اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل تصویر و یا لوگو به تابلو led ثابت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تبدیل تصویر و یا لوگو به تابلو led ثابت

نوشته اصلی توسط rahwar نمایش پست ها
    یه چیز دیگه که یادم رفت بگم . من رفتم برای خرید مقاومت و فروشنده به من گفت چند وات میخوای منم گفتم واتشو نمیدونم . اونم یه سری به من مقاومت داد و گفت اینا یک چهارم واته و با خطای 5% . و منم دیگه همونارو گرفتم . این مقاومت هایی که من گرفتم با این وات و مشخصات درسته یا عوضش کنم ؟؟؟؟
    یک چهارم وات خوبه مشکلی نداره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
      یک چهارم وات خوبه مشکلی نداره
      سلام
      برادر من این تابلو رو راه انداختم . فقط یه مشکلی هست اونم اینه که من میخوام فلاشر رو به صورت ثابت و یا حداقل با یک افکت راه بندازم . ولی هر کار میکنم فلاشر فقط چند تا افکت میزنه و تغییری نمیکنه .
      اینم تصویر فلاشر

خواهی که جهان در کف اقبال تو باشد
      خواهان کسی باش که خواهان تو باشد

دیدگاه

با اینکه کلید قرمز رنک مربوط به افکت ها رو بالا میزنم یا پایین میزنم ولی تغییری چندانی بر روی افکت ها ایجاد نمیشه
        . لطفا منو راهنمایی کنید . مچکرم

دیدگاه

راستی اون ولوم هاشم که یکیش مربوط به سرعت و دیگری مربوط به نور ال ای دی هاست انگار اصلا عمل نمیکنه هر چی تغییرشون میدم
          آیا این فلاشر ایراد داره و باید عوضش کنم ؟؟؟
          جدیدترین ویرایش توسط rahwar; ۱۱:۴۰ ۱۳۹۶/۰۷/۲۶.

دیدگاه

سلام به همگی . در این قسمت از تایپیک میخواهم موارد مورد نیاز یک تابلو led رو به دوستان معرفی و مراحل کار رو نشون بدم
            خب تصویر قطعاتی که نیازمندیم :

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

خب ابزاری که مورد نیاز است عبارتند از : کف چین یا سیم چین - دم باریک - کاتر - دوسو (برای خم کردن پایه های led ) - مولتی متر - هویه - لحیم و روغن لحیم

و اما قطعات مورد نیاز برای تابلو عبارتند از :
            1- ورق زمینه ( از جنس mdf - پلکسی - پلی کربنات ) 2 تا 4 میلیمتر
            بنده از ورق پلکسی استفاده کردم :

2- LED ها ( آوال یا کلاهی)
            که بنده از آوال به رنگهای سبز و قرمز استفاده کردم

3- منبع تغذیه ( سوئیچینگ صنعتی یا آدابتور )
            که بنده از نوع صنعتی 12 ولت 10 آمپر استفاده کردم

4- فلاشر ( دو کاناله )

5 - مقاومت های مورد نیاز (محاسبه با نرم افزار)
            که بنده از مقاومتهای 56 اهم برای led قرمز و 150 اهم برای led سبز استفاده کردم

6 - سیم تلفن به مقدار مورد نیاز

7 - فایل مربوط به برش و سوراخکاری لیزر تابلو ( نرم افزار کورل دراو)
            در مورد آموزش طراحی تابلو میتونید به تایپیک ها و فیلم های موجود در انجمن های سایت بهره ببرید که به آموزش نرم افزار کورل دراو پرداختن .
            در اینجا بنده فایل زیر را آماده کردم که یک کلید هست

دیدگاه

با عرض سلام به دوستان عزیز
              خب در اینجا به صورت مختصر و جزعی مراحل کار و ساخت تابلو led ثابت رو خدمت دوستان عرض میکنم .

1 - ابتدا میبایست متن و یا شکل مورد نظر خودتونو در نرم افزار کورل دراو طراحی و چینش کنید با led و بعد فایل رو برای برش لیزر آماده کنید . ( آموزش کار با نرم افزار را در قسمت مربوط به آموزش نرم افزار و فیلم های آموزشی موجود دنبال کنید ) در زیر فیلم های آموزشی قرار دارد .

نمونه فایل آماده ما برای برشکاری لیزر :

2 - در مرحله بعد شما میبایست نوع - رنگ و تعداد led هایی که میخواهید استفاده کنید رو تعیین کنید . سپس با استفاده از نرم افزار تعداد led های هر دسته و مقدار مقاومت مورد استفاده را تعیین کنید .
              (ما از دو نوع led استفاده کردیم : سبز و قرمز . که سبز را 3 تا 3 تا سری و هر دسته را به یک مقاومت 150 اهمی متصل کردیم . و قرمز را 5 تا 5 تا سری کردیم و هر دسته را به یک مقاومت 56 اهمی متصل کردیم و در نهایت تمام دسته ها را موازی کردیم .)
              چون ولتاژ کاری led متفاوته بخاطر همین تعداد led برای هر نوع led در دسته ها متفاوته . برای مثال ولتاژ کاری led قرمز 2-2.2 ولت هست که اگر ما 5 عدد از این نوع led رو سری کنیم ولتاژ کاریشون میشه 10 - 11 ولت . و چون منبع ما 12 ولت است یکی دو ولت باقی مونده رو با یک مقاومت پر میکنیم .
              اینم نرم افزار محاسبه مقدار مقاومت برای هر دسته :

نکته : در مورد محاسبه جریان مصرفی و تعیین جریان منبع تغذیه یه توضیح مختصری عرض میکنم.
              خب شما فرض کنید که از led قرمز برای تابلو خود در دسته های 5 تایی با مقاومت استفاده کردید . تعداد کل دسته های شما برای مثال 50 دسته شده . خب جریان کاری led قرمز بین 15 - 20 میلی آمپر هستش . پس هر دسته 15 - 20 میلی آمپر ، آمپر داره . و ما 50 دسته داریم به صورت موازی بهم متصل شده ان . حالا 15 - 20 میلی آمپر رو در عدد 50 ضرب میکنیم که میشود750 میلی آمپر تا 1 آمپر . که ما مبنای بیشتر رو در نظر میگیریم که همان 1 ولت است . پس کل جریان مصرفی رو 1 ولت در نظر گرفتیم بنابراین جریان منبع تغذیه رو کمی بیشتر از این مقدار مثلا 2 آمپر در نظر میگیریم . در نتیجه منبع تغذیه ما 12 ولت 2 آمپر خواهد بود .

3 - در این مرحله شما باید قطعلتی که نیاز دارید رو تهیه کرده و ورق زمینه تونو هم بدید با لیزر برش و سوراخکاری کنند .
              ( مغازه هایی که کار تابلو سازی میکنن این کارو انجام میدن . شما میتونید طرح آمادتونو بدید و اونها براتون لیزر کنن . که خود ورق رو به صورت سانتی متر مربعی و برش و سوراخکاریشو هم به صورت دقیقه ای براتون حساب میکنن)
              که هزینه تابلو بنده حدود 50 هزار تومن شد با ورق پلکسی

4 - اما کار عملی ساخت تابلو . خب شما باید کار طاقت فرسای چینش led ها و سری کردن اون ها و اتصال مقاومت ها رو انجام بدید برای تمام تابلو
              برای بنده این کار حدود 2 روز طول کشید و تعدا کل led ها 1130 عدد بود . دو عدد تابلو

اینم پشت تابلو

5 - در این مرحله شما میبایست اتصال دسته ها رو انجام بدید . یعنی موازی کردن پایه های مثبت و منفی دسته ها با استفاده از سیم تلفن . که من از نوع روکش دارش استفاده کردم برای ایمنی بهتر و اینکه عایق باشه . فقط حواستون باشه که دسته ها رو اشتباه موازی نکنید . در انتها چون ما از دو نوع led سبز و قرمز استفاده کردیم و از فلاشر دو کاناله استفاده کردیم میبایست یک سیم مثبت داشته باشیم و دو سیم منفی یکی برای تحریک led قرمز و دیگری برای تحریک led سبز .

6 - خب در اینجا کار تابلو تمومه . حالا شما میبایست مثبت و منفی منبع تغذیه رو به فلاشر متصل کرده و مثبت تابلو رو هم به همراه مثبت پاور به فلاشر متصل کرده و دو عدد سیم منفی تابلو رو هم به خروجی های فلاشر متصل کنیم . که در این حالت تابلو با افکت های فلاشر روشن خواهد شد .
              اینم فیلمی از زمان اتمام کار و تست تابلو

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X