اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ضبط صدا با میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ضبط صدا با میکرو

با سلام خدمت شما دوستان
    من میخواهم بدانم اگر بخواهم با میکرو صدا را ضبط وپخش کنم حداکثر تا چه زمانی میتوانم صدا را ضبط کنم.
    با تشکر :applause: :applause:

پاسخ : ضبط صدا با میکرو

سلام . اول باید ببینی با چه فرکانسی می خواهی نمونه برداری کنی . بعد حجم eprom میکرو مورد نظر چقدر است( برای ذخیره سازی صدا) . معولا این کار و با میکرو انجام نمیدن . a/d دصدا معمولا 16 24و بیت از نوع سیگما دلتا انتخاب میکند بعد باdsp یا fpga این کارو میکنند

دیدگاه

با سلامی دوباره
      راستی من یادم رفت بگم حدود 500هزار بار در ثانیه نمونه برداری میکنم
      حالا دوستان کمک کنند :applause: :applause:

دیدگاه

سلام
        من نفهمیدم سوال چیه
        شما میتونید بسته به حافظه ای که استفاده می کنید تا ماهها صدا رو در یک هارد 1 ترا بایتی ضبط کنید :eek:
        باید یگید چه مدت می خواید ضبط کنید ، تا براش یه حافظه مناسب انتخاب کنیم.
        در ضمن 500 هزار نمونه خیلی زیاده. فکر نکنم بیشتر از 128 هزار تا رو گوش آدمیزاد بتونه تشخیص بده. این نرخ بالای نمونه برداری شما رو به سمت حافظه های CF (اسمش رو مطمئن نیستم شاید FC) سوق میده که هزینه بالای حافظه و تعداد زیاد پایه های این نوع حافظه ها ، پیدا کردن سوکت این حافظه ها و ... مشکلاتیه که اذیت میکنه.

در نهایت گفته های دوستمون vfarsi هم دسته. شما با avr نمیتونید این حجم بالای اطلاعات رو مدیریت کنید. باید از fpga,arm,dsp ,.... استفاده کنید.
        بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
        اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

سلام
          در مورد ضبط صدا با avr باید چه چیزایی بدونیم؟ :question:
          صدایی از قلب آذربایجان

Ya$a odlar yurdum AZERBAICANIM

دیدگاه

شما برای ضبط صدا با کیفیت قابل قبول باید حدودا و حداقل با سرعت 8 کیلو بایت در هر ثانیه نمونه برداری کنی که اگه بخواهیم به بیت محاسبه کنیم میشه میشه 64000bps که این کارو میتونی به حافظه های خارجی SD یا MMC انجام بدی و یه میکرو هم میتونه این کار رو بکنه البته باید ADC خارجی بزاری

دیدگاه

با سلام
              من میخواستم ببینم میکرویی از خانواده ی avrهست که بتوانم توی حافظه ی داخلی خود آن تا چند ثانیه صدا را ضبط کنم؟
              با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط adc
                با سلام
                من میخواستم ببینم میکرویی از خانواده ی avrهست که بتوانم توی حافظه ی داخلی خود آن تا چند ثانیه صدا را ضبط کنم؟
                با تشکر
                بستگی به تعداد نمونه ها داره. با 500 هزار تا حد اکثر میشه تو atmega256 نیم ثانیه ضبط کرد. ولی با 8 هزار تا میشه تو همون آی سی 30 ثانیه ضبط کرد.
                بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
                اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

با سلامی دوباره
                  من میخواهم طوری نمونه برداری کنم که بتوانم هر صدایی مثلا صدای موسیقی را نیز ضبط کنه پس به نظرم همان 800بار در ثانیه مناسب است حالا با این سرعت چه زمانی (حداکثر)با هر avr تفاوت نمیکنه صدا ضبط کرد
                  با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X