اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دیمر کردن led با توجه به درایور موجود!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : دیمر کردن led با توجه به درایور موجود!

نوشته اصلی توسط مهندس ربانی نمایش پست ها
    برای الیدی هایی که درایور جداگانه ندارند جواب می دهد. از قبیل الیدی هایی که مستقیما به 220v وصل می شوند. مثل مورد شما
    سلام منظور شما اینه که با دیمر با ترایاک میشه نور ال ای دیهای با درایور داخلی 220 ولت را کنترل کرد ؟ به نظر شمابخاطر شکل موج خروجی دیمر عمرشون کمتر نمیشه ؟خودتون عملی تست کردین ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rahim17 نمایش پست ها
      سلام منظور شما اینه که با دیمر با ترایاک میشه نور ال ای دیهای با درایور داخلی 220 ولت را کنترل کرد ؟ به نظر شمابخاطر شکل موج خروجی دیمر عمرشون کمتر نمیشه ؟خودتون عملی تست کردین ؟
      بله من مدتهاست از همین روش برای تنظیم نور چراغ میز کار استفاده می کنم. اینکه آیا روی عمر الیدی تاثیرگذار است یا نه را هنوز مطمئن نیستم اما با توجه به وفور الیدی های بی کیفیت در بازار ما که عمر چندان بالایی هم ندارند بنظرم همین دیمرهای رایج راه حل خوبیست
      البته اگر راه حلهای دیگری هم سراغ دارید استقبال می کنیم

دیدگاه

ناگفته نماند الیدی های بدون درایور مستقل صرفا یک درایور غیر ایزوله ی محدود کننده ی جریان دارند که بنظر نمی رسد دیمر روی کار آن تاثیر منفی بگذارد
        ولی همینطور که قبلا گفتم روی الیدی های درایور دار ایزوله که با چوک و روش سوییچینگ کار می کند نمی توان استفاده کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس ربانی نمایش پست ها
          ناگفته نماند الیدی های بدون درایور مستقل صرفا یک درایور غیر ایزوله ی محدود کننده ی جریان دارند که بنظر نمی رسد دیمر روی کار آن تاثیر منفی بگذارد
          ولی همینطور که قبلا گفتم روی الیدی های درایور دار ایزوله که با چوک و روش سوییچینگ کار می کند نمی توان استفاده کرد
          ممنونم این الیدی ها خیلی گرماشون زیاده به نظرتون با دیمر میشه گرماش و کمتر کرد ؟https://eshop.eca.ir/cob/9370-led-co...?اخلی.html

دیدگاه

استفاده از دیمر مشکلی ندارد
            الیدی مد نظر شما معمولا داخل نورافکن و روی هیتسینک مخصوص و با خمیر و یا چسب سیلیکن باید نصب شود
            از هیتسینک 50W بزرگ ماژول های smd هم می توانید استفاده کنید گرچه گران و سنگین است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X