اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کم نور بودن ال ای دی شاخه ای 12 ولتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کم نور بودن ال ای دی شاخه ای 12 ولتی

سلام
    یه منبع تغذیه سوِیچینگ 12 ولت 3 آمپری رو به 4 تا ال ای دی خطی(شاخه ای) 12 ولت بصورت موازی نصب کردم که اون شاخه ای که به اتصال آداپتور نزدیکتر هست روشن تر و بقیه بصورت پلی ای نورشون کم میشه بطوری که شاخه آخر ولتاژ 8.5 بهش میرسه و جریانی که آداپتور میداد 2 آمپر بود، در مرحله بعد هر 4 تا رو طوریکه پشت هم نباشند مستقیم به آداپتور وصل کردم که ولتاژ هر شاخه شد 9.5 ولت و جریان مصرفی 2.3 آمپر که شرایط نوردهی بهتر شد؛ میتونید راهنماییم کنید علت کم نور شدن چیه و این افت ولتاژ بخاطر چیست؟​

این لینک آداپتوره

اینم لینک ال ای دی
    تکشو بزرگترین فروشگاه اینترنتی قطعات الکترونیکی بوده که توانسته با واردات مستقیم و بدون واسطه قطعات نایاب، سهم بزرگی از بازار الکترونیک ایران را در اختیار بگیرد.

نوشته اصلی توسط Ahamdi نمایش پست ها
    سلام
    یه منبع تغذیه سوِیچینگ 12 ولت 3 آمپری رو به 4 تا ال ای دی خطی(شاخه ای) 12 ولت بصورت موازی نصب کردم که اون شاخه ای که به اتصال آداپتور نزدیکتر هست روشن تر و بقیه بصورت پلی ای نورشون کم میشه بطوری که شاخه آخر ولتاژ 8.5 بهش میرسه و جریانی که آداپتور میداد 2 آمپر بود، در مرحله بعد هر 4 تا رو طوریکه پشت هم نباشند مستقیم به آداپتور وصل کردم که ولتاژ هر شاخه شد 9.5 ولت و جریان مصرفی 2.3 آمپر که شرایط نوردهی بهتر شد؛ میتونید راهنماییم کنید علت کم نور شدن چیه و این افت ولتاژ بخاطر چیست؟​

این لینک آداپتوره

اینم لینک ال ای دی
    https://tecsho.com/Detail/%D8%A7%D9%...BI-2RADIF-5630
    درود، دو علت احتمالی اصلی ، استفاده از سیم نامرغوب یا نازک و همچنین ضعیف بودن خطوط مسی فیبر LED هست.
    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ahamdi نمایش پست ها
      سلام

این لینک آداپتوره

اینم لینک ال ای دی
      https://tecsho.com/Detail/%D8%A7%D9%...BI-2RADIF-5630
      درود
      هر شاخه با ولتاژ 12ولت نیاز به دو آمپر داره.... از ترانس دوازده ولت ده آمپری باید استفاده کنید. برای افزایش عمر ال ای دی ها ولتاژ ترانس را روی 11تنظیم کنید.....
      شاخه ها را موازی ببندید باسیم مرغوب.

دیدگاه

درود
        این منابع تغذیه اکثراً چینی و از نوع نامرغوب هستند جریان اسمی که روی آنها نوشته را نمیتوانند تامین کنند و حدواً نصف آنر تامین میکنند مشکل شما عدم جریان دهی مناسب منبع تغذیه است.

دیدگاه

سلام
          مشکل شما در تامین جریان LED هست، اگر منبع تغذیه نتونه جریان لازم تامین کنه به سرعت افت ولتاژ شاهد خواهید بود، با تغییر منبع تغذیه مشکلتون حل خواهد شد. اگر هر شاخه 2 آمپر جریان نیاز داره باید از منبع تغذیه 10 آمپری استفاده کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X