اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر ماژول led قرمز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تعمیر ماژول led قرمز

اصلا چرا از سطر اول که 32 تا ای دی داره، از 16 تا ای دی دی، اولی روشن میشه وتا بخواد به 32 برسه بترتیب نورشون کم وکمتر میشه؟؟ تو عکس هم یه جورایی معلومه

در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
    گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : تعمیر ماژول led قرمز

نوشته اصلی توسط sami222
      میدونید که طراحی PCB انواع ماژول ها با هم فرق میکنند.
      علاوه بر اون کارخونه به دلیل مسائل امنیتی محصولش ، معمولا از ارائه ی هرگونه مسائلی مثل شماتیک خودداری میکنه. حتی PCB هم بهت نمیده.
      با این حساب نهایتا یا نیاز به طراحی نو هست و یا الگوبرداری که هیچ کدوم به درد ما نمیخورن.
      تنها چیزی که میتونه موثر باشه ، فقط و فقط تخصص تعمیراتیه خودتون هست.

آی سی 138فقط یکی هست که اونم در نیمه ی اول IN و در وسط ماژول قرار داره.
      آی سی بافر هم یکی هست که معمولا سایزش بزرگتر هز اونیکی آی سی هاست و دقیقا کنار ورودی IN قرار داره.
      ماسفت ها ، قطعاتی شبیه به ترانزیستور هستند که معمولا در نیمه ی دوم ماژول 4 عدد زیر هم قرار میگیرند.
      آی سی های درایور هم معمولا 595 بوده و به ازای هر 4 در 8 به کار میروند.

در صورتی که ماژول به دیگری دیتا نده و یا نگیره ، معمولا باید بافر عوض بشه و یا از حالت لحیم سردی خارج بشه.
      در صورتی که هر کدام از ماتریس ها 4 در 8 روشن نشه ، باید آی سی 595 مربوط به اون عوض بشه یا از حالت لحیم سردی خارج بشه.

حالا واسه شما که نصف ماژولتون خاموشه، احتمال اینکه برقش قطع باشه خیلیه.
      میتونید از زیر پین های برق ، مسیر نیمه ی دوم رو چک بکنید.

با بررسی که روی ماژول کردم هر ماژول 16 عدد آی سی sm74hc595d دارد که آی سی ای 16 پایه میباشد.پایه 8 gnd و پایه 16 Vcc میباشد.
      یک آی سی بافر به شماره sm74hc245d که آی سی ای 20 پایه است
      و 4 عدد ماسفت km4953gc که پک دو تایی ماسفت هستند و آی سی هایی 8 پایه هستند.
      یک آی سی sm74hc 595d هم در وسط هرماژول موجود است که فکر میکنم اون هم آی سی درایو باشه
      سلام
      من یه تابلو دترم که در تمام مژول ها اسکن 1 تا 3 کم نور نشون میده و اسکن 4 رو درست نشون میده
      ورودی و خروجی هم درست هست
      با چنتا برد هم تست کردم همین مشکل داره
      ممنون میشم راهنماییم کنید

دیدگاه

پاسخ : تعمیر ماژول led قرمز

نوشته اصلی توسط sami222 نمایش پست ها
        به هر ال ای دی دو ولت بدی روشن میشه دیگه منم دادم بقیه روشن شدن بجز همون سطر نهم که خامونه هیچ کدوم از ای دی هاش روشن نمیشن!!!

یه ال ای دی از سطر خاموش تابلو رو ازمدار درآوردم تست کدم سالم بود oo:
        با مولتی متر ولتاژ دوسر ای دی دی ها خاموش رو درحالتی که تابلو کلا روشنه گرفتم مثل بقیه 1.6 ولت میاد روش ولی روشن نمیشن!!!
        پس مشکل یه جای دیگست!؟!؟!؟
        ممکنه که به ای سی اتصال نداشته باشن ردیف اول به پایه یکی به آخر وصل میشه به ترتیب ردیف دوم و ... به پایه های ۱و ۲ ....تا ۷ وصل میشن اتصالشو چک کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X