اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر ال ای دی سقفی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر ال ای دی سقفی

سلام یکسری لامپهای صفحه تخت ال ای دی هست که همشون از یک منبع تغذیه میشوند حالا تعدادیشون سوختن امتحان که کردم سی تا چهل درصد ال ای دیهاشون نیمه سوز یا سوختن حالا اینا ال ای دی کاملش ۱۸ واتم هستن به همین اندازه بدون درایو رو صفحه کار شده تو بازار هست عکسشم میزارم
    سلام یکسری لامپهای صفحه تخت ال ای دی هست که همشون از یک منبع تغذیه میشوند حالا تعدادیشون سوختن امتحان که کردم سی تا چهل درصد ال ای دیهاشون نیمه سوز یا سوختن حالا اینا ال ای دی کاملش ۱۸ واتم هستن به همین اندازه بدون درایو رو صفحه کار شده تو بازار هست عکسشم میزارم

درود
    دو راه دارید:
    - اول اینکه دو سر آن LED هایی را که سوخته اتصال کوتاه کنید یا یک مقاومت بین 5 تا 10 اهم به آن لحیم کنید. تشخیص اینکه کدام سوخته هم اینستکه دو سر آنرا با یک گیره سوسماری اتصال کوتاه کنید باید بقیه روشن شوند (اگر شانس بیاورید و یکی سوخته باشد).
    - دوم به بازار مراجعه کرده LED ها را تهیه و تعویض نمایید . البته این راه دوم کمی مشکل است چون معمولا جدا کردن این LED ها از روی بورد مشکل است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
      درود
      دو راه دارید:
      - اول اینکه دو سر آن LED هایی را که سوخته اتصال کوتاه کنید یا یک مقاومت بین 5 تا 10 اهم به آن لحیم کنید. تشخیص اینکه کدام سوخته هم اینستکه دو سر آنرا با یک گیره سوسماری اتصال کوتاه کنید باید بقیه روشن شوند (اگر شانس بیاورید و یکی سوخته باشد).
      - دوم به بازار مراجعه کرده LED ها را تهیه و تعویض نمایید . البته این راه دوم کمی مشکل است چون معمولا جدا کردن این LED ها از روی بورد مشکل است.
      سلام متاسفانه خیلیهاش نیمه سوخته شدن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yahyasaberi نمایش پست ها
        https://photos.app.goo.gl/xP3KQ2hu4enNDdxt5
        سلام

این مقدمه رو بخونی بد نیست :

این ها رو پنل سقفی بهش میگن.
        ال ای دی smd با سایز 5730 هستش.
        تعداد 36 عدد ال ای دی استفاده شده .
        توان پنل 18 وات هستش .
        یعنی هر ال ای دی نیم وات 3.2 ولت با جریان مصرفی 150 میلی آمپر هستش .
        نتیجه گیری :
        ال ای دی ها رو سری و موازی طراحی کردن . به احتمال زیاد دو شاخه موازی 18 عدد سری شده ، در نتیجه جریان کل مدار 300 میلی آمپر و ولتاژ حدودا 58 ولت هستش.
        در نتیجه درایوری که بهش وصله یک درایور 18 وات با ولتاژ خروجی حدودا 60 ولت و جریان خروجی 300 میلی آمپر .

حالا راه حل تعمیر برد :

خیلی ساده میری بازار ال ای دی سایز 5730 نیم وات 3 ولت رنگ مهتابی میخری که حداکثر دونه ای 400 تومن هستش
        بعد میای با کفچین ال ای دی هایی که سوخته رو میترکونی ...
        بعد میای با پنس ال ای دی جدید رو میزاری جای قبلی و با هویه راحت لحیمش میکنی ..
        به هیچ وجه توصیه نمیشه که مقاومت جایگزین کنی ... هم شدت نور کم میشه هم بعد از مدت کوتاهی الباقی ال ای دی ها اشهدشون رو میخونن

پایدار باشی .

دیدگاه

ممنون و سپاسگزارم فکر کنم بهتره ۲۲۰ولتش رو بگیرم و درایوش رو جدا کنم این راحترین راه هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X