اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تابلو led ثابت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تابلو led ثابت

سلام دو ستان :mrgreen:
    چگو نه ولتاز LEDرا میزان کنیم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی زمانی1381
      سلام دو ستان :mrgreen:
      چگو نه ولتاز LEDرا میزان کنیم؟
      منظورتون از "میزان" چیه؟
      گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

درود :mrgreen:
        دوست عزیز من می خواستم بدانم که چتو ر با ید بهledها 3/15ولتازداد :applause: :mrgreen: :wow:

دیدگاه

با تنظیم مقدار مقاومتی که با اون سری میشه

دیدگاه

دوست عزیز من می خواستم بدانم که چتو ر با ید بهledها 3/15ولتازداد :applause: :mrgreen: :wow:
            همینطور که دوستمون فرمودن اگه مقدار مقاومت رو درست محاسبه کنید ولتاژ LED ها ثابت میشه
            مقدار مقاومت رو از رابطه زیر محاسبه کنید:
            R=(V-(V*n))/I
            R: مقاومت
            V: ولتاژ منبع تغذیه
            V: ولتاژ یک led
            n: تعداد led در یک شاخه
            I: جریان هر led
            آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

دوستان من هر چقدر گشتم مقاومتی پیدا نکردم که ان ولتاز را بدهد چگو نه ولتاز را بدو نه اهمتر حساب کنم :nice:

دیدگاه

از قانون اهم

دیدگاه

سلام دوست عزیز :mrgreen:
                  اگرمیشودبیشتر توضیح دهید :nice:

دیدگاه

دوستان من هر چقدر گشتم مقاومتی پیدا نکردم که ان ولتاز را بدهد چگو نه ولتاز را بدو نه اهمتر حساب کنم :nice:
                    خوشم میاد بچه ها اصلا تاپیک رو نمیخونن
                    عزیز من سه متر فرمول رو اون بالا برای کی نوشتم من؟
                    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

R=V/I
                      I جریانی که از مقاومت عبور میکنه
                      V ولتاژی که میخوایم دو سر مقاومت بیوفته
                      R مقاومتی که محاسبه شده

دیدگاه

برادر یبار قانون اهم رو کاغذ بنویس بعد سه تا led رو کاغذ بکش که سری به هم وصلن و یه مقاومتبهشون وصله یه kvl بنویس با جریان 20ma مقدار مقاومت بطور کاملا اتوماتیک بدست خواهد آمد
                        اینارو بلد نیستی 3 تا led سری ببند 12 ولت بده بهشون خواهی دید که داغ میکنن و اگر قرمز باشن شاید بسوزن بعد یه نکته ای میفهمی که باید مقاومت بذاری
                        میای یه 100 اهم میذاری جریانشو با آمپرمتر میگیری میبینی چنده
                        اگه بیشتر از 20ma بود مقاومتو زیاد کن اگه کم بود مقاومتو کم کن
                        اینطوری دیگه هیچوقت با led مشکلی نخواهی داشت و ماهیگیری یاد گرفتی
                        telgram:09396888049

دیدگاه

تابلو led ثابت

SLM
                          بنده چند ماه پیش لینک نرم افزار RESISTOR CALCULATOR را دیدم ودانلود کردم حال این لینک دانلود این نرم افزار نیست میشه کمک کنید؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

سلام
                            دوست عزیز یک سر بزن به لینک زیر که شما ولتاژ منبع و جریان led ها و تعداد led ها و ... بهش میدی خودش میگه چه کار کنی :
                            www.hlachini.elewiz.com/led.wiz

دوستان من یک سفارش تاببلو گرفتم، نوشته ها روی mdf دادم برش دادن برام، میخوام از led کلاهی استفاده کنم اما یک مشکل هست که led ها داخل سوراخ روی mdf سفت نیستند و می افتند، شما چه کاری میکنید که تکون نخورن؟ چسب میزنید؟ چه چسبی؟
                            و اینکه برای من فقط کلاه led داخل میره و اون قسمت زیرش که حدود 6 میل هست داخل نمیره! و اینجوری که فقط کلاهش داخل میره چون led کلاهی هست و کوتاهه زیاد از اون طرف بیرون نمیاد!

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : تابلو led ثابت

نوشته اصلی توسط hamidelectroniic
                              سلام
                              دوست عزیز یک سر بزن به لینک زیر که شما ولتاژ منبع و جریان led ها و تعداد led ها و ... بهش میدی خودش میگه چه کار کنی :
                              www.hlachini.elewiz.com/led.wiz

دوستان من یک سفارش تاببلو گرفتم، نوشته ها روی mdf دادم برش دادن برام، میخوام از led کلاهی استفاده کنم اما یک مشکل هست که led ها داخل سوراخ روی mdf سفت نیستند و می افتند، شما چه کاری میکنید که تکون نخورن؟ چسب میزنید؟ چه چسبی؟
                              و اینکه برای من فقط کلاه led داخل میره و اون قسمت زیرش که حدود 6 میل هست داخل نمیره! و اینجوری که فقط کلاهش داخل میره چون led کلاهی هست و کوتاهه زیاد از اون طرف بیرون نمیاد!
                              سلام دوباره
                              دوستان این هم من مثل شما جای پای led در نیاوردم، بلکه کلا 5 میل رو برای جای led در آوردم
                              تا حالا کسی اینجوری تابلو ساخته؟ من قبلا یکی ساخته بودم برای خودم که led هایبرایت استفاده کرده بودم و جون از کلاهی دراز تره با این روش خوب بود
                              اما حالا برای کلاهی به نظرتون خوبه؟ کسی اینکارو کرده؟
                              البته اون کسی که براش تابلو رو میسازم عجله ای رفت mdf داد برای برش و فرصت نکردم بگردم ببینم چطوری led رو میچینند بقیه!، 60 تومن هم داده برا برش! تابلو هم حدود 2 متر در 50 سانت هست

دیدگاه

دوستان وقتی ولتاژ ال ای دی سبز 3 ولت هست دیگه چرا مقاومت بذاریم سر هر شاخه؟
                                خوب 4 تا 4تا سری کنیم میشه 12 ولت
                                مقاومت نذاریم چی میشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X