ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 12 از 12
 1. #11
  2008/06/05
  51
  0

  پاسخ : بی توجهی ویندوز به کاربر! شما به این کار چی می گین؟(لطفا نظر بدهید.)

  نقل قول نوشته اصلی توسط مسیح نظری
  یه چیزی رو گه همه نمیدونن اینه که ویندوز اورجینال فقط پشتیبانی انلاین داره نه این که خودش بهتر از کرکی ها هست :mrgreen:

  ما یه دونه هوم بیسیک با سندش داریم مفت نمیارزه
  حتی درست نمیشه از انلاینش استفاده کرد


  ولی اگه اورجینال داری با لایو هلپرشون صحبت کن شک نکن که به نتیجه خوبی میرسی :d
  ولی حالا که گذشت ایشاالله دفعه بعدی
  زیاد مهم نیست یعنی مشکل فقط این یه مورد نیست بیشتر میآ*خواستم بگم که مایکروسافت توجه چندانی به توقعات کاربر نداره البته متن قرارداد یا EULA مسلما هر گونه حقی رو از من و شمای کاربر(منظور کسی که ویندوز رو خریده) سلب کرده هدف من این بود که در این مورد بحث بشه.
 2. #12
  2008/02/23
  760
  6

  پاسخ : بی توجهی ویندوز به کاربر! شما به این کار چی می گین؟(لطفا نظر بدهید.)

  با سلام
  بابا ساسان جون این که چیزی نیست. واقعا حالا این باگ هم صرف نظر کردنه ممکنه تو هر سیستمی هم پیش بیاد. شما به EULA نگاه کن آدم میآ*مونه چی بگه. خودت که توی پست

  مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

  عضویت

  نوشتهآ*ها رو خواندی!
  برای اینکه با جزئیات این توافقنامه ویندوز آشنا شوید برای دوستان از

  مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

  عضویت

  اینجا کپی میآ*کنم.
  ( این پست همزمان با پست شما شد! این EULA هم برای ما خیلی جذابه!)

  ---------------------------------------------------------------------

  انتـخاب این دو مجوز برای مقایسه چندان تعجب برانگیز نیست. در یک سو GPL به عنوان پرطرفدارترین و مطرحآ*ترین مجوز متنآ*باز قرار دارد و در ســوی دیــگــر MS EULA بــه عنوان بارزترین بیانگر موضع رسمی Microsoft. نسخه EULA استفاده شده در این مقاله نسخهآ*ای است که به همراه Windows XP منتشر شــده اســـت. سعـــی شــده است تا مقایسهآ*ای بیآ*طرفانه بین دو مجوز و آزادیها و محدودیتهای ایجاد شده توسط آنها انجام شود. در این تحلیل هر دو مجوز EULA و GPL مورد مطالعه قرار گرفتهآ*اند و در ادامه سعی شده اسـت مقایسهآ*ای آماری در مورد بعضی معیارها بین این دو مجوز انجام شود.

  به صورت کلی بخش عمده EULA به محــدود کردن حقـــوق شـمــا در مـــورد استفاده از نرمآ*افزار از طریق سلب هر گونه مسوولیت از Microsoft میآ*پردازد. در مقابل تلاش اصلیGPL برای گاه کردم کاربر از حقوقش و مسوولیتهای توزیع کننده نرمآ*افزار یا برنامهآ*نویسی که از کــدهای GPL استفــاده میآ*کــنـد میآ*پردازد. البته چند محدودیت برای کاربر نیز ایجاد شده است.

  یکــی از شعارها و دلایـــل اصلی مشتریان Microsoft کــه بــه دفــعات شنیده میآ*شود این است که بنا بر متن EULA در صورتی که خطا یا فاجعهآ*ای در اثر استفاده از نرمآ*افزار روی دهد آنــهــا کســی را دارند که مسوولیت این موضوع را از نظر قانونی بپذیرد. نگاهی دقیقتر به EULA خلاف این موضوع را ثابت میآ*کند. طبق متن این مجوز به وضوح "تمـامی مسیرها و مجراهایی" کــه یــک استفاده کننده از نـــرمآ*افزارهای Microsoft بـای غرامت قانونی از هر نوع دارد را از بین میآ*برد. در بهترین حالت چیزی که شما به دست خواهید آورد جـــبــران هـــزینه آن محصول نرمآ*افزاری است یعنی چیزی در حدود ۵ دلار رایج آمریکا!

  از این گذشته آنــگــونه که نویسندگان این مقاله اعلام کردهآ*اند و بر طبق سوابق موجود تا به حال هیچ شخص یا سازمان استفاده کنندهآ*ای در طول ۲۷ ســال فعـــالیـت Microsoft ، موفــق به پیگیری قانونی با موفقیت علیه این شرکت به دلیل ایرادات و اشکالات آن نشده است.

  مطالب بیان شده در ادامه این مقاله توصیهآ*های قانونی نیستند بلــکه نظرات نویسنده مقاله اصلی در مورد این مجوزها و مروری است بر این موضوع که کدام بخشها از این مجوزها حقوقتان را از شما گرفته و شما را محدود میآ*سازند.

  میآ*توان نتیجه گرفت که بیشترین بخش EULA به حفاظت از Microsoft و محدود کـــردن انتخابها، گزینهآ*ها و اعمال ممکن توسط کاربران نرمآ*افزار میآ*پردازد. در مقابل بیشترین بخش GPL به منظور دادن حقوقی به کـــاربران نرمآ*افزار تحت پوشش ایــن مجـــوز و در عین حـــال تاکیدی نسبی بر حقوق گسترش دهنده اصلی نرمآ*افزار به منظور تدوام انتشار این برنامه با مجوز GPL طراحی شده است نکتهآ*ای که در EULA به هیچ عنوان مشاهده نمیآ*شود.


  ۱ - در بخشی از EULA آمده است: “ در صورتی کـــه شما با ایـــن مـجـــوز مـوافـق نیستید آنرا نصب یا تکثیر نکنید. شما میآ*توانید آنرا به محل خریداری آن بازگردانید و پول خود را تمام و کمال پس بگیرید.”


  تحلیل

  در ایــن بخــش Microsoft ادعــا میآ*کنـد که کاربران میآ*توانند در صورت تمایل محصول خود را برگشت داده و مبلغ را عینا دریافت کنند (Full refund). موارد بسیاری وجود داشتهآ*اند که کاربران قادر به انجام چنین کاری نبودهآ*اند در صورتیکه از این بند کاملا پیروی کردهآ*اند. برای مثال تقریـبـا غیر ممکن است که شما بتوانید یک نسخه استفاده نشده از Windows XP را که به همراه سخت افزار خود خریداری کردهآ*اید برگــشــت داده و پــول خود را دریافت کنید. مثال بارز این امر کامپیوترهای کیفی هستند که با نسخهآ*هایی از Windows ارائه میآ*شوند. شانس شما برای بازپس گیری پول پرداخت شده برای این نرمآ*افزارها چیزی نزدیک به صفر است.

  ۲ - در بخش دیگری آمده است: “ نصب و راه اندازی: شما مجازید یــک نسخه از محصول را بر روی یک کامپیوتر مانند یک ایستگاه کاری ، پایانه یا دیگر ابزارهای نصب کرده، استفاده کرده، مورد دسترسی قرار داده و نمایش دهید.”


  تحلیل

  Microsoft صریحا ابراز میآ*کند که شما مایلید این نرمآ*افزار را بر روی یک کامپیوتر و تنها یــک کامـپـیوتر نـصب کـرده و از آن استفاده کنید. ایــن مجـــوز حتـی به شما اجازه نمیآ*دهد آن را بر روی دو کامپیوتر نصب کرده و در آن واحد تنها از یکی از آنها استفاده کنید. در نتیجه در صورتیکه شما یک کامپیوتر کیفی و یـک کامپیوتر خانگی داشته باشید نیاز به دو نسخه از این نرمآ*افزار دارید!

  ۳ - “ محصول نباید در آن واحد با بیش از یک پردازنده در هر ایستگاه کاری استفاده شود.”


  تحلیل

  Microsoft به وضوح به شما اجازه استفاده از این نرمآ*افزار را در سیستمهای کــامپیوتری با بیش از ۲ CPU را نمیآ*دهد. در نتیجه اگر شما کامپیوتری با ۴ CPU دارید نمیآ*توانید از این نرمآ*افزار استفاده کنید.

  ۴ – " شمــا مجازید حداکثــر ۱۰ کامپیوتر یـــا ابزار الکترونیکــی (کــه هر یک، یک ابزار به حساب میآ*آیند) را صرفا با هدف استفاده از خدمات محصول برای خدمات فایل و چاپــگر، خــدمــات اطلاعاتی اینــترنتی و دسترسی از راه دور به کامپیوتر ایستگاه کاری (work station) متصل نمایید. حداکثر ۱۰ اتـصــال شـــامل هر گونه اتصال غیرمستقیم ایجاد شده از طریق multiplexing یا دیگر نرمآ*افزار ها یا سختآ*افزارهایی که اتصالات را یکی میآ*کند میآ*باشد. “


  تحلیل

  بنا بر این مجوز Microsoft اجازه اتصال بیش از ۱۰ کامپیوتر را به کامپیوتر شــمــا نمیآ*دهد. شما نمیآ*توانید بـا استفاده از ابزاری که اتصالات کامپیوتری رو یکی میآ*کند این موضوع را دور بزنید. همانــگـونه که انتظار میآ*رود Microsoft اجازه چنین کاری با نرمآ*افزار مشابه میآ*دهد و تنها تفاوت مهم قیمت مجـــوزهای مــورد استفاده در این دو مورد است. در نتیجه شما نمیآ*توانید از کامپیوتری با چنین سیستم عاملی به عنوان یک file server یا web server استفاده کنید.


  ۵ – " به غیر از نرمآ*افزارهایی مانـنـد NetMeeting ، Remote Assistance و Remote Desktop شما حـق ندارید از محصول برای اجازه دادن به هر ابزاری برای دستیابی، استفــاده، نمایش یـــا اجرای دیگـــر نــرمآ*افزار موجود بر روی ایستگاه کاری استفاده نمایید و همچنین حق ندارید به هیچگونه ابزاری اجـازه دهید از رابط کاربری محصول یا خود محصول استفاده کند مگر آنکه خود آن ابزار نیز دارای مجوزی جداگانه باشد. “


  تحلیل

  در صورتیکه قصد داشته باشید از یک کامپیوتر دیگر بـــه کامپیوتر خـود که Windows XP بر روی آن نصب است دسترسی پیدا کنید و تصمیم داشته باشید به جای نرمآ*افزارهای اختصاصی همــــراه با آن استفاده نکرده بلکه از جایگزینهایی مانند VNC یا PCAnywhere استفاده کنید باید مجوزی اضافه بر مجوز اصلی برای Windows XP خود خریداری کنید.


  ۶ - “ فعال سازی اجباری :

  حقوق تضمین شده تحت این مجوز محدود به ۳۰ روز اول پـس از آنکه شما نصب اولیه نرمآ*افزار را انجام دهید هستند مگر آنکه شما اطلاعات مورد نیاز برای فعال سازی نسخه مجـــاز خـــود را مطابق روش شــرح داده شده در طی مراحل نصب محصول ارائه کنید. شما میآ*توانید فعال سازی را از طریق اینترنت یا تلفن انجام دهید. تـــمـام هزینهآ*های ممکن به عهده شما خواهد بود. “


  تحلیل

  Microsoft اعلام میآ*کند که شما مجازید از نرمآ*افزار خـــریداری شده خـــود بــــرای ۳۰ روز استفاده کـنید. پس از آن شما موظفید برای ادامه استفاده از نرمآ*افزار هرگونه اطلاعاتی را که آنها درخواست کــنــند در اختیار آنها قرار دهید. ممکنست این ارتباط با Microsoft هزینهآ*هایی برای شما در بر داشته باشد.

  مسائل مختلف بالقوهآ*ای در رابطه بـــا این موضوع وجود دارند. کـــاربـــران بسیاری وجـود دارند کـــه از شناساندن متوالی و تکراری خود به منظور استفاده از نرمآ*افزاری که به صورت قانونی خریداری کردهآ*اند خسته شدهآ*اند.


  ۷ - “ در صورتیکه سختآ*افزار مورد استفاده خود را تغییر دهید یــا در محصول تغییری ایجاد کنید ممکنست نیاز پیدا کنید تا مجددا محصول خود را فعال کنید. در این محصول معیارهای فنیآ*ای وجـــود دارند کــه بـــه منـــظور جلـــوگیری از استفاده غیرقانونی و بدون مجوز از این محصول طراحی شدهآ*اند. شما موافق هستید که ما میآ*توانیم از این معیـــارها استــــفاده کنیم. “


  تحلیل

  اگــر شمــــا تغییراتی ( کـــه مشخص نشدهآ*اند ) بـــر روی سختآ*افزار کامپیوتر خـود انجام دهید ممکنست نرمآ*افزار از کار بیفتد. این به آن معناست که دفعه بعد کـــه شمــا بعضــی قطعات کامپیوتر خـــود را جایگزین میآ*کنید ( مانند یک دیسک سخت یا کارت ویدئویی یا کارت LAN و ... ) ممکن است کامپیوتر شما دیگر به حالت عادی کار نکند.

  این به آن معناست که اگر کامپیوتر شما در شـرایطی از کار بیفتد که شما امکان دسترسی به Microsoft به منظور فعال کردن محصول خود را نداشته باشید قادر به کار با کامپیوتر خـــود نخواهید بود. یــک مورد مشهور ، موردی است که در آن یک متخصص مشهور IT در حالیکه در هواپیما بود به دلیل تعویض یـــک کارت PCMCIA در کامپیوتر کیفی خود نتوانست از آن برای نوشتن مقاله خود در مورد IT در کنفرانسی که در حال سفر به منظور شرکت در آن بــــود استفاده کند. از طرف دیگر شما موظفید با Microsoft در مورد نصب و استفاده از معیارهای فنیآ*ای کـــه نــه تعـریف شدهآ*اند و نه مرزبندی، هم عقیده باشید.

  از طرف دیگر شما هر حقی برای اعتـــراض در مـــورد این موضوع را از خود سلب میآ*کنید. بـــه عبارت سادهآ*تر صرفنظر از اینکه چنین موضوعی چه مقدار دردسر و ناراحتی برای شما ایجاد کند شما حق اعتراض یا هر کار دیگر را ندارید.
  من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ*افزارآ* و سختآ*افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ*افزار، سختآ*افزار و محتوای آزاد درست کنم!
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 12 از 12

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 2013/04/14, 11:27
 2. پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 2012/04/30, 12:03
 3. پیشنهاد : مدت زمان حضور کاربر در ...
  توسط masih_enter در انجمن گفتگو درباره ECA
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 2009/03/30, 02:09
 4. کاربر جدید
  توسط shahab_signal در انجمن گفتگو درباره ECA
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 2008/09/22, 10:38
 5. در مورد FTP به من اطلاعات بدهید
  توسط ma_bazrafshan در انجمن شبکه
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 2008/02/06, 04:41

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •