ می کنن، فقط ممکنه دم کنکور نایاب بشه، پوران پژوهش هم فراوونه تو بازار
    منبع محکم برای ماشین تا جایی که من میدونم دو جلد کتاب ماشین های الکتریکی آقای بیم بهارا هست که کتاب بزرگ و جامعیه
    فیتز جرالد هم نخوندمش، اما میدونم که تو دانشگاهمون ماشین 3 از رو اون درس داده میشه و اگه اشتباه نکنم (!) بحث های هارمونیکی ماشین ها و بحث هایی از این قبیل رو خوب پوشش داده
    موفق باشی :bye

2005/12/08
    تهران
    618
    20

البته من الکترونیکی هستم و نمی دونم اصلاً ماشین 3 چیه! اما یه استاد داشتیم که می گفت با یکی از طراح های سوال کنکور آشناست و گفته که برای ماشین 1 فیتس جرالد خوبه

2008/02/11
    آمل
    68
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط segmex
    آقا ابراهیم برا بررسی سیستم های قدرت چی خوندید
    سلام دوست عزیز
    من بررسی رو 40زدم که خیلی هم جالب نیست :redface:
    اما حالا که قابل دونستی باید بگم:
    واسه بررسی از میون کتاب های کنکوری
    1- یه کتاب آشینا داشتم که خیلی خوندمش، اما بشدت پراشتباهه و چیزهای اساسی ای رو جا انداخته
    2- راهیان ارشدو داشتم که درسی نداده فقط تست های سالهای مختلفو به ترتیب حل کرده
    3- جهشو داشتم که جز فصل شبکه های خطی ( همون یکسو تغذیه و دوسو تغذیه و از این حرفها! :rolleyes: که از ته (!!) اشتباه گفته ) بقیه رو بد نگفته، اما بعضی جاهاش یه مقدار سطح پایینه
    4- جزوه دستنویس پارسه هم بود که چون یه مقدار بد خط و قاطی بود حسم نکشید بخونمش !!
    5- و در نهایت کتابی که آخر کار فهمیدم و دو سه هفته مونده به کنکور نکاتشو خوندم و خیلی مفید بود بررسی انتشارات پردازش بود که جامع و عالیه و نه تنها کم نگفته حتی بیشتر از حد نیاز هم مطالبو باز کرده، گرچه مشکل وحشتناک همه ی کتابهای انتشارات پردازش یعنی بیش از حد متراکم بودن مطالب تو صفحات (یه چیزی 100% بر عکس جزوه مدار پارسه !! ) رو داره
    خیلی کتاب مفیدیه
    واسه خوندن هم یه نگاه خیلی سریع به جهش واسه جمع کردن نکات مهمش و خوندن کامل پردازشو توصیه میکنم
    موفق باشی

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 32