اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رگوله کردن 24 به 5 با 3 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رگوله کردن 24 به 5 با 3 آمپر

دوستان آیا رگولاتور ی هست که بتونم 24 ولت رو به 5 ولت تبدیل کنم ، و حدودا 3 آمپر هم بگیرم ؟؟
    یا چیکار باید کرد که نسوزه ؟!!
    آخه خیلی مسخرست من بیام 24 رو به 18 و 18 رو به 12 و 12 رو به 8 و 8 رو به 5 تبدیل کنم!!

با تشکر.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

پاسخ : رگوله کردن 24 به 5 با 3 آمپر

نوشته اصلی توسط hosseinam نمایش پست ها
    دوستان آیا رگولاتور ی هست که بتونم 24 ولت رو به 5 ولت تبدیل کنم ، و حدودا 3 آمپر هم بگیرم ؟؟
    آخه خیلی مسخرست من بیام 24 رو به 18 و 18 رو به 12 و 12 رو به 8 و 8 رو به 5 تبدیل کنم!!

با تشکر.
    باسلام
    کی گفته شما 24به به 18 و12 و8 و5 تبدیل کن؟؟؟
    شما 24ولت رو مستقیم به 7805بزن
    یا اصلا یه راه بهتر از رگولاتور سوئیچینگ lm2575استفاده کن

با همون 7805هم میشه مشکلی پیش نمیاد....هردونوع رو باید خوب خنک کنی که نسوزه واسه افزایش جریان هم می تونی از ترانزیستور استفاده کنی
    بهتره از زوج های دارلینکتون استفاده کنی تا جریان زیادی از رگولاتور نکشه
    بازم میگم هم سوئیچینگ هم خطی اگه خوب خنک بشن نمی سوزن خیالتون از این بابت راحت
    راستی یه چیزی اضافه کنم شما می تونی از lm2576استفاده کنی خروجیش 3امپره ولتاژش هم از 1.2تا60ولت قابل تغییره(مدل معمولیش تا40ولته ولی مدل HVتا 60ولت می تونه تحمل کنه LM2576HV)
    موفق باشی
    جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۳:۴۶ ۱۳۹۵/۰۴/۰۲.
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

با تشکر.
      دوستمون گفت مستقیم 24 را به 5 تبدیل کن.این یعنی تقریبا 19 ولت دوسر رگولاتور بیافته و با اون امپری که شما میخواهی مطمئن باش ای سیت سریع بسوزه.اگر یک امپرهم از ای سی بکشی تقریبا معادل 19 وات تلفات توان تو ای سی داری و این اصولی نیست
      بهترین روش استفاده از ای سی 2576 هستش که خیلی راحت میتونی هر ولتاژی نیاز داشتی تبدیل کنی.شکل مدارشم هم تو دیتاشیتش اومده

دیدگاه

رگولاتور lm317 چطوره ، این خوب نیست ؟؟

الان این 2576 باید یکم داستان بهش وصل کنی تا ثابت بشه ، تازه سوئیچینگ هم هست ، خوب نویز میآره و اینم اصلا برا میکرو خوب نیست.ولی خیلی باحاله.

چیز دیگه ای وجود نداره؟؟!!!

با تشکر دوستان.
        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

رگولاتور lm317 چطوره ، این خوب نیست ؟؟

الان این 2576 باید یکم داستان بهش وصل کنی تا ثابت بشه ، تازه سوئیچینگ هم هست ، خوب نویز میآره و اینم اصلا برا میکرو خوب نیست.ولی خیلی باحاله.

چیز دیگه ای وجود نداره؟؟!!!

با تشکر دوستان.
          خوب من که گفتم....چرا از lm317هم می تونی استفاده کنی....ولی همونطور که گفتم خووووووووووب خنکش کنی مشکلی نیست واسه این که بتونی 3امپر بکشی ازش از ترانزیستور زوج دارلینکتون مثلاtip122استفاده کن از 2n3055هم میشه استفاده کرد ولی بیسش جریان زیاد می کشه همون tip122یا ......استفاده کنی عالیه
          موفق باشی
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

با سلام
            از LM7805 قابلمه ای هم میتوانید استفاده نمایید تا 3 آمپر جریان میدهد ولی چون اختلاف ورودی و خروجی زیاد است تلفات روی آن زیاد است که باید خوب خنک شود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
              با سلام
              از LM7805 قابلمه ای هم میتوانید استفاده نمایید تا 3 آمپر جریان میدهد ولی چون اختلاف ورودی و خروجی زیاد است تلفات روی آن زیاد است که باید خوب خنک شود
              سلام
              نه دوست عزیز هیچ وقت از رگولاتور قابلمه ای استفاده نکنید
              درسته اگه خنک بشه 3امپر میده واین خیلی عالیه...ولی خیلی حساسه با کوچیک ترین تغییرات ولتاژ می سوزه اصلا نمیشه روش حساب کرد
              Proudly @real_ahmadi
              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام سریع ترین و ساده ترین راه خرید مبدل dc to dc هستش قیمتش هم نسبت به دستساز مناسبه
                عجب روزگاریست...! هیچکس به سکوت آدم نمیرسد،همه منتظرند به داد آدم برسند...!

دیدگاه

دوستان عزیز میتونی از همون 7805 های معمولی استفاده کنی و با ساتفاده از ی ترانزیستور قدرت جریانش رو تا 3 آمپر به راحتی تقویت کنی به صفحات آخر دیتاشیت 7805 مراجعه کنین من از همین 7805 های معمولی تا 1.5 آمپر بدون کوچکترین مشکلی استفاده کردم کلا جریان از طریق ترانزیستور سوییچ میشه و مثلا 50 میلی آمپر فقط از رگلاتور میگذره
                  اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

با تشکر.
                    از سری MIC29xxx هم میتونی استفاده کنی ولی یه خورده گرون هستن

دیدگاه

میتونی از مبدل باک این کار را انجام بدی که با lm2575 به راحتی قابل حل چون فاصله بین ولتاژ ورودی و خروجی تون زیاد تلفات هم زیاد خواهد بود اگه ایسی 2575 را میخری اصل بخر چون تقلبی اون این امچر را جواب نمیده و خیلی زوذ خراب میشه اگه میخای خطی کار کنی میتونی همون طور که دوستمون گفتن از 7805 و ترانریستور استفاده کنی ولی در هر صورت تلفات شما زیاد
                      دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
                      بانك اطلاعاتي سنسورها
                      ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
                      تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
                      [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

سلام
                        می بخشید که اینو میگم درسته اسپمه ولی میگم
                        چرا همه جواباتون تکراریه....لطفا اول بخونید بعد پاسخ بدید نصف پاسخ ها رگولاتور2575رو پیشنهاد دادن نصف هم 7805 خوب خوننده گیج میشه نصف میگن اصولیه نصف میگن نه
                        بابا پست من همه چیز رو نوشتم هم مزایا ومعایب 2575 و هم 7805 لطفا رعایت کنید
                        بنده فردا مدار ها رو قرارمیدم هم 2575 و هم 7805 و 2576
                        توضیحات کامل منو میتونید اینجا ببینید:
                        دوستان آیا رگولاتور ی هست که بتونم 24 ولت رو به 5 ولت تبدیل کنم ، و حدودا 3 آمپر هم بگیرم ؟؟ یا چیکار باید کرد که نسوزه ؟!! آخه خیلی مسخرست من بیام 24 رو به 18 و 18 رو به 12 و 12 رو به 8 و 8 رو به 5 تبدیل کنم!! با تشکر.

با سپاس
                        جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۲۳:۳۰ ۱۳۹۵/۰۴/۰۲.
                        Proudly @real_ahmadi
                        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

اینم از مدار ها:
                          [HIDE-THANKS]
                          مدار7805 به جای TIP122از 2N3055هم می تونی استفاده کنی من تست کردم
                          ولتاژ خروجی هم 4.7هستش چون سر ترانزیستور افت می کنه یکم

این یکی روش هم هست واسه افزایش جریان

من خودم تستش کردم جواب داده البته واسه شارژر گوشی(واسه گوشی ترانزیستور MJE2955بود)جریان زیاد ازش نکشیدم ولی با ترانزیستورtip2955جریان زیادی میشه ازش کشید مطمئن باش فقط حواست باشه رگولاتورش رو 7805بزاری

مدار2575

مدار 2576

[/HIDE-THANKS]
                          این مدارهایی هستش که میتونی ببندی حالا انتخاب با خودت
                          موفق باشی
                          جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۰۸:۳۶ ۱۳۹۵/۰۴/۰۳.
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

اگه اون سلف 330 یا 150 میکرو هانرو رو نزاریم عب داره ؟؟
                            (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

اگه اون سلف 330 یا 150 میکرو هانرو رو نزاریم عب داره ؟؟
                              باید بزاریش
                              چرا مدار دومی رو نمی بندی؟؟؟اون بدون مشکل کار می کنه
                              Proudly @real_ahmadi
                              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X