اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حداکثر سرعت آنالوگ به دیجیتال میکرو AVR چقدره

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حداکثر سرعت آنالوگ به دیجیتال میکرو AVR چقدره

سلام
    من میخوام بدونم حداکثر در میکرو AVR و زبان بیسیک و دستور Getadc با مثلا کریستال 8000000 چند بار در ثانیه ADC نمونه گیری میشه این دستور داخل یه Loop هست.
    یکی نیست به ما بگه "آخه تو رو چه به AVR"

پاسخ : حداکثر سرعت آنالوگ به دیجیتال میکرو AVR چقدره

جواب این سوال رو نمیشه دقیق داد چون وقتی شما از بیسیک برای برنامه نویسی استفاده می کنی، واقعا نمی دونی که بیسیک برای انجام دادن دستور شما چه مراحلی رو طی می کنه. این مراحل تو سرعت و زمان انجام دستور خیلی مهم هستن.
    مثلا شما یه دستور ساده مثل Lcd "A" می نویسی. اما بیسیک وقتی این دستور رو کامپایل می کنه اون رو به چندین دستور دیگه تبدیل می کنه که برای ما مشخص نیست.
    نتیجه این همه حرف اینه که اگه بحث "زمان" برات خیلی مهمه باید بیسیک رو ول کنی و بری سراغ "اسمبلی".
    در کل من فکر می کنم حداکثر فرکانس نمونه برای چیزی حدود 10 درصد فرکانس کریستال باشه.
    عمر گران میگذرد خواهی نخواهی سعی بر آن کن نرود رو به تباهی
    مطلب دل را طلب از سوی خدا کن زآنکه بود رحمت او لا یتناهی

دیدگاه

برای یک میکرو mega16 ، حداکثر 260 میکروثانیه طول میکشه که تبدیل انجام بشه . یعنی هر ثانیه حدود 3800 نمونه می تونه برداره .

البته در عمل بسته به برنامه شما ، این مقادیر ( تعداد نمونه گیری در ثانیه )آ‌ کمتر می شه .

موفق باشید

دیدگاه

با سلام
        تا آنجایی که من در این باره اطلاع دارم در avr حد اکثر کلاکی که میتواند به adc میکرو برسد 20کیلو است و چون با هر کلاک یک بار عمل نمونه برداری انجام میشود
        پس حداکثر 20000بار در ثانیه نمونه برداری میشود
        :nerd: :nice: :nerd: :nice: :bye

دیدگاه

نوشته اصلی توسط adc
          تا آنجایی که من در این باره اطلاع دارم در avr حد اکثر کلاکی که میتواند به adc میکرو برسد 20کیلو است و چون با هر کلاک یک بار عمل نمونه برداری انجام میشود
          پس حداکثر 20000بار در ثانیه نمونه برداری میشود
          :nerd: :nice: :nerd: :nice: :bye
          adc جان

کلاکی که باید به ADC مربوط به Avr برسد ، باید بین 50 تا 200 کیلوهرتز باشد .

و هر عمل تبدیل A/D برای میکرو بین 65 - 260 μs طول می کشد .

دیدگاه

65 - 260 μs Conversion Time
            • Up to 15 kSPS at Maximum Resolution
            ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X