اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تابلو led ثابت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تابلو led ثابت

نوشته اصلی توسط حامِد مٌهری
    میگم وضعت خوبه ها...اسم خودت رو میزنی

یه نکته. به این لیزرت بگو خطوطی که حروف رو به هم وصل میکنه رو یکم نازک تر بزنه...اینجوری یکم ضایع هست

فاصله LED ها هم خیلی کمه...تو هر متر چند تا زده؟ معمولا تو هر متر 135 تا میزنن خوب میشه. احتمال میدم هر متری 150--6تایی زده باشه!!!!

اینم از کارهای اول خودم

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=51501.msg272479#msg272479

موفق باشید
    آقای مهری من میخام بدون اینکه از مقاومت استفاده کنم ال ای دی ها رو به هم وصل کنم
    ال ای دی های من به این صورته که
    4 تا سری میکنم میزنم به دوازده ولت نور خیلی کمی داره
    سه تا سری میکنم میزنم به دوازده ولت نور زیادی داره
    به نظرتون 7 تا سری کنم بزنم به 24 چطور میشه خوبه یا بد
    البته بدون مقاومت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    نورپردازان باران نور شهرستان آران وبیدگل
    barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

البته ما نباید به پرسپولیسی ها جواب بدیم از الان برای پس فردا برنامه چیدیم
      شوخی میکنم ما مخلصتونیم

اگر مقاومت نزنید عمر LED ها شدیدا کم میشه.چون کنترل جریان صورت نمیگیره .

ولتاژ هر LED رو روی پاکتش نوشته . معمولا سبز و آبی و سفید 3 ولتی هستند و قرمز و زرد هم 2 ولتی

حالا شما حساب بکنید 3 تا LED رو سری کنید جمع ولتاژ هاش میشه 9 ولت درسته؟ تا 12 ولت میمونه 3 ولت ، حالا یه مقاومت بزارید که 3 ولت دوسرش افت کنه و 18 میلی آمپر هم جریان ازش رد بشه چطوری میشه؟ قانون اهمه دیگه؟

حدودا برای 3 ولتی ها که 3 تا3تا سری میشه مقاومت روی 180 اهم مناسبه ولی برای سفید تجربه ثابت کرده 220اهم عمرش رو بیشتر میکنه.

برای قرمز و زرد هم 5 تا 5تا سری کن و با مقاومت 100 اهم سریش کن.

موفق باشید

دیدگاه

این هم عکس پایانیش
        :applause: :applause: :applause:
        barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

یه دست بکش پشت ال ای دی هات ببین گرم میشه؟

دیدگاه

یه دست بکش پشت ال ای دی هات ببین گرم میشه؟
            آره گرم میشن
            barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

اگه گرم میشه به مرور زمان نورشون کم میشه!

عکس از پشتش بنداز و بزار ببینم چی کار کردی.

دیدگاه

اگه گرم میشه به مرور زمان نورشون کم میشه!

عکس از پشتش بنداز و بزار ببینم چی کار کردی.
                آخه داداش یه خورده زودتر میگفتی
                امروز ظهر پشت برد رو رنگ زدم
                هیچی دیگه پیدا نیست ان شالله طرح بعدی عکسشو میگیرم برات میفرستم .

یه دونه مقاومت 5 اهم 10 وات گذاشتم . نورش و جریان کل تنظیم شد
                جریانی که کل مدارم میکشه 0.6 آمپر هستش
                که به نظرم خوبه

پشت ال ای دی ها هم زیاد گرم نمیشه.
                راستی این مقاومت 10 وات یه خورده گرم میشه چسبوندمش کنار ال ای دیا مشکلی برا ال ای دیا که ایجاد نمیکنه؟؟؟ :redface:

:applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:

اضافه شده در تاریخ :
                دوستان کسی میتونه کمک کنه
                برای اینکه بتونم مثل کنار این تابلو که ال ای دی ها راه میرود تابلو بزنم باید چیکار کنم
                barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی باغبانزاده
                  برای اینکه بتونم مثل کنار این تابلو که ال ای دی ها راه میرود تابلو بزنم باید چیکار کنم
                  باید یک در میون ال ای دی های دور رو به هم وصل کنی.
                  یعنی از کادری که در دور کشیده شده فقط 3 سیم بیاد بیرون. یکی مشترک، یکی هم که روشن کردن کل کادر به صورت یک در میون، یکی دیگه هم بقیه ش، که بازم یک در میون میشه...فهمیدی چی گفتم؟؟؟ خودم که نفهمیدم اما میدونم چی گفتم!!!
                  این یک در میونا باید با سرعت بالا به یه چشمک زن وصل بشن یا با میکرو یه برنامه با سرعت چشمک بالا براش بنویس، خطای دید به صورت متحرک نشون میده.

برای روشن شدن موضوع: فقط به 2 تا ال ای دی که کنار هم قرار دارن دقت کن، مثل یه چشمک زن معمولیه.
                  چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی بهادر
                    باید یک در میون ال ای دی های دور رو به هم وصل کنی.
                    یعنی از کادری که در دور کشیده شده فقط 3 سیم بیاد بیرون. یکی مشترک، یکی هم که روشن کردن کل کادر به صورت یک در میون، یکی دیگه هم بقیه ش، که بازم یک در میون میشه...فهمیدی چی گفتم؟؟؟ خودم که نفهمیدم اما میدونم چی گفتم!!!
                    این یک در میونا باید با سرعت بالا به یه چشمک زن وصل بشن یا با میکرو یه برنامه با سرعت چشمک بالا براش بنویس، خطای دید به صورت متحرک نشون میده.

برای روشن شدن موضوع: فقط به 2 تا ال ای دی که کنار هم قرار دارن دقت کن، مثل یه چشمک زن معمولیه.
                    به نظرم که اشتباه میگی داداش گلم
                    من این برنامه رو نوشتم ببینید چطوره؟؟؟؟
                    http://s1.picofile.com/file/7357121391/step3.rar.html

اضافه شده در تاریخ :
                    به نظرم که اشتباه میگی داداش گلم
                    من این برنامه رو نوشتم ببینید چطوره؟؟؟؟
                    http://s1.picofile.com/file/7357121391/step3.rar.html
                    ببخشید فکر کنم درست میگید اشتباه کردم

اضافه شده در تاریخ :
                    طرج جدید خودم ساختمش

اضافه شده در تاریخ :
                    این هم طرح بعدی من
                    barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

سلام مجتبی جان من تازه این تاپیک رو دیدم خیلی کمک شده به دوستانی که دنبال ساخت این تابلو ها هستن مثل من. میخواسم بپرسم پشت تابلو رو چکار میکنی که سیمها دیده نشن من اینجا (مشهد) دیدم مثلا یک لایه به همون شکل (حروف) و به همون رنگ پلکسی میبرن و پشتش میذارن یعنی اگه مثلا در ساخت تابلویه کلمه مجتبی میاین دو تا مجتبی میبرن اولی با پلکسی که روش هم سوراخ شده برای جای پایه های ال ای دی و دومی به همون شکل ((مجتبی)) ولی بدون سوراخ برای پشتش و بعد این دو تا رو به هم پیچ میکنن و بینشون هم سیمها و مقاومت هاست شما چه کار میکنی؟ یا دوستان چه روشی رو پیشنهاد میدن؟میشه برای پشتش تخته سه لایی بدیم با لیزر برامون ببرن؟
                      نکته دوم که خیلی مهمه جنس ال ای دیه من ال ای دی کلاهی اینجا از دونه ای 30 تومان (SE دو رو چاپ) سراغ دارم تا حدود 100 تومان. من چند سالیه که کارم ساخت لامپهای ال ای دیه و ال ای دی ها رو مخصوصا رنگ سفید و آفتابی رو خوب میشناسم. به نظر من باید در تابلو بهترین جنس ال ای دی رو انتخاب کرد چون قراره عمرش زیاد باشه متاسفانه بعضی از ال ای دی ها من دیدم که نورشون بعد از مدتی کم و کمتر میشه حتی بعضی ها بعد از مدت کمی به قدری کم نور میشن که تقریبا بود و نبودشون یکیه. موفق باشی دوست من.
                      در ضمن اگه منبع تغذیه اش رو هم خودت بزنی خیلی راحت تره و دیگه لازم نیست اونقدر مقاومت بخری و لحیم کنی.(من اینکار رو میکنم)
                      ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

در ضمن اگه منبع تغذیه اش رو هم خودت بزنی خیلی راحت تره و دیگه لازم نیست اونقدر مقاومت بخری و لحیم کنی.(من اینکار رو میکنم)
                        چیکار میکنی دوست من

نه تابلویی رو که من میزنم سیمی نداره که پیدا باشه
                        کلا برای ساخت تابلوی (علی)10 تا سیم بیشتر نچسبوندم و کلا یه مقاومت کلی گذاشتم اگه درست یادم باشه
                        جریان کل مدار 0.7 میلی آمپر هست با ولتاز 12 ولت
                        موفق باشی
                        لطفا از پشت و روی تابلوهاتون یه عکس بگیر ببینم چیکار کردی :applause: :applause: :applause: :applause:

اضافه شده در تاریخ :
                        چیکار میکنی دوست من

کلا برای ساخت تابلوی (علی)10 تا سیم بیشتر نچسبوندم و کلا یه مقاومت کلی گذاشتم اگه درست یادم باشه
                        موفق باشی
                        لطفا از پشت و روی تابلوهاتون یه عکس بگیر ببینم چیکار کردی :applause: :applause: :applause: :applause:
                        راستی ال ای دی هم من hg میخرم دونه ای 60 الی 75 تومن هست
                        و ال ای دی سفید هم se میزنم
                        اما ال ای دی باغبانزاده ال ای دی 40 تومنی داخل سایت eca هستش

اضافه شده در تاریخ :
                        سلام برای اینکه بتونم تابلوهای متحرک بسازم نیاز به اتمگا 8 دارم
                        و یه پروگرمر خوب
                        کسی پروگرمری سراغ نداره؟(میخام بسازم) :read: :read: :read:

اضافه شده در تاریخ :
                        جهت ساخت تابلو های ثابت و داشتن حداکثر نور از این روش استفاده کنید

1 . ال ای دی های قرمز - نارنجی - زرد ---> 3 تا با هم سری و با یک مقاومت 330 اهم به منبع 12 ولت وصل شود

2 . ال ای دی های سبز - آبی - سفید ----> 3 تا با هم سری و با یک مقاومت 180 اهم به منبع 12 ولت وصل شود

بعد بصورت موازی ال ای دی ها رو متصل و به برد انیمیشن وصل میکنید

ولتاز های ال ای دی ها :

1 . قرمز - نارنجی - زرد : 1.8 تا 2.0 ولت

2 . آبی - سبز - سفید : 3.0 تا 3.4 ولت

barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

چیکار میکنی دوست من

موفق باشی
                          سلام جناب باغبانزاده. با آرزوی موفقیت.
                          نمیشه که سیم نداشته باشه همون پایه های ال ادی که کج شدن + سیمهایی که برای موازی کردنشون استفاده کردین (سیمهایی که + ها و - ها رو بهم وصل میکنن) نباید دیده بشه. روش های مختلفی من دیدم برای پنهان کردن سیمها از جمله قاب زدن پشت کار یا اینکه یک نوشته یا کادر مثل همون میبرن و پشتش میذارن و سیمها بین دو تا قرار میگیره. عکس از پشت کارتون نذاشتین ها. :agree:
                          دوست عزیز اگه شما بخواهین هر سه ال ای دی رو با یک مقاومت سری کنید یا یک مقاومت برای کلش بذارین حتی برای ک تابلو به اندازه بسیار کوچک مثل همین تابلوی علی (که فکر کنم حدود 300 ال ای دی داشته باشه) توان نسبتا بالایی رو هدر میدین مثلا برای همین تابلوی کوچک شما چیزی حدود 3*0.02 = 0.06 و ضربدر 100 میشه حدود 6 وات هدر دادین که اگه بخواهین برای کل ال ای دی ها یک مقاومت بذارین باید مقاومت وات بالا مثلا ده وات استفاده کنید که خیلی هم داغ میشه و اگه برای هر سه ال ای دی یکی بخواهین بزنید مقاومت 1/4 نیاز دارین اونم صد تا.
                          بجاش میتونید ولتاژ رو بالاتر ببرید که تعداد مقاومت ها و مقدار تلفات کمتر بشه مثلا میشه 12 ال ای دی سری کرد با مقاومت حدود 180 اهم که با منبع 40 ولت حدود 18 میلی جریان از هر ال ای دی میگذره منبع: http://led.linear1.org/led.wiz
                          یا اینکه کلا منبع جریان بسازید که هم آسونه و هم دیگه مقاومت و تلفات زیاد تعطیله. :agree: کاری که من میکنم
                          در تابلو و یا لامپ استفاده از ال ای دی SE یا ال ای دیه 40 تومانی رو کلا ولش کنید به درد اینکار نمیخوره اکثرا یا کم نور میشن و یا ...
                          HG هایی که شما 50 یا 60 تومان میخرین نمیدونم چیه شاید در حد متوسط باشه ولی کیفتی خوب نیست (به نظر من) بذارین اگه شد از لحاظ ظاهری فرق یک ال ای دیه کیفیت بالا و یک ال ای دی متوسط و یک خوب رو براتون بذارم. موفق باشین.
                          یک پروگرامر جناب وحید نصیری مدارشو گذاشته بودن در تاپیکی در همین قسمت که من ساختم و خیلی خوب داره برام کار میکنه اگه پیدا نکردین بگین من بگردم پیداش کنم براتون بذارم خیلی هم آسون و کم هزینه و تمیز شد.

ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

:biggrin:
                            توصیه اکید میکنم با این داش مسعود سر قضایای راه اندازی ال ای دی در نیفتید!!!! :mrgreen:
                            ایشون تجربه بالایی در زمینه کار با ال ای دی دارند و برای همین گفته هاشون صحیحه. یه بابایی رو میشناسم تعداد معینی رو سری میکنه و مستقیم میده به 220(البته کنترل شده و نه همینجوری) کارش رو هم دیدم بد نیست، هر چند خطریه و ممکنه باعث برق گرفتگی بشه.

اینم پروگرمر:

همین چند روز پیش برا یکی از بچه ها ساختمش. حدود 1000 یا 1500 تومن درمیاد و چیز خوبیه(به شرطی که مین بورد شما پورت پرینتز(LPT) داشته باشه

موفق باشید
                            درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                            بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000

ی از ال ای دی SE یا ال ای دیه 40 تومانی رو کلا ولش کنید به درد اینکار نمیخوره اکثرا یا کم نور میشن و یا ...
                              نوع ال ای دی ر اشتباه گفتم
                              ببخشید
                              من hg و acdc
                              hستفاده میکنم
                              barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

طرج جدید خودم ساختمش
                                اقا دمت گرم چیزه باحالی هست

اضافه شده در تاریخ :
                                سلام .اقای باغبانزاده من به فتوشاپ و کرل مسلطم .طراحی جای LEDها با کرل بامن ،، برنامه و مابقی قضایا با شما..OK?? :NO:
                                ایشاله باهم میزنیمش و به عنوان یه پروژه کامل می ذاریم تو سایت تا بچه ها هم استفاده کنند :nice: :nice: :nice:
                                یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X