اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چجوری چسب سیلیکن که زیر هیتسینک الیدی زدم رو زودتر خشک کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چجوری چسب سیلیکن که زیر هیتسینک الیدی زدم رو زودتر خشک کنم؟

نوشته اصلی توسط Electr0nics نمایش پست ها
    اتفاقا این مطلب رو همون وقت امتحان کردم همه جوره داغش کردم حتی با فندک تا سر حد سرخ شدن ، سفت که نشد بماند شل تر شد
    اینکه گفتن خیلی دیر خشک میشه اشتباهه چون اصلا خشک نمیشه. این اصلا چسب نیست معلوم نیست چیه ... متاسفانه کار ما رو بیش از یکماه عقب انداخت
    ضمنا بنظرم قوطیش با اون تصویر شما فرق داشت
    خب همون جور که میدونید نوع های مختلفی دارن .. شما خودتون تو کامنت ها به 5202 اشاره کردید که گرفتید و 5203 هم هست و نوع های دیگه
    این که من عکسشو گذاشتم آر تی وی 904 هست
    کمی با هم فرق دارن .. ضریب هدایت حرارت و یا زمان خشک شدن و تحمل حرارت .. مثلا مال من منفی 60 تا مثبت 200 درجه سانتی گراد
    توی میزان چسبندگی هم با هم فرق دارن .. تو سرعت چسبندگی هم فرق دارن
    شرایط نکهداری روی ویژگی های این محصولات تاثیر میذاره و میزان چسبندگی و رنگ و غیره تحت تاثیر بذاره
    رنگ شما بیشتر شبیه رنگ خمیر سیلیکون .. البته خمیر سلیکون من کاملا سفید رنگه شبیه همین عکس و مدل های دیگه رو از نزدیک ندیدم

راستی من نگفتم دیر خشک میشه .. گفتم در بخش نظرات یک نفر گفته که خیلی دیر خشک میشه و در رابطه با همین نوعی که شما گرفتید بود
    و اینکه حرارت فرایند خشک شدن در تمام چسب ها تسریع میکنه ولی نه حرارت اتش و یا فلز سرخ بشه بلکه حرارت کم و ارام ارام تبخیر صورت بگیره
    شما چسب یک دو سه خشک شده رو با فندک گرم کن دوباره مایع میشه
    شما اینو روی هیت سینگ قرار بدید و مدار وصل کنید و بذارید روز ها بگذره تا مطمئن بشید اصلا خشک نمیشه یا 10 روز طول میکشه تا نسبتا خشک بشه
    جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۱۸:۴۱ ۱۴۰۱/۰۶/۱۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
      دوست عزیز دقیق متوجه منظورتون نشدم ...
      تمام چسبهای بازار همینطوره یعنی چی ؟ یعنی همه اشون سفید نیستن یا سفیدشون به کرمی میزنه ؟
      در دو مدل سفید و کرمی هستند و اینکه اکثر دستگاها رو آیسی ها از کرمی استفاده میکنند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
        خب همون جور که میدونید نوع های مختلفی دارن .. شما خودتون تو کامنت ها به 5052 اشاره کردید که گرفتید 5053 و 5004 هم هست و نوع های دیگه
        این که من عکسشو گذاشتم آر تی وی 904 هست
        کمی با هم فرق دارن .. ضریب هدایت حرارت و یا زمان خشک شدن و تحمل حرارت .. مثلا مال من منفی 60 تا مثبت 200 درجه سانتی گراد
        توی میزان چسبندگی هم با هم فرق دارن مثلا 5052 دیرتر خشک میشه مثلا
        شرایط نکهداری روی ویژگی های این محصولات تاثیر میذاره و میزان چسبندگی و رنگ و غیره تحت تاثیر بذاره
        رنگ شما بیشتر شبیه رنگ خمیر سیلیکون .. البته خمیر سلیکون من کاملا سفید رنگه شبیه همین عکس و مدل های دیگه رو از نزدیک ندیدم

راستی من نگفتم دیر خشک میشه .. گفتم در بخش نظرات یک نفر گفته که خیلی دیر خشک میشه و در رابطه با همین نوعی که شما گرفتید بود
        و اینکه حرارت فرایند خشک شدن در تمتم چسب ها تسریع میکنه ولی نه حرارت اتش و یا فلز سرخ بشه بلکه حرارت کم و ارام ارام تبخیر صورت بگیره
        شما چسب یک دو سه خشک شده رو با فندک گرم کن دوباره مایع میشه
        شما اینو روی هیت سینگ قرار بدید و مدار وصل کنید و بذارید روز ها بگذره تا مطمئن بشید اصلا خشک نمیشه یا 10 روز طول میکشه تا نسبتا خشک بشه

و در اخر خیلی اشتباهات یا بزه ها توسط طبقات پایین تر صورت میگیره
        مثلا مرغ فروشی هایی که از وزن بسته بندی ها کم میکنن و در پایین روز 20 کیلو کم فروشی میکنن در صورتی که شرکت این کار نکرده مغازه دار کرده
        امیدوارم رسیدگی بشه
        همونطور که اشاره کردم گرما به درجات مختلف بهش دادم از کم تا در حد سوختن و هیچکدوم خشکش نکرد
        چیزی که توی گرمای تابستون خشک نشه و قرار باشه بعد 6 ماه "اونم شاید" خشک بشه اصولا واژه چسب دربارش صدق نمی کنه
        شایدم eca اشتباها بجای چسب فروخته. چون نوشته های روی اون چینیه و کسی هم متوجه نمیشه. شایدم قصور خود سازندست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Electr0nics نمایش پست ها
          همونطور که اشاره کردم گرما به درجات مختلف بهش دادم از کم تا در حد سوختن و هیچکدوم خشکش نکرد
          چیزی که توی گرمای تابستون خشک نشه و قرار باشه بعد 6 ماه "اونم شاید" خشک بشه اصولا واژه چسب دربارش صدق نمی کنه
          شایدم eca اشتباها بجای چسب فروخته. چون نوشته های روی اون چینیه و کسی هم متوجه نمیشه. شایدم قصور خود سازندست
          بله مطمئنا مشکل داره منم همون اول عرض کردم
          فقط گفتم ازمایش انجام بدید ایا اصلا یک ذره خاصیت چسبندگی داره ؟ حتی بعد 10 روز
          هر چند تف هم بعد از یک روز خشک میشه
          و چسبی که بعد یک هفته اثاری از چسبندگی نداره مطمئنا قابل استفاده نیست
          امکان داره فاسد شده باشه .. امکان داره تقلبی باشه .. امکان داره زمان خرید اواخر تاریخ انقضاش باشه و شما یکسال بعد از اون استفاده کردید
          امکان های دیگه هم وجود داره و برای قضاوت باید توانایی شناسایی این امکان ها رو داشته باشیم که در کامنت قبل یه یک نمونه ش اشاره کردم

مارک های مختلفی هست شاید همه نوشته چینی نداشته باشن ولی این مدل من همه یک جور هستن و در سطح نت میتونید مشاهده کنید
          شما یک عکس از مارک و مدلتونو اینجا بذارید از جعبه تا خود قوطی و خود چسب .. تا ما هم با این مدل اشنا بشیم
          جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۱۸:۴۱ ۱۴۰۱/۰۶/۱۱.

دیدگاه

با درود خدمت دوستان
            از چسب 5203 سفید بجای نمونه ی پیشین (5202 خاکستری کمرنگ) استفاده شد و اینم تجربه ی کار با این مدل

توی صفحش یکجا نوشته زمان خشک شدن 30 دقیقه! و پایینترش در جواب خریدار گفته 10 دقیقه! و بنظرم اعدادی هم که قبلا اینجا عنوان شده بود با اعتماد به همون ادعاهاست اما عملا بعد 2 روز تازه تبدیل میشه به یک خمیر سفت (چسب 5203 بعد 2 هفته تازه به این حد از سفتی رسیده)
            یعنی هنوز خمیره ولی جامد شده و نرمه، و اگر با پیچ نمیتونین هیتسینک رو به قطعات زیرش ببندین بنظرم تا سفت شدن کامل چسب که بعد از اون شروع به لحیمکاری الیدی ها باید بکنید حدود یکهفته ای بهتره صبر کرد و طی این مدت از لای گیره جدا نکرد
            خلاصه به این ادعاهاییکه توی صفحات خرید می بینید اعتماد نکنید که باعث میشه توی برنامه ریزی کاری شما مشکل ببار بیاد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X