اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی منابع مناسب جهت مطالعه برای کنکور ارشد

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی منابع مناسب جهت مطالعه برای کنکور ارشد

سلام
    دوستان لطف کنن بهترین منابع ممکن برای دروس مدار های الکتریکی 1 و 2 و ماشین های الکتریکی 1 و 2 رو معرفی کنن.
    با تشکر

پاسخ : درخواست معرفی منبع کنکور ارشد برای درس های مدار و ماشین

نوشته اصلی توسط احسان محمودی
    سلام
    دوستان لطف کنن بهترین منابع ممکن برای دروس مدار های الکتریکی 1 و 2 و ماشین های الکتریکی 1 و 2 رو معرفی کنن.
    با تشکر
    سلام دوست عزیز
    من مدارو واقعا خوب خونده بودم ، و اگه یه اشتباه محاسباتی مسخره نمی کردم راحت بالای 60 زده بودم
    این چیزیه که یکی دو روز پیش تو پیغام خصوصی واسه یکی از بچه ها تایپ کردم:

مدار پارسه بد نیست
    اما فقط واسه خوندن سریع و فهمیدن نکات مهمش و زدن تست هاش که اکثرا تست های خوب کنکور هستن، گر چه من همه روش های حلشو نمی پسندم؛ و اینکه اگه سوالات مثل امسال باشه روش هاش اصلا کافی نیست (البته مفید هست )
    و تا یادم نررفته بگم که اصلا نمیخواد یک کلمه از فصل فرکانس های طبیعی پارسه رو بخونی ؛ این فصلش آخر افتضاح و چرنده!!

من یک ماه مونده به کنکور بعد از دو-سه بار خوندن پارسه رفتم سراغ پوران پژوهش و باید بگم واقعا بهتر از پارسه است؛ انگار یه خلاصه نازی از کتاب دکتر جبه داره؛ آدمو با حل اصولی مدار آشنا میکنه (چیزی که امسال بدرد میخورد) و نکات کنکوری خوبی هم داره
    گرچه هم پارسه چند تا اشتباه داره (الان اشتباهش تو مبحث حالت دائمی سینوسی یادمه) و هم پوران یه اشتباهشو یادمه (که البته پارسه هم همین اشتباهو داشت، همون قضیه ساده سازی مدار قبل از محاسبه فرکانس های طبیعی )
    راستی پوران بعضی مباحثو بیش از حد کلاسیک گفته!! اما واقعا خوبه !
    موفق باشی
    ساحل افتاده گفت : « گر چه بسی زیستم
    هیچ نه معلوم شد، آه که من کیستم. »

موج ز خود رفته ای، تیز خرامید و گفت :
    « هستم اگر می روم، گر نروم نیستم »

دیدگاه

با سلام
      من خودم قدرتی نیستم ولی دوست تو این گرایش زیاد دارم همشون میگن برای ماشین فقط و فقط انتشارات پردازش خوبه مدرکش هم اینکه یکی از دوستان بنده همین امسال ماشینو با خوندن این کتاب 64 درصد زده البته این رو هم بگم که پارسه جزوه ماشینش را با کمال پررویی از همین پردازش کپ زده.

برای مدار هم هیچی خوب نیست چون اگه سوالات مثل امسال باشه هیچ تفاوتی بین من که مدار رو توی همه کنکور های آزمایشی بالای 60 می زدم و اونی که مدار رو در حد پایینی بلده وجود نداشت .( البته برای مدار1 جزوه پارسه خیلی خوبه و برای مدار 2 پوران پژوهش . انتشارات جهش هم یک کتاب داره که بد نیست یه نگاه اون آخرا بهش بندازی) البته مرجع اصلی کتاب دکتر جبه دار است و یک کتاب دیگر از اساتید فردوسی مشهد به نام هدتنی که اونم مثل جبه دار طراحه سواله (ولی کتابش بد فرمی و با نگاه به صفحات اون ادم سرگیجه می گیره).

موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masih65
        با سلام
        من خودم قدرتی نیستم ولی دوست تو این گرایش زیاد دارم همشون میگن برای ماشین فقط و فقط انتشارات پردازش خوبه مدرکش هم اینکه یکی از دوستان بنده همین امسال ماشینو با خوندن این کتاب 64 درصد زده البته این رو هم بگم که پارسه جزوه ماشینش را با کمال پررویی از همین پردازش کپ زده.

برای مدار هم هیچی خوب نیست چون اگه سوالات مثل امسال باشه هیچ تفاوتی بین من که مدار رو توی همه کنکور های آزمایشی بالای 60 می زدم و اونی که مدار رو در حد پایینی بلده وجود نداشت .( البته برای مدار1 جزوه پارسه خیلی خوبه و برای مدار 2 پوران پژوهش . انتشارات جهش هم یک کتاب داره که بد نیست یه نگاه اون آخرا بهش بندازی) البته مرجع اصلی کتاب دکتر جبه دار است و یک کتاب دیگر از اساتید فردوسی مشهد به نام هدتنی که اونم مثل جبه دار طراحه سواله (ولی کتابش بد فرمی و با نگاه به صفحات اون ادم سرگیجه می گیره).

موفق باشی
        سلام دوست عزیز
        اول بگم من کوچیک همه تونم، چیز هایی که عرض می کنم حمل بر خودستایی نشه، من باب اطلاع عرض می کنم!
        با احترام باید بگم با نظر شما موافق نیستم
        من مدارو 48.8% زدم؛ اما
        1- اگه یه ضریب 2 در اتحاد دوجمله ای رو فراموش نکرده بودم 57% زده بودم
        2- یه سوال آسون که راحت جواب میده رو چون یادم نیست سر جلسه چی زدم غلط محسوب کردم پس می بینین که امکانش بود تا 65% بزنم (گر چه قبول دارم که نتونستم :redface
        و من همین کتابهایی که میگیدو خوندم
        پوران کتاب خوبیه
        بنظرم کتاب دکتر جبه دار اصلا کنکوری نیست، یعنی واسه کنکور تو وقت محدود چند ماهه نمیشه روش سرمایه گذاری کرد
        کتاب آقای هودتنی رو یه نگاه خیلی سریع بهش انداختم، بد بنظر نمی رسید؛ مخصوصا نکته مثبتی که تو نگاه اول احساس کردم این بود که پراکنده گویی یا بسط های اضافه های کتاب دکتر جبه دار تو این کتاب نیست ( البته تاکید میکنم، فقط یه نگاه چند دقیقه ای به کتاب انداختم )

من قدرتی هستم
        من ماشینو 48.8% زدم ( قبول دارم، کمه :sad: :sad: )
        هم پارسه (که جز فصل مدارهای مغناطیسی و انرژی و نیروش مثل پردازشه (آخه پردازشو هم داشتم و مقایسه می کردم) ) رو خوندم و هم کتاب آشینا
        و باید بگم که مبحث ماشین های القایی و بحث هارمونیک های ترانسهای سه فاز رو هر کی از رو آشینا نخونه ضرر هنگفتی کرده
        تقریبا کل مطالب آشینا یه خلاصه خوب از کتاب بیم بهاراست
        اما بنظرم دو فصل اول و ماشین DC و بحث ترانسهای تکفاز رو پارسه خوب پوشش داده ، مخصوصا مبحث ترانسهای تکفاز که از آشینا خیلی بهتر گفته

جسارتا توضیح اضافه:
        (من تو هر درس حد اقل دوتا ، بعضی درسها تا 5 تا منبع داشتم و مقایسه ای می خوندم
        مثلا واسه ماشین علاوه بر کتاب های مرجع ، پارسه، پردازش، آشینا و راهیان ارشدو داشتم )
        موفق باشید

دیدگاه

[quote author=ابراهیم link=topic=25528.msg120658#msg120658 date=1235075763]
          بنظرم کتاب دکتر جبه دار اصلا کنکوری نیست، یعنی واسه کنکور تو وقت محدود چند ماهه نمیشه روش سرمایه گذاری کرد
          کتاب آقای هودتنی رو یه نگاه خیلی سریع بهش انداختم، بد بنظر نمی رسید؛ مخصوصا نکته مثبتی که تو نگاه اول احساس کردم این بود که پراکنده گویی یا بسط های اضافه های کتاب دکتر جبه دار تو این کتاب نیست ( البته تاکید میکنم، فقط یه نگاه چند دقیقه ای به کتاب انداختم )

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
          سلام
          من هم جبه دار و هدتنی را به عنوان مرجع اصلی معرفی کردم نه کتاب کنکوری اگه اینطور برداشت میشه تصحیح می کنم.
          خودم هم می تونستم بالا 50 بزنم ولی خوب استرس کنکور خود مانع بزرگی بود.
          موفق باشید

دیدگاه

آقا ابراهیم برا بررسی سیستم های قدرت چی خوندید
            مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

ممنون دوستان
              این کتاب هایی که معرفی کردین تو بازار هم پیدا میشه یا اینکه فقط خود آموزشگاه ها ارائه میدن؟ مثل پارسه و پوران پژوهش ...
              آشینا چطور؟ به راحتی پیدا میشه؟ اسم انتشاراتش هست دیگه؟!
              در ضمن برای ماشین 1 و 2 هم به یه منبع غیر کنکوری و محکم نیاز دارم. فیتس جرالد چطوره؟

دیدگاه

ممنون دوستان
                این کتاب هایی که معرفی کردین تو بازار هم پیدا میشه یا اینکه فقط خود آموزشگاه ها ارائه میدن؟ مثل پارسه و پوران پژوهش ...
                آشینا چطور؟ به راحتی پیدا میشه؟ اسم انتشاراتش هست دیگه؟!
                در ضمن برای ماشین 1 و 2 هم به یه منبع غیر کنکوری و محکم نیاز دارم. فیتس جرالد چطوره؟
                سلام و خواهش
                جز پارسه بقیه تو بازار هست ، (گرچه پارسه هم تو انتشاراتی ها هست! ) و بله آشینا و پوران پژوهش اسم انتشاراته، آشینا دم کنکور ماشینش نایاب شده بود، من خودم بخت یاری کرد و یه کتاب چاپ قدیمشو گیر آوردم
                اما احتمالا دوباره چاپ می کنن، فقط ممکنه دم کنکور نایاب بشه، پوران پژوهش هم فراوونه تو بازار
                منبع محکم برای ماشین تا جایی که من میدونم دو جلد کتاب ماشین های الکتریکی آقای بیم بهارا هست که کتاب بزرگ و جامعیه
                فیتز جرالد هم نخوندمش، اما میدونم که تو دانشگاهمون ماشین 3 از رو اون درس داده میشه و اگه اشتباه نکنم (!) بحث های هارمونیکی ماشین ها و بحث هایی از این قبیل رو خوب پوشش داده
                موفق باشی :bye

دیدگاه

البته من الکترونیکی هستم و نمی دونم اصلاً ماشین 3 چیه! اما یه استاد داشتیم که می گفت با یکی از طراح های سوال کنکور آشناست و گفته که برای ماشین 1 فیتس جرالد خوبه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط segmex
                    آقا ابراهیم برا بررسی سیستم های قدرت چی خوندید
                    سلام دوست عزیز
                    من بررسی رو 40زدم که خیلی هم جالب نیست :redface:
                    اما حالا که قابل دونستی باید بگم:
                    واسه بررسی از میون کتاب های کنکوری
                    1- یه کتاب آشینا داشتم که خیلی خوندمش، اما بشدت پراشتباهه و چیزهای اساسی ای رو جا انداخته
                    2- راهیان ارشدو داشتم که درسی نداده فقط تست های سالهای مختلفو به ترتیب حل کرده
                    3- جهشو داشتم که جز فصل شبکه های خطی ( همون یکسو تغذیه و دوسو تغذیه و از این حرفها! :rolleyes: که از ته (!!) اشتباه گفته ) بقیه رو بد نگفته، اما بعضی جاهاش یه مقدار سطح پایینه
                    4- جزوه دستنویس پارسه هم بود که چون یه مقدار بد خط و قاطی بود حسم نکشید بخونمش !!
                    5- و در نهایت کتابی که آخر کار فهمیدم و دو سه هفته مونده به کنکور نکاتشو خوندم و خیلی مفید بود بررسی انتشارات پردازش بود که جامع و عالیه و نه تنها کم نگفته حتی بیشتر از حد نیاز هم مطالبو باز کرده، گرچه مشکل وحشتناک همه ی کتابهای انتشارات پردازش یعنی بیش از حد متراکم بودن مطالب تو صفحات (یه چیزی 100% بر عکس جزوه مدار پارسه !! ) رو داره
                    خیلی کتاب مفیدیه
                    واسه خوندن هم یه نگاه خیلی سریع به جهش واسه جمع کردن نکات مهمش و خوندن کامل پردازشو توصیه میکنم
                    موفق باشی

دیدگاه

سلام
                      یه چیز دیگه رو هم که یاد رفت بپرسم، اینه که احتمالاً کتاب های مدار1 و مدار 2 و ماشین 1 و ماشین 2 ( منظورم کتاب های کنکوری هست )، مجزا و دوجلدی هستند. حالا برداشتی که از توصیه شما عزیزان کردم رو می نویسم، اگه اشتباه بود لطفاً تذکر بدین!
                      مدار 1: پارسه ( پوران چطوره؟ )
                      مدار 2: پوران
                      مرجع: دسور ( جبه دار )

ماشین1: پردازش و آشینا
                      ماشین2: پردازش و آشینا
                      مرجع: بیم بهارا

دیدگاه

سلام
                        یه چیز دیگه رو هم که یاد رفت بپرسم، اینه که احتمالاً کتاب های مدار1 و مدار 2 و ماشین 1 و ماشین 2 ( منظورم کتاب های کنکوری هست )، مجزا و دوجلدی هستند. حالا برداشتی که از توصیه شما عزیزان کردم رو می نویسم، اگه اشتباه بود لطفاً تذکر بدین!
                        مدار 1: پارسه ( پوران چطوره؟ )
                        مدار 2: پوران
                        مرجع: دسور ( جبه دار )

ماشین1: پردازش و آشینا
                        ماشین2: پردازش و آشینا
                        مرجع: بیم بهارا
                        سلام دوست عزیز
                        همینطوره که گفتین
                        فقط اینکه بنظرم واسه مدار1 بهتره که پوران رو هم بخونین
                        من از تو جلد 1 پوران کلا حدود 25 تا نکته یا مبحثو واسه مرور چندباره اختصاص دادم، اما تو جلد 2 این مقدار چندبرابر شد، اما بهرحال حیفه که بعضی نکات یا روش های خیلی قشنگ جلد 1 پوران رو از دست بدین
                        و یه توصیه دیگه، تست های طبقه بندی شده مدار رو توصیه میکنم که از روی کتاب پوران پژوهش بزنین، چون روش های حل خوبی داره

واسه ماشین هم من در مورد پردازش ( یا پارسه که تقریبا مشابهن ) و آشینا مبحثی خدمتتون عرض کردم
                        توضیح اینکه من تو کنکور کاردانی به کارشناسی و تو همین کنکور ارشد کاملا به این نتیجه رسیدم که خیلی از کتابها بعضی از مبحثارو خوب میگن و بعضی رو نه و نمیشه کاملا به یک کتاب ( مخصوصا از نوع کنکوریش ) اعتماد کرد

واسه کتاب مرجع ماشین هم در مورد فیتزجرالد تو همون حد که بهتون گفتم خبر دارم، اما تا جایی که من از طریق خیلی های دیگه اطلاع دارم مرجع ( حداقل واسه کنکور و کتابهای کنکوری ) کتاب بیم بهاراست، ( گرچه مباحثی مثل هارمونیک های ترانسهای سه فاز وجود داره که کتاب مرجعی مثل پ. س. سن یا کتاب کنکوری ای مثل آشینا از بیم بهارا بهتر و کامل تر گفته )
                        بهرصورت
                        امیدوارم موفق باشین :bye

دیدگاه

پاسخ : درخواست معرفی منبع کنکور ارشد

برای دروس کنترل و الکترونیک چطور؟ و گروه ریاضی :redface: دوستان دیگه هم اگه تجربه ای در این رابط دارن لطف کنن بگن. احتمالاً جز من به درد خیلی ها می خوره :nerd:

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                            اگه قابل بدونین نظر بنده:
                            کنترل آریاز برادرانی کتاب خوبیه، بخاطر همین پایه صحبت هامو رو این کتاب قرار میدم
                            اما اگه فقط به این کتاب بسنده کنین ضرر میکنین (مثل اونایی که امسال به خاطر حرف آریاز سیستم با دو سطر صفرو پایدار مجانبی زدن )
                            1- به نظر من معیار راوث آریاز رو بخونین ولی بهش اعتماد نکنین، این بخش رو از روی جزوه کنترل پارسه نوشته جاهد مطلق مطالعه کنین ، فراتر از عالی گفته!
                            2- فصل سیستمهای مکانیکی آریاز هم لازم نیست سیستمهای سیالاتی ، گرمایی و ... رو بخونین، فقط حرکت انتقالی و دورانی کافیه، وقتتونو نگیرین و اون چرندیاتو نخونین ( ضمن عرض احترام به مکانیک و همه بچه های مکانیک این مباحث برای من برقی چرنده! )
                            3- فصل فضای حالت رو هم حتما بلافاصله بعد از خوندن آریاز، پارسه رو بخونین، بعضی چیزهایی که گفته واقعا عالیه و تو آریاز موجود نیست
                            4- فصل جبرانساز معمولا تست های راحتی ازش میاد، اما درسی که آریاز داده 10برابر از تست های این مبحث سخت تره، دوتا توصیه اولا فصل مطالب پراکنده و فصل جبرانسازی آریاز رو با هم بخونین ثانیا یه نگاهی به پردازش ( که خلاصه خوبی از اوگاتاست ) بندازین، نکاتی از توش پیدا می کنین که تو آریاز بهیچ وجه نیست و به شما درک بسیار خوبی از جبرانسازی میده؛ درس آریاز به تنهایی به نظر من می لنگه
                            (من بیشترین بخشی که تو کنترل خوندم جبرانسازی بود حدود 100 صفحه اوگاتارو بخاطرش خوندم + آریاز + پارسه + جزوه دستنویس کنترل دکتر جبه دار، که واقعا مفید بودن )
                            البته بازم میگم، جبرانسازی رو تو زدن تست بیشتر از موقع خوندن مباحثش یاد میگیرین
                            5- اگه استاد شما هم مثل استاد ما نایکوییست رو کم گفته یا دودره کرده باید بگم ممکنه اوایل این فصل یکم سخت باشه، اما جلوتر که برین و مخصوصا به تست زنی که برسین راه می افتین
                            فعلا چیز دیگه ای به خاطرم نمیاد، جز اینکه بگم تو همه درسها از جمله کنترل هر جا احساس کردین یک مطلب اشتباه یا گنگ و نامفهومه حتما به منابع دیگه رجوع کنین و راجع به اون مطلب مطمئن بشین

در مورد الکترونیک هم: من قدرتم و کاملا با الکترونیک بیگانه، شرمنده

راستی یه نکته ای تا یادم نرفته
                            تست های سالهای قبل رو اگه از رو مجموعه سوالات کنکور ارشد دانشگاه تهران میزنین تو پاسخ سوالات گهگداری نکات جالبی پیدا میکنین، از دستشون ندین، حیفه

التماس دعا
                            امیدوارم موفق باشین :bye

دیدگاه

سلام
                              برای مدار ترجیح می دم نظر ندم!! اما حرفهایی که تو بالا بقیه گفتن رو قبول دارم
                              فقط یه نکته ای که دوست دارم اضافه کنم اینه که طراح اصلی سوالات مدار و کنترل دکتر جبه دار هست!

برای ریاضی و معادلات من خودم چهار یا پنج بار جزوه پارسه معتقدی رو خوندم ! به نظرم در یک کلام کنکور یعنی همون جزوه های معتقدی، حجم کم نکات و مثالهای متنوع ! البته کتابهای درسی ریاضی و معادلات که انتشارات پارسه منتشر کرده زیاد برای کنکور خوب نیست! برای آمار منبع خوب و مناسبی که صرفا به درد برق بخوره پیدا نکردم ! oo:
                              من توی یک ماه آخر کتاب پردازش (ریاضی - معادلات-آمار) رو هم خوندم

در مورد کنترل با فرمایش آقا ابراهیم موافقم ! :agree:
                              من خودم آریاز + پردازش رو خوندم ! البته جزوه پارسه رو خیلی ندیم و به جاش از جزوه دانشگاهی خودم استفاده کردم
                              آریاز کتاب خوب و کاملیه اما می تونست خیلی بهتر باشه ! :redface:

برای تجزیه و تحلیل جزوه آقای کهن (استاد نصیر) واقعا خیلی خوب بود و نکاتش توی کنکور خیلی به دردم خورد، ضمن اینکه کتاب صائب (پارسه ) هم خوبه اما در درجه دوم !

برای الکترونیک ، به نظرم خیلی منبع درسی اهمیت نداره و باید منبع تستی مناسب پیدا کنید که سوالات رو خوب حل کرده باشه که من حداقل پیدا نکردم و هرکدومشون در حل مسئله یک مشکل داشت oo:
                              با این حال اگر به خواهید جزوه ی پارسه سر کلاس لطیفی و یا اشرفیان مناسبه ! که البته من از جزوه اشرفیان خوندم

موفق باشید
                              گاه باش که مومن عاشق فرصت سرگرمی ندارد (ع.ص)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X