اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه راه اندازی سرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه راه اندازی سرو

سلام دوستان
    کسی درباره ساختمان داخلی , نحوه راه اندازی, ومزیتهای سرو نسبت به استپ متور ارتباط با avr و...
    اطلاعاتی داره بده من هیچ اطلاعی از سرو ندارم اگه ممکنه از سطح مبتدی شروع کنه :question: :question:

پاسخ : نحوه راه اندازی سرو

کسی نبود کمک کنه plzzz :sad: :sad: :sad:

دیدگاه

تو گوگل بزن servo tutorial . به نتایج مفیدی می رسی . نمونش این و این .

دیدگاه

اقا حامد دستت درد نکنه منبع اینگلیسی خیلی وقت گیره منبع فارسی نداشتی :mrgreen: :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط asmasm
          اقا حامد دستت درد نکنه منبع اینگلیسی خیلی وقت گیره منبع فارسی نداشتی :mrgreen: :mrgreen:
          خب شما سرچ میکردی برای منبع فارسی سروو موتور..تا جایی که من می دونم و اطلاعات پایه ای به قول خودتون این موتور ها قابلیت چرخش در زاویه دلخواه را دارند...یک ایبوک هم هستش که توش یک مثال زده بودن اگر درست یادم باشه برای راه اندازیش با میکرو...اقای "1nafar" توی سایت
          www.iranled.com گذاشته بودن .

دیدگاه

سرو ها 3 سیمه هستند. دو تاشون تغذیه و یکی هم پایه فرمان . باید به این پایه پالس بدی . فرکانس ارسال باید 50 هرتز (20 میلی ثانیه باشه .)
            میزان چرخش هم با توجه به Duty Cycle پالست از این شکل مشخص میشه :

در مورد مدار واسط بین میکرو و سرو هم معمولا چیز خاصی نیست . ولی یه جا اینو یه جا گفته بودم ، نقل قول می کنم :

نوشته اصلی توسط حامــد
            احتمالا هیچ ربطی نداره ، ولی اینو یه جا دیدم گفتم بذارم اینجا :

Note : PWM output from MCU cannot be used to drive any gauges directly ! Between PWM out and your gauge you must use amplifier to get more current and convert impedance. I use NE5532 but can be used any of simple OPAMP like LM138 or so connected as ,,voltage follower,,. (schematic above)
            در مورد مزیت هاش هم فرصت کنم توضیح میدم . هر چند که بهتره بقیه دوستان که تسلط بیشتری دارن بیان کنند

دیدگاه

سلام دوستان
              از راهنمایی همگی ممنونم
              من خودمم یک چیزای پیدا کردم که اینجا میزارم وامیدوارم دوستان هم بحث رو ادامه بدن تا به یک نتیجه ای برسیم
              رو موتورها نوع خاصی از موتورهای DC گیربکس دار هستند که دارای فیدبک کنترل موقعیت هستند که به روتور امکان جهت گیری دقیق می دهد در ادامه ترجمه مقاله ای درباره سرو موتورها با اندکی دخل و تصرف آمده است:

عنوان اصلی مقاله : ? s a servo A quick tutorial ُWhat

سرو موتور چیست؟

[img][/img]

servo motor

سرو موتور یک دستگاه کوچکی است که یک محور (shaft) خروجی دارد. این محور قادر است تا در یک موقعیت و زاویه ای خاص با ارسال سیگنال رمزی قرار گیرد. در واقع چگونگی حرکت وموقعیت های زاویه ای این محور خروجی توسط دسته ای از سیگنالهای رمزی که برای سیم کنترل آن تعریف می شودکنترل می شود. برای طول مدت زمانیکه یک سیگنال فعال بوده و یک پالس برروی خط ورودی آن قرار دارد این محور خروجی در موقعیت خاص زاویه ای که مختص آن سیگنال است قرار می گیرد و با تغییر سیگنال رمزی موقعیت زاویه ای تغییر می کند. در عمل سرو موتورها در صنایع رباتیک وتولیدات صنعتی مانند موتورهای کنترل کننده هواپیماها کنترل موقعیت سطوح ( مانند آسانسورها و ... ) و... کاربرد وسیعی دارند .

این نوع موتورها انرژی متناسب با بار مکانیکی مصرف می کنند. بنابراین یک سرو موتور با بارمکانیکی سبک انرژی زیادی مصرف نمی کند.

http://www.servocity.com/html/futaba_servos.html

:nerd: :nerd:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X