اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خط خطی کردن باعث تمرکز می شود !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خط خطی کردن باعث تمرکز می شود !

نتایج یک تحقیق علمی نشان می دهد کارهایی مانند خط خطی کردن کاغذ در هنگام گوش کردن به یک سخنرانی کسل کننده یا حفظ کردن یک متن طولانی باعث می شود تا انسان بهتر بتواند بر این کارها تمرکز کند.
    محققان دانشگاه انگلیسی پلیموت برای انجام این تحقیق علمی خود از چند نفر خواستند با گوش کردن به یک پیام تلفنی طولانی، کاغذی را خط خطی کنند و پس از اینکار متوجه شدند افرادی که بدون انجام هیچ کاری دقیقا به این پیام گوش می دادند، بیست و نه درصد کمتر از آنهایی که کاغذ را خط خطی می کردند از جزئیات پیام اطلاع داشتند.
    به گزارش خبرگزاری فرانسه از لندن، پروفسور جکی آندراد سرپرست این گروه تحقیقاتی اعلام کرد "زمانی که یک شخص، کاری کسل آور مانند گوش کردن به یک پیام تلفنی بی اهمیت انجام می دهد، شروع به خیال پردازی می کند و این مسئله وی را از فعالیت اصلی اش منحرف می سازد ولی انجام یک کار ساده، مثلا خط خطی کردن یک برگه کاغذ باعث می شود فرد به رویا و خیال پردازی فرو نرود و از کار اصلی خود نیز منحرف نشود.

منبع سایت سایت iribnews

خوب حالا نتیجه چیه ؟
    نتیجه می گیریم که از این به بعد به جای اینکه سر سخنرانی استادای حوصله سر بر خوابمون ببره ، یکم خط خطی کنیم تمرکزمون جم میشه و دیگه حوصله مون سر نمیره :mrgreen:
    Goodbye

پاسخ : خط خطی کردن باعث تمرکز می شود !

آقا من پیشنهاد میکنم از خیر خطخطی کردن هم بیاین بیرون چون علاوه بر اینکه باید پول خودکار بدین , هیچی از درس را هم نمیفهمین. :mrgreen:
    پس بهترین کار صحبت با بقل دستی در سر کلاسه :mrgreen: :mrgreen: میگین نه امتحان کنین :mrgreen:
    **همیشه به این فکر کن که خداوند با توست**

دیدگاه

پس واسه همینه که معمولا جزوه های زمان دانشجویی من به زبان ژاپنیه
      http://www.ecapic.ir/image/ECA-090927112544.png

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیما نیکخواهی
        پس واسه همینه که معموملا جزوه های زمان دانشجویی من به زبان ژاپنیه
        مگه دانشجو جزوه هم مینویسه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!! :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین اقبالی

مگه دانشجو جزوه هم مینویسه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!! :mrgreen:
          ما چون کسی رو نداشتیم که بدا ازش جزوه بگیریم یه خط خط یایی میکردیم :mrgreen:

دیدگاه

باید یه اعتراف بکنم و اونم اینه که حق با شماست . :mrgreen:
            ولی باید بگم که .... هیچی ولش کنین تا گندش در نیومده بیخیال. :evil:
            من تسلیم شدم :mrgreen:

دیدگاه

:mrgreen:

دیدگاه

آقا من پیشنهاد میکنم از خیر خطخطی کردن هم بیاین بیرون چون علاوه بر اینکه باید پول خودکار بدین , هیچی از درس را هم نمیفهمین. :mrgreen:
                پس بهترین کار صحبت با بقل دستی در سر کلاسه :mrgreen: :mrgreen: میگین نه امتحان کنین :mrgreen:
                من اینو فردا امتحان می کنم. چرا زودتر نگفتید منم اینقدر مجبور نبودم پول خودکار بدم :mrgreen:
                البته فکرشو بکنید کلاسای ما هم مثل این کلیپی بود که این پایین براتون میزارم اونوقت نه تنها پول خودکار نمی دادید ، فکتون هم از بس حرف زدین درد نمی گرفت و همینطوری (این طوری --> :eek خیره میشدید به استاد! ببینید چقدر کلاسش جذابه استخون فیل میاره سر کلاس خودشو از سقف آویزون میکنه تا یه مطلب ساده تو فیزیک رو به بچه ها توضیح بده اینجوری :

اینم کلیپ :
                http://powers.persiangig.ir/video/physics-teacher.rar
                3.5 مگ هستش فکر کنم یه زمانی تلویزیون خودمونم اینو پخش کرده بود. فقط ببینید دانشجو ها سر کلاس چقدر بهشون خوش میگذره
                Goodbye

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیما نیکخواهی
                  :mrgreen:
                  خانم نیکخواهی حالا که به من میخندین بزارین بگم که من از این ترم توبه کردم و میخوام خودم با دست خط نستعلیق خودم جزوه بنویسم. :mrgreen:
                  ولی پیش خودمون بمونه این دفعه هزارمه که توبه کردم :mrgreen:
                  برام دعا کنین :biggrin:

دیدگاه

جزوه نوشتن فقط برای کلاس 8صبح خوبه...خوبیشم اینه که سر کلاس خوابت نمی بره ...چقدر متنفرم از کلاس 8صبح
                    من اگه از درسه خوشم بیاد و احساس کنم استاده یه چیزی بلده خوب سر کلاس هستم و می دونم کی خوب جزوه می نویسه...قبل از امتحان میرم سراغش...اگه هم سر کلاس نباشم معمولا از 2 نفر جزوه می گیرم ...در این جور موارد به یه نفر نمی شه اعتماد کرد :biggrin:

دیدگاه

فکر کنم عملیات تغییر کاربری خودکار به سلاح نیمه خودکار جهت پرتاپ پوست پرتقال و انواع مرکبات هم تاثیر مشابه بزاره :mrgreen:

دیدگاه

خانم نیکخواهی حالا که به من میخندین بزارین بگم که من از این ترم توبه کردم و میخوام خودم با دست خط نستعلیق خودم جزوه بنویسم. :mrgreen:
                        ولی پیش خودمون بمونه این دفعه هزارمه که توبه کردم :mrgreen:
                        برام دعا کنین :biggrin:
                        نه منظوری نداشتم :mrgreen:

از قدیم گفتن ترک عادت موجب...

شما هم همونطوری که به نفعتونه عمل کنید. :biggrin:

حتما.محتاجیم به دعا

دیدگاه

خانم نیکخواهی باشههههههههههههههههههههههههههههههه. :twisted:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید عبدالله حسنی
                            جزوه نوشتن فقط برای کلاس 8صبح خوبه...خوبیشم اینه که سر کلاس خوابت نمی بره ...چقدر متنفرم از کلاس 8صبح
                            من اگه از درسه خوشم بیاد و احساس کنم استاده یه چیزی بلده خوب سر کلاس هستم و می دونم کی خوب جزوه می نویسه...قبل از امتحان میرم سراغش...اگه هم سر کلاس نباشم معمولا از 2 نفر جزوه می گیرم ...در این جور موارد به یه نفر نمی شه اعتماد کرد :biggrin:
                            آخ گل گفتی منم خیلی از کلاس صبح متنفرم امروزم کلاس داشتم تنها چیزی که آدم احساس می کنه اینه که خوابش میاد
                            حالا میدونی چه وقتی بدتر میشه؟ وقتی که استاد از در میاد تو اول دو سه تا خمیازه بکشه بعد تو طول کلاس هم هی چشماشو بمالونه :mrgreen: فاجعست فقط کم مونده بود خروپف کنه
                            Goodbye

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                              فکر کنم عملیات تغییر کاربری خودکار به سلاح نیمه خودکار جهت پرتاپ پوست پرتقال و انواع مرکبات هم تاثیر مشابه بزاره :mrgreen:
                              حالا فهمیدم چرا هر وقت من جلو میشینم از عقب پوست پرتقال میندازن! نگو دارن تمرکز میکنن
                              Goodbye

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X