اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Delphi 7 Sample

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Delphi 7 Sample

سلام.
    توی این فایل زیپ حدود 300 برنامه نوشته شده تحت دلفی 7 فقط برای تست برخی از امکانات دلفی (و آموزشی و نه کاربردی) وجود داره.
    حجمش 2.8 مگا بایت.

http://www.4shared.com/file/5923047/cca2ed61/Delphi7Sample.html

امیدوارم بدردتون بخوره.
    الهم عجل لولیک الفرج

پاسخ : Delphi 7 Sample

سلام،

شما کامپوننت یا کد نمونه ای برای دسترسی به اسلات PCI دارید؟

با تشکر
    There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

سلام . خوبی دوست عزیز؟
      تا جایی که من میدونم ارسال داده به اسلات PCI از نظر نرم افزاری خیلی کار مشکلی نیست . توی زبان C تحت داس که به راحتی میشه این کار رو کرد ولی اون کارتی که باید طراحی بشه یه مقدار پیچیده هست و معمولا از FPGA استفاده میشه. تا جایی هم که میدونم پروتکلش مجانی نیست و شما توی اینترنت نمیتونید کارکرد دقیق پایه های اون رو پیدا کنید. البته یه آی سی مخصوص این کار هست که من دیتاشیتش رو یه نگاهی انداختم یه چیز هایی توش بود : PCI9080آ‌ اسمش این هست بگردی به راحتی دیتاشیتش رو پیدا می کنید.
      موفق باشید.
      شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
      هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
      چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام،

من هرچی MSDN رو زیر و رو کردم کلاس های مربوط به PCI رو برای NET FRAMEWOERK. پیدا نکردم چون مسلما کاملترین زبان برای برنامه نویسی ویندوز #C یا VB.NET است. دلفی هم که با این که گفته میشه بهترین کامپایلر برای پروژه های سخت افزاریه در این مورد هیچ امکاناتی نداره. اگر اسم اون دستور C رو خاطرتون هست لطف کنید بگید که سرنخی باشه.
        در مورد PCI9080 هم Datasheet اش رو دیدم، به نظر میاد IC خوبی باشه، اما مشکل اینه که تو بازار تهران پیدا میشه یا نه. چون یه IC شرکت Rockwell هم برای این منظور بود که من هرچی گشتم هیچ جا اونو نداشت.

خیلی ممنون از راهنمایی تون

دیدگاه

در ضمن Document مربوط به PCI رو من به سختی پیدا کردم، اگر به دردتون میخوره پلودش کنم.

دیدگاه

سلام
            اقای شاکلی اگه اپلود کنید که خیلی لطف کردید
            merci
            we are here,it must be done

دیدگاه

سلام . خوبی دوست آقای شاکلی؟
              حقیقتش رو بخواهید من هم چند جا سر زدم این آی سی PCI9080 رو نداشت ولی ظاهرا میشه گیر آورد. معمولا کسانی که خودشون کار میکنن یه FPGA به جای این آی سی میذارن و کارشون رو هم راه میندازه من تا الان از چند نفر این رو شنیدم که اینطوری جواب گرفتن. ولی برای این کار شما باید پروتکل PCI رو بدونید و فکر کنم دیتاشیت PCI9080 کمکتون کنه.

در مورد دستور هم ببینید تا جایی که من سواد دارن PCI مثل یه پورت خروجی عمل میکنه ولی با سرعت بالا تر و یه مالتی پلکس بین آدرس و داده و ... بنابراین به هر حال در کامپیوتر یه آدرسی بهش اختصاص داده شده و من فکر میکنم اون آدرس اگه بدونید آدرسش چند هست با دستور هایی مثل output در C قابل دستیابی هست . البته این دستور در ++VC به صورت output_ هست.
              ولی باز میگم من خودم کار نکردم اینها شنیده ها هست و به نظر من با منطق جور در میاد.
              موفق باشید.
              شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
              هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
              چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pluskid
                سلام
                اقای شاکلی اگه اپلود کنید که خیلی لطف کردید
                merci
                سلام :smile:

http://rapidshare.com/files/4805577/pci22_1.pdf.html

دیدگاه

سلام آقای نحوی گرامی

در مورد اول فرمایشتون کاملا صحیحه و این امکان هست که از Mega Core های آماده استفاده کرد، مثلا با LogiCORE PCI شرکت Xilinx میشه یک اینترفیس سخت افزاری روی یکی از FPGA های Virtex یا Spartan پیاده سازی کرد. اما مشکل من تو ساختن درایور و ارسال و دریافت اطلاعات به این سخت افزاره، در حالی که Datasheet این IC و اکثر منابع موجود از دید سخت افزاری به قضیه نگاه کردند.

در مورد آدرس هم، چون PCI هم جز Bus داخلی سیستم هست و پین های کنترلی زیادی داره و سخت افزار درخواست وقفه هم می تونه داشته باشه، مسئله خیلی پیچیده میشه.
                  یه برنامه ی نمونه خیلی می تونه کمک کنه :rolleyes:

دیدگاه

سلام جناب شاکلی
                    ممنون از لطفتون تو pt
                    راستش من قبلا کتاب Universal Serial Bus System Architecture از سری کتابای The MindShare Architecture Series رو خوندم که هرچند بیشتر در مورد خود پروتکل ، سخت افزار و الگوریتم usb صحبت کرده بود، ولی متنش روون و جالب بود.
                    همین انتشارات ADDISON-WESLEY یه کتاب به اسم PCI System Architecture داره که شاید به دردتون بخوره.

{خلاف قوانین - امضا ویرایش شد}

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nanoware
                      سلام جناب شاکلی
                      ممنون از لطفتون تو pt
                      راستش من قبلا کتاب Universal Serial Bus System Architecture از سری کتابای The MindShare Architecture Series رو خوندم که هرچند بیشتر در مورد خود پروتکل ، سخت افزار و الگوریتم usb صحبت کرده بود، ولی متنش روون و جالب بود.
                      همین انتشارات ADDISON-WESLEY یه کتاب به اسم PCI System Architecture داره که شاید به دردتون بخوره.

سلام دوست عزیز :smile:
                      خواهش می کنم کاری نکردم
                      این کتاب های Mindshare خیلی جامع و خوب هستند، من Pentium System Architecture رو داشتم، کتاب بسیار خوبی بود. الان هم خیلی وقته دنباله این جلد PCI اش هستم که متاسفانه Ebook اش رو پیدا نکردم، PCI-X و همین USB اش تو p-p هست ولی اینو که من لازم دارم نه
                      اگر کسی از دوستان لینک دانلودش رو داره خیلی عالی میشه تو فاروم بگذاره، البته یه PDF پنج مگابایتی تو اینترنت هست که من دانلودش کردم ولی فقط فهرست اش بود!! :sad:
                      بقیه ی کتابهای این سری هم به نظر میاد خوب باشند، لیستش اینجا هست:

http://www.amazon.com/s/ref=sr_pg_1/103-4214681-8904654?ie=UTF8&keywords=mindshare%20architect ure&rh=n%3A1000%2Ck%3Amindshare%20architecture &page=1

http://www.amazon.com/s/ref=sr_pg_2/103-4214681-8904654?ie=UTF8&keywords=mindshare%20architect ure&rh=n%3A1000%2Ck%3Amindshare%20architecture &page=2

دیدگاه

سلام دوستان عزیز
                        میخواستم اگه مقدور است لطف کنید لینک دریافت این چند تا کتاب mindshare را اینجا بگذارید

درضمن اقای شاکلی من نتونستم فایل را از rapidshare بگیرم
                        اصلا سیستم download اش معلم نیست چه جوریه
                        free download رو که میزنه میخواد فایل upload کنه
                        لطفا یک راه حلی بهم بدید

با تشکر

we are here,it must be done

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pluskid
                          سلام دوستان عزیز
                          میخواستم اگه مقدور است لطف کنید لینک دریافت این چند تا کتاب mindshare را اینجا بگذارید

درضمن اقای شاکلی من نتونستم فایل را از rapidshare بگیرم
                          اصلا سیستم download اش معلم نیست چه جوریه
                          free download رو که میزنه میخواد فایل upload کنه
                          لطفا یک راه حلی بهم بدید

با تشکر

سلام دوست عزیز

لینک رو الان چک کردم مشکلی نداره.
                          بعضی از این سیستم های رایگان Download Manager ها (مثل DAP یا FlashGet) رو ساپورت نمی کنند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X