اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از چند سنسور تشخیص فاصله برای جسم های با فاصله 1 تا 60 سانتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از چند سنسور تشخیص فاصله برای جسم های با فاصله 1 تا 60 سانتی

سلام.

من می خواستم یه مدار بسازم که فقط از چند سنسور متوالی(منظورم روی مدار نیست) استفاده کنه و جسمی که بین فاصله 1 تا 50 سانتی متری هست رو با خطای 0.5 سانتی متر بدست بیاره ابعاد اون جسم و جنس ثابت هست . و در کل این مدار با میکرو کنترل شده(همونجور که میدونید)

شاید حدود 2 ماه هست که دنبال کسایی مثل شما میگردم تا راهنماییم کنن. خواهشا هر چی راهنمایی دارین بگین...

تا انجا که خودم می دونم دوراه کلی برای تشخیص فاصله هست : مادون قرمز و آلتراسونیک .
    حالا به نظر شما برای این ابعاد کوچیک من کدوم بهتره

(من کاملا تازه واردم ولی خیلی علاقه دارم و شب و روز تلاش می کنم. ممنون از شما دوستان)

پاسخ : استفاده از چند سنسور تشخیص فاصله برای جسم های با فاصله 1 تا 60 سانتی

سلام
    ببین دوست عزیز شما می خواهید طول جسم را بدست بیارید نه فاصله آلتراسنیک تا جسم را.
    شما باید از خط کش الکترونیکی استفاده کنید که آقای نصرالله زاده زحمت ساخت مدار را کشیدن و در سایت قرار دادن شما می تونید دانلود کنید.
    شما نمی توانید از آلتراسنیک و مادون قرمز استفاده کنید چون می خواهید طول جسم را بدست بیارید.

موفق باشید

دیدگاه

نه دوست عزیز منظورم جسم نیست منظورم اینه که من تشخیص فاصله رو می خوام ولی خوب خوشبختانه جسمی که فاصله اش رو تا سنسور میخوام حد اکثر 60 و حداقل 1 سانتیمتر فاصله داره از سنسور(مدار) فاصله داره و ابعاد و جنس اون جسم هم خوشبختانه تقریبا ثابته.... (ابعاد جسم حداکثر 1 * 1 سانت و حداقل 0.5 * 0.5 سانت هست) و اون محدوده ای که جسم توش جابه جا میشه یک مربع فرضی 60 * 60 هست .... :redface: میدونم خیلی راحته ولی خوب من نمیدونم...

ممنون از توجهتون.. :wow:

دیدگاه

منم همین مشکلو دارم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X