اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اسمبلی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اسمبلی

با سلام...
    جایی هست که کلیه ی دستورات اسمبلی برای avr رو نوشته باشه؟(وترجیحا کاربردشون رو)
    ممنون...

پاسخ : اسمبلی

درود
    در مورد لیست دستورات توی قسمت Application notes خود سایت Atmel قبلا با عنوان Instruction set بود ( یک PDF ) توی همین سایت هم یادم هست آقا مجید توی یک تاپیک لینکش رو گذاشته بود جستجو کنید حتما پیدا میکنید ( ببخشید خودم جستجو نکردم براتون اینترنتم خیلی کم سرعت هست )
    در مورد سایتی که بتونید از توش یاد بگیرید به نظر من بهترین سایت برای شروع www.avrbeginners.net هست، من خودم از اونجا شروع کردم و بعد که کامل خواندمش به جاهای دیگه و کتابها و PDF های دیگه مراجعه کردم و تمرین میکردم. سایت avrbeginners حلقه تاخیر رو با روشی یاد داده که به نظر من برای به دست آوردن مقادیر دقیق مناسب تر هست. در این مورد قبلا خودم هم سایت و PDF معرفی کردم کافیه یک جستجوی کوچک توی همین سایت انجام بدید. دلیل اینکه avrbeginners رو معرفی کردم این هست که برنامه نویسی اسمبلی تکنیک های خاص خودش رو داره که توی این سایت تکنیک های خوبی از اون یا در واقع موارد استفاده و نحوه کار کردن با دستوات رو توضیح داده. البته اگر قبل از شروع یادگیری برنامه نویسی با اسمبلی به معماری میکرکنترلر توی دیتاشیت ها یک نگاه کلی بندازید و متوجه بشید خیلی بهتر اسمبلی رو یاد میگیرید.
    خارج از موضوع : دستت درد نکنه تاپیک در مورد اسمبلی زدی، اول صبحی دیدیم روحیه گرفتیم.
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

دیدگاه

برنامه AVRstudio توی help کامل همه رو توضیح داده حتی میتونی میکرو رو انتخاب کنی و دستورات قابل پشتیبانی اونو ببینی
      به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

این هم حرفیه، شما که نهایتا باید AVR Studio رو نصب کنید از روی همونم میتونید بخوانید دیگه، فقط زمانی که از روی Help برنامه AVR Studio خواستید بخوانید دقت کنید که باید قسمت Instruction set رو بخوانید، اون دستوراتی که توی قسمت Preprocessor directives نوشته شده دستورات خود اسمبلر هستند نه دستورات میکروکنترلر ( البته نهایتا تعدادی از اونها رو هم باید یاد بگیرید و استفاده کنید)
        از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
        هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
        اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
        اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
        شاد و موفق باشید

دیدگاه

ممنون از جواباتون...گفتم شاید بقیه هم دنبال این دستورات باشند اینجا میگذارمش:
          http://www.4shared.com/file/89042335/110fab4d/assembly.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X