اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[آموزش] انواع روشهای ساخت تابلو ثابت

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آموزش انواع روشهای ساخت تابلو ثابت

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
    ممنون بابت آموزش کامل و دقیقت مجتبی جان
    خوب یه سوال فقط برام پیش اومده
    وقتی پشت طرح رو برای ضد آب کردن بخوایم رنگ بزنیم یا ضد زنگ بزنیم یا هرچی دیگه....
    اون رنگ ها از اون طرف طرح بیرون نمیزنه ؟
    یعنی از سوراخ های LED رد نمیشه و از زیر LED ها بیرون بزنه ؟
    شما براتون پیش نیومده ؟
    فوت و فن خاصی داره برای جلوگیری از این اتفاق ؟
    نه اگه ال ای دی هات خوب چسبونده باشی به شاسی کار با پیف پاف رنگ بزن سوراخ هایی که با لیزر زدی پر بشه و پایه ها رنگ بشه دیگه نه زنگ میزنه نه آب میره داخل
    فوت و فن خاصی نداره و بیرونم نمیاد
    نورپردازان باران نور شهرستان آران وبیدگل
    barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

با سلام به دوست عزیز اقا مجتبی

من کل مطالب اموزشی که مطرح کردید رو مطالعه کردم.خواستم نظر شخصی خودمو راجب اموزشتون بدم.

اول این که در روش سری بعد موازی اگر از مقاومت هم استفاده نکنیم هیچ اتفاقی نمی افتد چون اضافه کردن مقاومت فقط وقت را تلف میکند.

دوم این که برای پاشیدن رنگ پشت تابلو حتما باید از فاصله حدود 80 سانتی متر این کار را انجام داد. چون من اوایل کارم اسپر را با فاصله نزدیک زدم بعد :cry2: روی پلکسی و زیر ال ای دی ها رنگ پس زده بودش.

سوم این که حتما سویچینگ را داخل تابلو قرار بدهند و برای اتصال برق به سویچینگ از سوکت نری پاور استفاده کنند.
      چهارم حتما برای مدار فیوز استفاده شود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebrahim1991

من کل مطالب اموزشی که مطرح کردید رو مطالعه کردم.خواستم نظر شخصی خودمو راجب اموزشتون بدم.

اول این که در روش سری بعد موازی اگر از مقاومت هم استفاده نکنیم هیچ اتفاقی نمی افتد چون اضافه کردن مقاومت فقط وقت را تلف میکند.

دوم این که برای پاشیدن رنگ پشت تابلو حتما باید از فاصله حدود 80 سانتی متر این کار را انجام داد. چون من اوایل کارم اسپر را با فاصله نزدیک زدم بعد :cry2: روی پلکسی و زیر ال ای دی ها رنگ پس زده بودش.

سوم این که حتما سویچینگ را داخل تابلو قرار بدهند و برای اتصال برق به سویچینگ از سوکت نری پاور استفاده کنند.

با سلام و احترام خدمت دوست عزیز آقا ابراهیم

در مورد نظر شخصی اول : در صورت استفاده نکردن از مقاومت ، جریانی که به ال ای دی ها میرسه قابل کنترل نیست و از نهایت جریان استفاده میشه اگه اشتباه نکنم و این باعث تحلیل رفتن عمر ال ای دی ها میشه

در مورد نظر دوم کاملا حق با شماست

اما در مورد نظر سوم اگه امکان داره دلایل خودتون رو برای قرار دادن سوئیچینگ داخل تابلو و اتصال برق از طریق سوکت نری پاور بفرمائید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebrahim1991

با سلام خدمت همه دوستان عزیز
          بنده با نظر اول ایشون شدیدا مخالفم اگه از مقاومت مناسب استفاده نکنید همونطور که بهزاد جان گفتن عمر ال ای دیها خیلی کم میشه و زودتر از اونی که فکرشو بکنید میسوزه ما از مقاومت استفاده میکنیم بعد چند وقت میسوزن چه برسه به اینکه مقاومت نزاریم .
          نظر دومتون هم کاملا درسته
          نظر سوم شما خوب دیگه اون بستگی به نظر سازنده تابلو داره اگه جا داره توی تابلو کار کنه اگه نه میتونه از پاور های ضد آب استفاده کنه البته یه کم گرونه این دیگه بستگی به کار ، مشتری و سازنده تابلو داره که چطور اینکارو بکنه .
          و چهارم گذاشتن فیوز هم الزامی نیست ولی بد نیستش بزارید کار از محکم کاری عیبی نداره :applause: :applause: :applause: :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeidnm
            سلام مرسی بابت آموزش عالیتون-در روش آخر که مثلا برای الیدی 2 ولتی 6 تا 6 تا سری میشه و بعد موازی میشه اون مقاومتی که در امیتر قرار میدید مقدارش چنده و چند واته با ذکر مثالی توضیح دهید . آیا این روش رو پیشنهاد میکنید ؟

روش ها متفاوت و سلیقه ای هستش
            بعضی ها 3تا3تا و بعضی ها 6تا6تا
            موفق باشی

دیدگاه

اموزش ساخت کادری که حرکت میکند
              ال ای دی ها رو به صورتهایی که در بالا گفتیم لحیم کاری کرده فقط سیم منفی ال ای دی رو هنوز وصل نکنید.( پیشنهاد میکنم برای ساخت کادر از روش سری کردن چند تا ال ای دی و زدن مقاومت و سپس موازی کردن استفاده کنید)
              خب حالا پنج سیم منفی میگیریم از کل کادر چگونه؟
              به این صورت که:
              از یک طرف شروع میکنیم به تریتیب
              سیم منفی 1 رو وصل میکنیم به اولین منفیی که از ال ای دی کادر میبینیم
              سیم منفی 2 رو وصل میکنیم به دومین منفیی که از ال ای دی کادر میبینیم
              .
              ..
              ...
              تا پنجمین سیم رو هم وصل میکنم توجه شود که سیم ها رو رنگی بگیرید که بتونید به راحتی تشخیص بدید که کدوم سیم رو باید لحیم کنید.
              دوباره این سیکل رو تکرار میکنید
              سیم اولی
              سیم دومی
              سیم سومی
              سیم چهارمی
              و سیم پنجمی و تا آخر همین کار تکرار میشه تا کل کادر سیم کشی شود. خب
              حالا پنج تا منفی داریم که پنج تا سیم آوردیم بیرون از کادر
              چشمک زن 5 کاناله درست میکنیم به صورت
              زیر
              از پرت دی دات صفر تا دی دات چهار
              PORTD.0
              PORTD.1
              PORTD.2
              PORTD.3
              PORTD.4
              و برنامه زیر رو میریزیم روی میکرو
              http://s2.picofile.com/file/7969920535/kadr.zip.html
              barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

سلام به دوستان
                اینم فیلم آموزشی نوشتن و LED گذاری روی متن با استفاده از ابزار LED tool در نرم افزار کرل :nice:

لینک دانلود:
                http://s5.picofile.com/file/81077757...ozesh.mp4.html

تشکر فراموش نشه...
                امام علی (ع): هرکس به من کلمه ای بیاموزد مرا ( بنده ) خود کرده...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط میثم شکیبا
                  بنا به تجربه یکی از دوستان، بنده از تغذیه ۲۴ولت استفاده میکنم. ۸ ال ای دی (سفید) رو با هم سری میکنم. با یک مقاومت. خوبیش استفاده کمتر از مقاومت و همچنین جریان کل کمتره.
                  حالا بد نیست به نظرم شاخهآ‌آ‌های ال ای دی رو بدون مقاومت موازی کنم و به ازای هر کانال یک مقاومت وات بالا بذارم :biggrin:
                  حالا من مشکل این روش رو میگم و شما رو متقاعد میکنم که استفاده نکنید
                  وقتی یکی از ال ای دی ها بسوزه باعث میشه هشت عدد ال ای دی خاموش بشه و خیلی ضایع میشه
                  ولی هر چقدر تعداد سری ها کمتر باشه هنگام سوختن یه ال ای دی کمتر توی دید میباشد.
                  مثلا توی روش موازی بعد سری هر ال ای دی که بسوزه یه دونه ال ای دی خاموش میشه و اصلا ال ای دی های سوخته توی دید نیست.
                  موفق باشید
                  barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanajal
                    سلام
                    شما گفتین پاسخ 4 بهترین روشه ، این مقاومت وات بالا رو اگه روش محاسبش رو بگین ممنون میشم
                    این افکت دادن رو هم اگه یاد بدین که عالیه ، اگه برنامه ای هم دارین بزارین که چه بهتر
                    الان قیمت ها متری چنده ؟
                    محیط کار رو حساب کنیم یعنی چی ؟
                    ممنون
                    باید ولتاژی که روشنایی led ها رو تامین میکنه در نظر بگیرید حالا یک مقاومت که باقی ولتاژ رو بتونه تحمل کنه باید به مجموعه اضافه کنید. مثلا در رنگ سفید: (اگه از تغذیه۱۲ استفاده میکنید) سه led حدود ۹ تا ۹.۶ ولت برای روشناییش لازمه. باقی ولتاژ میفته روی مقاومت. حالا داریم :
                    nI = 3/R
                    n: تعداد شاخه ها
                    ّI: جریان مد نظر هر شاخه(باید انتخاب کنید. )
                    مقاومت بدست می‌آد.
                    حالا از رابطه p= RI^2 باید توان تحملی اشو محاسبه کنید و مقاومتی با این توان تهیه کنید.
                    محیط کار یعنی محیط نوشته یا شکلی که با ledها درآوردید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosein-es
                      سلام آقا مجتبی.
                      یه سوال دارم اگه جواب بدید خیلی ممنون میشم.
                      می خواستم اگه میشه روشهای نصب تابلوهای برش خورده پشت شیشه رو هم توضیح بدید.
                      مثل همون تابلوی "باغبانزاده" که خودت ساختی چه جوری پشت شیشه وصلش کردی؟
                      باتشکر.
                      با سلام برای نصب تابلو باید کناره های تابلو ( همون یک سانت کناری ) رو یه چند تایی سوراخ زد و سپس با استفاده از چند عدد پولکی که تابلو سازها-نئون کارها دارندو چسب دوقلوی شفاف ( یک دو سه خوب نیست برای این کار) و مقداری سیم این کار رو انجام میدهم.
                      پولکی چیست؟؟؟
                      دقیقا مثل یک 25 تمنی هستش که زیر اون یه برش برای عبور سیم داره و شیشه ای هستش
                      چطوری نصب کنیم؟
                      من مثال رو با تابلو زیر میزنم

ابتدا کناره های تابلو 4 الی 5 عدد سوراخ ایجاد میکنیم -(سوراخی به اندازه ای عبور یک عدد سیم مفتولی نازک)
                      مثلا کجا
                      یکی کنار تابلو-یکی آخر - یکی وسط بالا-یکی وسط پایین و چند جای دیگه که فکر میکنید نیاز داره
                      حالا تابلو رو پشت شیشه نگه میداریم و نقاط رو با ماژیک از بیرون مشخص میکنیم
                      سپس چند تا سیم مفتولی نازک به اندازه ی 10 سانتیمتر میبریم و به دور پولکی ها میپیچانیم سپس چسب دوقلوی شفاف رو با هم مخلوط کرده و به طرفی که برش خورده و سیم از اونجا عبور کرده میزنیم وبه محل های مورد نظر پشت شیشه میچسبانیم . وقتی پولکی رو به پشت شیشه زدیم ممکن است کم کم پولکی رو به پایین بیادبه خاطر اینکه چسب هنوز سفت نشده . برای این کار میتونیم از چسب شیشه ای کمک بگیریم. چطوری؟؟؟
                      وقتی پولکی رو به شیشه زدیم فوری چشب شیشه ای رو به روی پولکی بزنید تا از جاش تکون نخوره و بعد از یک ساعت میتونید پسب شیشه ای رو بکنید. وقتی تمام پولکی ها رو چسبوندید بزارید خوب خشک بشه مثلا نصف روز
                      بعد بیایید و شیشه رو خوب تمیز کنید حالا سیم هایی که زیر پولکی کردید رو از داخل سوراخ های روی تابلو عبور دهید و به هم بپیچید تا محکم بشه.
                      barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : آموزش انواع روشهای ساخت تابلو ثابت

نوشته اصلی توسط hosein-es
                        خدا وکیلی خیلی کارت درسته .
                        واقعن ممنون از کمکت مجتبی جان.
                        فقط این که به نظرت سوراخ هارو تو کورل بذارم یا با دریل ایجاد کنم؟
                        توی کورل بزاری راحت تر خواهی بود . آخه وقتی سیم کشی ها شده و سوراخ کاری میکنیم ممکنه سیم های پشت تابلو قطع بشه و...
                        barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت دوستان
                          درموردنذاشتن مقاومت بایدبگم که اینکارهیچ مشکلی برای ای ای دی بوجودنمیاره من تقریبا از2سال پیش ازاین روش استفاده میکنم وهیچ مشکلی پیش نیومده تابلوهاهم تقریبادائم روشن هستن :biggrin:البته جنس ال ای دی ها مرغوب بودن برای مثال من سفید رو4تاسری وبعد درکل همه راموازی میکنم.

دیدگاه

ممنون بسیار مفید بودن ولی باید عرض کنم روش چهار که فرمودید کنترل جریان همه شاخه ها رو تضمین نمیکنه و در مورد قاومت هم باید بگم این کار برای افت ولتاژه تا کنترل جریان چون ال ای دی نوعس دیوده وخودش در جهت مخالف با وروود جریان مقاومت بی نهایت داره من از منبع سوئیچنگ استفاده میکنم و نه از اداپتور و منبع سوئیچینگ نوسان خیلی کمی داره با پاور کنترل ولتاژ تا افزایش 13.5 ولت از روش 1 بدون مقاومت و با سری کردن 4 تا 3.2 به ولتاژ12.8 میرسم که با سویئچینگ قابل تنظیمه اما شدیدا از ال ای دی های با کیفیت توصیه میکنم اما اگه از روش 3 تا الی دی با مقاومت استفاده میکنید و مزایاش بهتر از روش منه لطفا راهنمایی کنید ما هم استفاده کنیم اما روش 4 که مجتبی گفتن توصیه نمیشه چون د رصورت بروز اشکال برای مقاومت توان بالا کل ال ای دی ها دچار مشکل میشوند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی باغبانزاده
                              سلام مجدد
                              بچه ها خوبین
                              بعضی از بچه ها از من سوال میپرسن وقتی تابلو میسازیم چند تا ال ای دی اضافه میاریم
                              مثلا سه تا سه تا سری میکنم که یه دونه در آخر اضافه میاد
                              این یه دونه ال ای دی رو چیکار کنیم که تفاوت نوری نداشته باشیم
                              خب
                              جواب اینه که با ال ای دی کناری موازی کنید
                              به همین سادگی و به همین خوشمزگی
                              این هم عکس برای بهتر فهمیدن مطلب
                              سلام استاد عزیز
                              من نمیدونم وقتی آخر کارم که دارم شش تایی سری و بعد موازی میکنم، چهار تا اضافه میارم، حالا این چهارتا رو چطوری روشن کنم؟ یا بطور کلی هر تعدادی کمتر از شش تا
                              ممنون میشم برام توضیح بدید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی باغبانزاده
                                تجربه دوستان
                                برای اینکه توان کمتری تلف بشه در ساخت تابلو های ال ای دی میتونید
                                برای ال ای دی های قرمز با ولتاژکاری دو تا دو و دو دهم
                                شش عدد ال ای دی سری کنید به همراه یه مقاومت یک اهم و سپس همه رو با هم موازی کنید
                                دوست عزیز من بدون مقاومت شش تا رو سری بعد همه رو موازی کردم و تست کردم کار میکرد ولی جایی که خواستم 4تا ال ای دی باقیمانده از رو موازی کنم چندین سری از اونا سوخت
                                مشکل از کجاست؟
                                یکی از دوستان گفته بودن که بدون مقاومت موازی کردن و اصلا هم مشکل سوختن نداشتن
                                ممنون میشم منو راهنمایی کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X