اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ای سی l298

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ای سی l298

ببخشید من با این که با این ای سی زیاد کار کردم ولی نمی دونم چرا این دفعه این طور شده

من می خواهم برای روباتم موتور ها را چپ و راست کنم ای سی من تا زمانی که دو led را خاموش می کند ولی مو تور ها رو جواب نمی دهد تازه این هم رو بگم که این کار با این که دیود های 4700 گزاشتم جواب نمی دهذ وطریقه نسب دیود ها همان طوری که داخل دیتا شیت آن هست درست کرده ام
    کسی کوه را برداشت که از سنگ ر یزه ها شروع کرد

http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,10159.0.html

یه وقت رو تشکر کلیک نکنیدآ‌ها،جیزه!!

پاسخ : ای سی l298

سلام دوست عزیز من دقیقا متوجه سوال شما نشدم ولی من خودم اخیرا با L298 کار کردم (موتور DC درایو کردم)شدیدا به مدار نویز میافته.اگه تو مدارت میکرو داری(که اصولا هم باید دشته باشی) دقیقا بیخ گوش میکرو(!!) بین VCC و GND یه خازن 10میکرو فاراد الکترولیت بزار.من امتحان کردم بدون خازن میکرو مدام ریست میشه.اگه جواب نداد با چند تا خازن دیگه با ظرفیت های مختلف تست کن اگه باز هم نشد.....!!! :angry: از بچه های انجمن که از من هم واردتر هستن بپرس. :redface: ولی انشالله درست میشه کار نشد نداره!!!موفق باشی. :job:

دیدگاه

پاسخ : ای سی l298

من هم متوجه سوال شما نشدم و لی یه نگاهی به این ها بندازید

این ایسی خیلی نویزی هست و من برای این که نویزش رو صفر کنم اومدم بین پایه های enable 1 ,2 ,3 ,4 و زمین یک خازن 104 گذاشتم

البته هر پایه یه خازن
      این طوری دیگه نویز نداشتم
      برای پایه 11 و 6 هم فکر کنم بزاری دیگه نویز معنی نداشته باشه
      برای دیود هم من تو اخرین مدارم از 4148 استفاده کردم
      در ضمن ببین ولتازی که به پایه 4 میدی از ولتاژی که موتور هات نیاز دارن کمتر نباشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X