اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی درمورد اتصال ماسفت به میکرو برای فلاشر میخوام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راهنمایی درمورد اتصال ماسفت به میکرو برای فلاشر میخوام

اون که زده 350 بخاطر اینه که کپی هستش.به نظر من ارزش خرید نداره نسبت به 1000تومن.بعد یه چیز دیگه اینه کهSMDهستش :sad: که فک نکنم کسی برای تابلو استفاده کنه.
    ......
    حالا سوالم اینه که از کجا میشه فهمید کدوم ماسفت لاجیک هستش؟تو دیتا شیش بعضیاشون که چیز درست درمون ننوشته.منحنی وجداول هم نگاه کردم کارساز نبود.
    [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ah rad
      اون که زده 350 بخاطر اینه که کپی هستش.به نظر من ارزش خرید نداره نسبت به 1000تومن.بعد یه چیز دیگه اینه کهSMDهستش :sad: که فک نکنم کسی برای تابلو استفاده کنه.
      ......
      حالا سوالم اینه که از کجا میشه فهمید کدوم ماسفت لاجیک هستش؟تو دیتا شیش بعضیاشون که چیز درست درمون ننوشته.منحنی وجداول هم نگاه کردم کارساز نبود.
      برادر عزیز من...واسه تو تلفات سوئیچ و راندمان و نویز مهمه؟؟؟؟؟؟ اگه مهمه اره برو Z44 بخر.....وگرنه بازم برو Z44 بخر...در کل برو Z44 بخر....اولش مینویسه LOGIC
      تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........

دیدگاه

آقا منظور من این بود که این ماسفته که ارزون تره،
        دلیلش این نیست که بی کیفیت و بدرد نخوره،
        دلیل اینه که Renew شده س. (و کپی هم نیست)
        وگرنه قطعه ی با ارزش و خوبیه...
        :biggrin:
        نمیدونم چرا دعوا شد یهو...

دیدگاه

از خود جوان چند هزارتا گرفتم قطعه خوبیه ولی متاسفانه خرابی زیاد داره و اذیت می کنه.اتفاقا واسه فلشر هم استفاده می کنم.منتها الان دارم 450 تومن اصلش رو برام یکی میاره که خیلی بهتره و به صرفه تره و دیگه خرابش خیلی کمتر خواهد بود. :icon_razz:
          اسمم بابا برقيه مي دونين کارم چيه دلم مي خواد همه جا که با کمک شما
          مصرف برق کم بشه تا برقمون قطع نشه
          مصرف بي رويه کار خيلي بديه موقع پخش کارتون برق تلويزيون
          اگه يه دفعه بره حوصله مون سر مي ره
          هرگز نشه فراموش لامپ اضافي خاموش

دیدگاه

طبق تئوری جریان برای گیت لازم نیست، حالا درمسیر گیت برای روشن کردنش توسط میکرو بافر لازمه؟؟؟
            در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
            گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
              طبق تئوری جریان برای گیت لازم نیست، حالا درمسیر گیت برای روشن کردنش توسط میکرو بافر لازمه؟؟؟
              جریان لازم نیست؟؟؟؟ اون خازن های داخل ماسفت پس چطوری شارژ میشن؟؟ القایی؟؟؟ :eek: :eek: :eek: :eek:
              واس شارژ اون خازن ها یه مقدار جریانی لازمه..ولی نه در حد روشن کردن ترانزیستور....اگه لاجیک باشه با جریان های بسیار کم هم روشن میشه...و اگه غیر لاجیک باشه یه مدار "توتم پل" میذارن...یه سرچی بکنی به نتایج خوبی میرسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید دلشاد منور
                برادر عزیز من...واسه تو تلفات سوئیچ و راندمان و نویز مهمه؟؟؟؟؟؟ اگه مهمه اره برو Z44 بخر.....وگرنه بازم برو Z44 بخر...در کل برو Z44 بخر....اولش مینویسه LOGIC
                من که چیزی نگفتم :cry: اتفاقا مشخصات خوبی داشت وگشتم دیدم انگار پکیج 220 نداره چون بعضی وقتا بهتره به هیدسینگ وصل بشه یا اصلا ترانزیستورو روی بدنه فلزی پیچ کرد.تعمیر پکیج220 هم راحت تره نسبت به SMD

برای همین مدلSMDکه مطرح کردید توی صفحه اولش نوشته LOGICاما برای z44ننوشته بود.برای همین سوال پرسیدم :nerd:

نوشته اصلی توسط sami222
                ببین بین گیت وسورس یه خازنه که باید برای روشن شدن شارژ بشه وبرای خاموش شدن دشارژ.
                من خوندم تو همین فروم خوندم که کساسی همین ماسفت معمولی رو بر میداشتن یه مقاومت با گیت سری میکردن ومیدادن به میکرو ومیگفتن کارم میکنه وکارمونو برای تابلو راه میندازه.که من این روشو جالب نمیدونم.بهتره حداقل از لاجیک ماسفتا استفاده بشه. واگه برات مهمه که یه چیز اصولی ببندی باید بین میکرو وگیت یه چیزی بزاری.حالا میخوای ای سی بافر بزاری یا مدارات پوش پول ترانزیستوری یا.... .این کارا هزینه رو میبره بالا اما خب ارزش خودشو داره
                البته اینا رو برای سوییچ تابلو ال ای دی گفتم ها مدارات سویچینگ که جای خودش.
                [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

دیدگاه

خوب الان این مدارها که نوشته 7 آمپر از چه قطعه ای استفاده میکنند؟
                  http://eshop.eca.ir/%D8%AA%D8%AC%D9%87%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-led/2568-%D9%81%D9%84%D8%A7%D8%B4%D8%B1-2-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%84%D9%87.html
                  نمونه بازاریشو دیدم روی قطعه که smd سه پایه هست و زیر فیبر نصب میشه رو پاک کردن انگار چی ساختن!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                    خوب الان این مدارها که نوشته 7 آمپر از چه قطعه ای استفاده میکنند؟
                    http://eshop.eca.ir/%D8%AA%D8%AC%D9%87%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-led/2568-%D9%81%D9%84%D8%A7%D8%B4%D8%B1-2-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%84%D9%87.html
                    نمونه بازاریشو دیدم روی قطعه که smd سه پایه هست و زیر فیبر نصب میشه رو پاک کردن انگار چی ساختن!!!
                    خب شما که نمونه بازاریشو دیدی،مابین گیت ومیکرو چی گذاشته بودن؟
                    به نظر من مهم نیست که اونا چی گذاشتن.شما هر ماسفتی که مشخصات بهتری داره (البته با توجه به قیمت) رو استفاده کنی حله :nice:

دیدگاه

فت های سری irf
                      به این فت ها ، فت های استاندارد می گویند که دو ویژگی اصلی دارند
                      1- ولتاژ آستانه ای بیش از 5 ولت دارند. معولا 7 ولت است
                      2- ولتاژ کاری آن (سوئیچ) معمولا 10 ولت است.
                      این دو ویژگی سبب می شود که نتوان این فت ها را مستقیم به میکرو وصل نمود و حتما بایستی مدارات واسط استفاده کرد
                      فت های سری irl
                      به این فت ها ، فت های منطقی می گویند یعنی مخصوص کار در ولتاژ 5 ولت است که دو ویژگی اصلی زیر را دارند
                      1- ولتاژ آستانه ای زیر 2.7 ولت دارند معمولا بین 1 تا 2.5 است
                      2- ولتاژ کاری آن (سوئیچ) معمولا 4.5 ولت است
                      این دو ویژگی باعث می شود که بدون نیاز به هیچ گونه مدار اضافی بتوان آن را مستقیم گیت آن را به پایه میکرو وصل نمود و آز آن به عنوان یک سوئیچ ایده آل استفاده نمود
                      IR چیست
                      این دو حرف اول کلمات
                      International Rectifier
                      است
                      F از کلمه FET گرفته شده است
                      L از کلمه logic به معنی منطقی گرفته شده است

اضافه شده در تاریخ :
                      شما ماسفت لاجیک که تو بازار پیدا بشه چی سراغ دادید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                        شما ماسفت لاجیک که تو بازار پیدا بشه چی سراغ دادید؟
                        و پس با توجه به فرموده های شما ماسفت IRFZ44 لاجیک نیست دا؟

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی درمورد اتصال ماسفت به میکرو &

نوشته اصلی توسط سعید دلشاد منور
                          و پس با توجه به فرموده های شما ماسفت IRFZ44 لاجیک نیست دا؟
                          نخیر نیست دیتاشیت هم اینجاست ولی باتوجه به ولتاژ و جریان مناسب و مقاومت داخلی 24 میلی اهم میتونه گزینه مناسبی برای فلاشر باشه قیمت هم حدودا 900 تومن در تعداد تکی
                          http://roboeq.ir/files/id/1128/name/auirfz44n.pdf/

دیدگاه

10 آمپر بس نیست؟

ملت الیدی ها رو با برق شهری روشن میکنن،

بعد ی نفر اومده میگه الیدی واسه AC یه. ما ازش DC استفاده میکنیم. oo:
                            اونوقت سر خازن پیوند و... دعوا میکنیم ... :question:

دیدگاه

اقا منم گفتم تو دیتا شیتirfz44چیزی درباره لاجیک ننوشته اما خب

اگه بخوایم لاجیک رو بزاریم کنار وهمین طوری از روی مشخصات ومنحنیا بگیم.irf630هم دقیقا با ولتاژ گیت سورس 5ولتی حدود10-11 آمپر عبور میده!
                              irfl هم تو سایت خودش سرچ کردم کلا دوتا مورد بود اونم اس ام دی.
                              به نظر من بهتره لاجیک رو بزاریم کنار واز روی مشخصات خود ترانزیستور ها چندتا باقواشو جدا کنیم.چطوره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ah rad
                                اقا منم گفتم تو دیتا شیتirfz44چیزی درباره لاجیک ننوشته اما خب

اگه بخوایم لاجیک رو بزاریم کنار وهمین طوری از روی مشخصات ومنحنیا بگیم.irf630هم دقیقا با ولتاژ گیت سورس 5ولتی حدود10-11 آمپر عبور میده!
                                irfl هم تو سایت خودش سرچ کردم کلا دوتا مورد بود اونم اس ام دی.
                                به نظر من بهتره لاجیک رو بزاریم کنار واز روی مشخصات خود ترانزیستور ها چندتا باقواشو جدا کنیم.چطوره؟
                                درایو ماسفت نیاز به یک پالس دقیق و با rise time پایین داره.
                                ی سری اصول و محاسباتم داره و ب این سادگیا نیست. سختم نیس البته.

ولی در کل 10 آمپر واقعن چریان زیادیه.
                                اگه جریانکشی در این حد باشه، بایس اول نگران ذوب شدن قلع پایه ها و سیم ها باشین.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X