اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاربرد avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاربرد avr

میخوام کاررد avr بدونم
    اگه من avr یاد بگیرم چه کارهایی می تونم با اون انجام بدم
    تفاوت و برتریش نسبت به pic چیه

پاسخ : کاربرد avr

سلام دوست عزیز.avr یک میکرو کنترلره.شما برنامه نویسی میکنی و اون برات اجرا میکنه. میکرو یه پردازشگره.یه بچه کامپیوتر.همه چیز باهاش درست میشه البته هرچیزی که در حد شعورش باشه از تابلو روان گرفته تا ربات و دما سنج و هزار تا دستگاه اندازه گیری دیگه.ورودی های تو میتونند کلید و یا سنسور یا اطلاعاتی که از خط تلفن گرفته میشه و .....خروجی تو هم میتونه تابلو روان و lcd رنگی و موتور و .................................................. ..
    خلاصه تو این تریپ کارا هر چی که بخوای.pic هم میکروه.تو این سطح فرقی با هم ندارند.شما همون برو دنبال avr .
    زبون راهت هم برای شروع کار basic است که با نرم افزار بسکام کدهای بیسیک به کدهای قابل فهم میکرو تبدیل میشه.توو بسکام برنامه مینویسی و ای سیتو وصل میکنی با پرو گرامر به کامپیوتر و برنامه تو میندازی توو میکرو و ... .حالا واسه یادیگیری میکرو به نزدیک ترین کتاب فروشی سر میزنی و به فروشنده میگی کتاب ((میکروکنترلر های avr ))نوشته مهندس علی کاهه رو می خوام.
    موفق باشی.
    التماس دعا

:bye
    به جای اینکه یه اقیانوس کم عمق باشی, یه چاه ژرف باش.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سارا گل
      میخوام کاررد avr بدونم
      اگه من avr یاد بگیرم چه کارهایی می تونم با اون انجام بدم
      تفاوت و برتریش نسبت به pic چیه
      حد اقل تفاوتش با pic سرعتشه

کارهایی که میتونی باهاش بکنی

کنترل استپر موتور
      lcd
      انواع پروتکل های ارتباطی
      مموری mmc
      ضبط و پخش صدا
      کنترل کی بورد
      موس
      ماشین حساب
      بازم بگم................
      علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

درود
        avr میتونه اطلاعات بگیره و روی اونها عملیات خاص و پردازش انجام بده و با توجه به عملیات انجام شده نتیجه تولید کنه و در خروجی به شما بده، دقیقا مثل کامپیوتر، منتهی خودش هیچی نمیفهمه و شما باید با برنامه ای که به اون میدید متوجهش کنید که چه کاری قرار هست انجام بشه، حالا اینکه چه کارهایی بتونید باهاش انجام بدید بر میگرده به اینکه شما چقدر اطلاعات جانبی داشته باشید که بتونید وسایل مختلف رو به عنوان ورودی و خروجی با اون ارتباط بدید. البته کامپایلر ها خیلی از کارها رو راحت کردند و شما بدون نیاز به داشتن اطلاعات کامل در مورد خیلی از لوازم جانبی میتونید اونها رو به AVR وصل کنید و ازشون به عنوان ورودی و خروجی استفاده کنید.
        برتری و ضعف که زیاد دارند( نسبت به PIC ) اما من هم پیشنهاد میکنم با همین AVR شروع کنید چون:
        در کشور ما خیلی ارزانتر از PIC ها هستند.
        معماری ساده تری نسبت به PIC دارند و یادگیری و کار کردن با اونها راحت تر از PIC ها هست. البته اگر با کامپایلر ها کار کنید زیاد فرقی نمیکنه.
        مهاجرت بین مدل های مختلف AVR سریع تر و راحت تر از PIC ها هست. ( اگر با سری Mega کار کنید با بقیه سری ها هم به راحتی میتونید کار کنید، توی PIC ها هم اینکار راحت هست اما نه به اندازه AVR )
        منابع یادگیری به زبان فارسی برای AVR بیشتر هست ( به زبان انگلیسی برای PIC بیشتر هست )
        توی کشور ما افرادی که میکروهای AVR رو اصولی بلد هستند و میتونند راهنمای خوبی باشند به مراتب بیشتر و در دسترس تر از افرادی هستند که PIC ها ( مخصوصا سری 18 به بالا ) رو درست و حسابی بلد هستند و شما اگر با AVR کار کنید تقریبا به هر مشکلی که بر بخورید یکی پیدا میشه که بتونه مشکلتون رو حل کنه.
        البته منظور من این نیست که AVR بهتر از PIC هست، خودم اگر بخوام یک پروژه اساسی میکروکنترلری انجام بدم کار کردن با PIC های سری 18 رو با وجود قیمت بالاتر و دردسرهای بیشتر، به کنترلرهای ATMEGA ترجیح میدم اما کارها رو میشه با AVR با هزینه و دردسر کمتر انجام داد.
        از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
        هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
        اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
        اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
        شاد و موفق باشید

دیدگاه

سلام
          به نظر من شما از یک جایی شروع کنید اگر شما هدف یادگیری یک پردازنده است فرقی نمی کنه چون شما اگر کار کردن با Avr را یاد بگیرید و مسلط شوید و به راحتی بتونید برنامه بنویسید یاد گیری پردازنده های دیگر کار سختی نیست.
          موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X