اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک و راهنمایی جهت تشخیص ولتاژ چیپ های led smd جهت جایگزینی چیپهای سوخته

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک و راهنمایی جهت تشخیص ولتاژ چیپ های led smd جهت جایگزینی چیپهای سوخته

سلام و عرض ادب خدمت اساتید بزرگوار. چند تا پنل led داریم که هر کدام بعلت سوختن یک یا نهایت 2 تا از چیپ های smd شون روشن نمیشن(یعنی فقط 4-5 تا از چیپ ها خیلی خیلی کم نور روشن میشن و بقیه خاموش هستن) برای جایگزینی چیپ های سوخته با نمونه سالم در مرحله تشخیص ولتاژ چیپ ها مشکل دارم.طبق عکس هایی که از برد این مدل پنل ال ای دی گذاشتم درایور جداگانه ندارن و برپایه تکنولوژی کنترل جریان خطی در ولتاژ بالا طراحی شدن،در اصل آی سی CYT3000A نقش درایور این پنل رو داره اگر اشتباه نکنم.
    با این تفاسیر از اونجا که بنده حقیر سواد الکترونیک جزئی و در حد پیش دبستانی دارم نتانستم ولتاژ چیپ ها رو تشخیص بدم،با مولتی متر هم با هر روشی که به ذهنم رسید پیش رفتم ولی به نتیجه قابل قبولی نرسیدم،محبت کنید و راهنمایی کنید که چیپ های smd با چه ولتاژ و توانی تهیه کنم برای جایگزینی چیپ های سوخته،البته داخل عکس ها هم مشخص هست،طبق مشخصات ثبت شده روی برد این پنل های ال ای دی 12 وات هستن.12W- DAXC و صد البته که این پنل ال ای دی مجموعاً 28 عدد چیپ دارد.
    ببخشید طولانی شد.سپاسگزارم.
    تصاویر برد پنل led.

جدیدترین ویرایش توسط ادريس115; ۰۶:۵۶ ۱۴۰۳/۰۱/۲۶.

عکسها مشکل داره. هم شیوه ی بارگزاری هم پسوند خود عکسها!
    تصویرهای مد نظر مثلا با پسوند jpg رو توی یک آپلودسنتر مثل uplod.ir بارگزاری کرده و لینک مستقیم تصویر رو به روش زیر در اینجا قرار بدین
    اول روی دکمه ی زیر می زنین

بعدش پنجره ی زیر باز میشه و لینک تصویر رو مطابق عکس پایین در کادر مربوطه قرار داده و تیک اون قسمت قرمز رو هم بردارین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Electr0nics نمایش پست ها
      عکسها مشکل داره. هم شیوه ی بارگزاری هم پسوند خود عکسها!
      تصویرهای مد نظر مثلا با پسوند jpg رو توی یک آپلودسنتر مثل uplod.ir بارگزاری کرده و لینک مستقیم تصویر رو به روش زیر در اینجا قرار بدین
      اول روی دکمه ی زیر می زنین

بعدش پنجره ی زیر باز میشه و لینک تصویر رو مطابق عکس پایین در کادر مربوطه قرار داده و تیک اون قسمت قرمز رو هم بردارین

با تشکر از استاد عزیز،پسوند عکس ها رو تغییر دادم .من همیشه از uupload استفاده میکنم.در حال حاضر مشکل فقط پسوند عکس ها بود که اصلاح شد ناخاسته تنظیمات دوربین شیائومی رو تغیر داده بودم.
      جدیدترین ویرایش توسط ادريس115; ۲۳:۲۹ ۱۴۰۳/۰۱/۲۵.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ادريس115 نمایش پست ها
        سلام و عرض ادب خدمت اساتید بزرگوار. چند تا پنل led داریم که هر کدام بعلت سوختن یک یا نهایت 2 تا از چیپ های smd شون روشن نمیشن(یعنی فقط 4-5 تا از چیپ ها خیلی خیلی کم نور روشن میشن و بقیه خاموش هستن) برای جایگزینی چیپ های سوخته با نمونه سالم در مرحله تشخیص ولتاژ چیپ ها مشکل دارم.طبق عکس هایی که از برد این مدل پنل ال ای دی گذاشتم درایور جداگانه ندارن و برپایه تکنولوژی کنترل جریان خطی در ولتاژ بالا طراحی شدن،در اصل آی سی CYT3000A نقش درایور این پنل رو داره اگر اشتباه نکنم.
        با این تفاسیر از اونجا که بنده حقیر سواد الکترونیک جزئی و در حد پیش دبستانی دارم نتانستم ولتاژ چیپ ها رو تشخیص بدم،با مولتی متر هم با هر روشی که به ذهنم رسید پیش رفتم ولی به نتیجه قابل قبولی نرسیدم،محبت کنید و راهنمایی کنید که چیپ های smd با چه ولتاژ و توانی تهیه کنم برای جایگزینی چیپ های سوخته،البته داخل عکس ها هم مشخص هست،طبق مشخصات ثبت شده روی برد این پنل های ال ای دی 12 وات هستن.12W- DAXC
        دانلود تصاویر برد پنل led
        دانلود کنید.

دانلود کنید.

دانلود کنید.

دانلود کنید.

دانلود فایل pdf دیتا شیت آی سی CYT3000A
        دانلود کنید.

چیپ های سوخته را اتصال کوتاه کنید تعمیر صرفه ندارد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmmiii1234 نمایش پست ها

چیپ های سوخته را اتصال کوتاه کنید تعمیر صرفه ندارد.
          داداش اونطوری که خیلی زود کلاً مابقی چیپ ها هم به فنا میرن.
          نه بابا چیپ ها گران نیستن،بسته های 50 تایی شون رو بین 20 تا 40-45 تومن بسته به برند و ولتاژ و توان میشه تهیه کرد در حالی که یه پنل یا یه لامپ 12 وات در کمترین حالت 150 به بالاست.

دیدگاه

با این تفاسیر از اونجا که بنده حقیر سواد الکترونیک جزئی و در حد پیش دبستانی دارم نتانستم ولتاژ چیپ ها رو تشخیص بدم،با مولتی متر هم با هر روشی که به ذهنم رسید پیش رفتم ولی به نتیجه قابل قبولی نرسیدم،محبت کنید و راهنمایی کنید که چیپ های smd با چه ولتاژ و توانی تهیه کنم برای جایگزینی چیپ های سوخته،البته داخل عکس ها هم مشخص هست،طبق مشخصات ثبت شده روی برد این پنل های ال ای دی 12 وات هستن.12W- DAXC و صد البته که این پنل ال ای دی مجموعاً 28 عدد چیپ دارد.
            با سلام و احترام
            مدار زیر میتونه کمکتون کنه. یکی از ساده ترین و کاربردی ترین مدارات LED تستر هست.
            جدیدترین ویرایش توسط evergreen; ۲۱:۲۳ ۱۴۰۳/۰۱/۲۸.

دیدگاه

ساخت تستر الیدی ساده و کاربردیه و روشهای مختلفی هم داره. کلی ویدیو هم براش هست
              من بجای تستر الیدی از یک منبع تغذیه ی متغیر دم دستی کمک می گیرم که البته وقتگیرتره
              اتصال کوتاه چیپهای سوخته، ساده ترین و مبتدی ترین و در عین حال در مواردی ناکارامدترین روش هست و باعث سوختن سریعتر بقیه ی الیدی ها میشه
              راهکار بهترش نصب یک مقاومت حدود ۱۰ اهم بجای الیدی سوخته هست

دیدگاه

با تشکر از استاد عزیز،پسوند عکس ها رو تغییر دادم .من همیشه از uupload استفاده میکنم.در حال حاضر مشکل فقط پسوند عکس ها بود که اصلاح شد ناخاسته تنظیمات دوربین شیائومی رو تغیر داده بودم.
                سلام و درود ، شما باید یک تستر بکلایت به یکی از LED های سالم وصل کنید و همزمان ولتاژ دوسر LED رو با مولتی متر اندازه بگیرید.
                با توجه به 12 وات بودن پنل ها، بنظر هر کدوم از LED ها 0.5 وات هستن.
                در صورت جایگزین کردن LED های 1 وات بجای 0.5 وات ، طول عمر بیشتری خواهند داشت.
                مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط evergreen نمایش پست ها

با سلام و احترام
                  مدار زیر میتونه کمکتون کنه. یکی از ساده ترین و کاربردی ترین مدارات LED تستر هست.
                  https://www.aparat.com/v/PWE6D
                  داداش گلم ضمن تشکر، لینکی که گذاشتید کلیپی داخلش نیست فقط وارد آپارات میشه و مینویسه دیتایی موجود نیس!لطفاً بررسیش کنین که کلیپ مورد نظرتون رو بشه ببینم.

دیدگاه

اساتید انجمن لطفاً راهنمایی کنید،تا این لامپها تعمیر نشن شبها توی تاریکی هستیم!خدارو خوش میاد آخه؟! کمک و راهنمایی لطفاً!

دیدگاه

داداش گلم ضمن تشکر، لینکی که گذاشتید کلیپی داخلش نیست فقط وارد آپارات میشه و مینویسه دیتایی موجود نیس!لطفاً بررسیش کنین که کلیپ مورد نظرتون رو بشه ببینم.
                      با سلام و احترام
                      ضمن تشکر بابت اطلاع رسانی در مورد اشکال لینک، مورد اصلاح شد.

دیدگاه

پنل شما 12w وات هست...
                        9v 0.5w ترکیبی آفتابی و سفید...
                        28/2=14 تعداد smd یک طرف مدار
                        پنل شامل 2 آیسی داریور و دو مداره هست

دیدگاه

اساتید انجمن لطفاً راهنمایی کنید،تا این لامپها تعمیر نشن شبها توی تاریکی هستیم!خدارو خوش میاد آخه؟! کمک و راهنمایی لطفاً!
                          حسب یک دهه تجربه ی ناقابل ساخت انواع و اقسام لامپهای الیدی عرض کنم:
                          روی لامپ الیدی های تعمیری فعلی اصلا حساب نکنید چون همینجوریش و به خودی خود بعلت اقتصاد ضعیف برای پایین آوردن قیمتها از آشغالترین کیفیتها دارن استفاده می کنن بطوریکه ظرف مدت کوتاهی به فنا میره (ولو که مهر استاندارد داشته باشه) دیگه وای بحال تعمیر شدش که هر چند ساعت یک LED دیگش میسوزه و همون آش و کاسه. بعد از تعمیر دهها لامپ به اینجا رسیدم که میگم حیف وقت و سیم لحیم و عمر هویه و مصرف برقش که بخواد صرف اینکار بشه...
                          تولید کننده های غالبا بی وجدان و منفعت طلب کاری کردن مردم گاهی میگن خدا پدر لامپهای رشته ای و کم مصرف رو بیامرزه... آقا یا نساز یا جنس باکیفیت بساز ولو که 10 برابر گرونتر باشه... عوضش مصرف کننده 10 برابر صرفه جویی در پول و بهم ریختن اعصاب و روانش میشه ... نمیدونم خیلی از ما جهان سومی ها چرا اینجوری طلسم شدیم و قرار نیست آدم بشیم و طعم کیفیت رو بچشیم؟
                          ولش کن بگذریم
                          بنظرم بهترین انواع لامپ الیدی از نوع COB بدون درایور باشه (البته بشرط کیفیت خوبش) که با یک خنک کننده ی مناسب، در مقایسه با smdها عمر طولانی تری میتونه داشته باشه. از این گذشته ساخت و مونتاژش هم بسادگی انجام میشه

دیدگاه

COB منظورتون اون تک پکیجهای مجتمع هست یا چیز دیگه؟ اینو با DOB بشکافیدش لطفا و آخر کدوم مناسبه. حذف خازن در نمونه های موجود بازار هم لیبل جهان سومی میخوره روش؟ آیا این صنعت همش جهان سومیه در حد پراید یا هایپرسونیک؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ufo173 نمایش پست ها
                              COB منظورتون اون تک پکیجهای مجتمع هست یا چیز دیگه؟ اینو با DOB بشکافیدش لطفا و آخر کدوم مناسبه. حذف خازن در نمونه های موجود بازار هم لیبل جهان سومی میخوره روش؟ آیا این صنعت همش جهان سومیه در حد پراید یا هایپرسونیک؟
                              مسلما COB فقط میتونه به همون هایی که گفتید اشاره کنه.
                              البته همون DOB ها هم دونوع درایور سویچینگ و درایور خطی دارن که درایور سویچینگ کمی کیفیت بیشتری داره ولی خب ، کلا DOB در شرایط مختلف نمیتونه عملکرد پایداری ارائه بده.
                              دلیلش هم مشخصه که گرمای تلف شده درایور و LED ها همزمان روی یک هیت سینک دفع میشه و این یعنی تلفات توان بیشتر.
                              حذف خازن صافی هم باعث وجود فلیکر در نور لامپ و مشکلات خواب و بینایی میشه، البته در طولانی مدت.
                              مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                              https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X