اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی برای ساخت چراغ سنگ نمک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : درخواست راهنمایی برای ساخت چراغ سنگ نمک

این سنگ نمک ها در عین اینکه زیبا اند طرز ساخت اونها کاملا به سلیقه شما بستگی داره .
    مثلا میتوانید سنگ نمک ها رو کوچک انتخاب کنید و چند تا رو روی هم با سلیقه بچینید و اون ها رو داخل یک بشقاب فلزی بگذارید.
    همچنین کاربرد های زیادی هم داره.مثلا برای ویترین مغازه ها هم خوبه.
    و هر رنگ هم یک خاصیت داره.مثلا ابی و سبز باعث ارامش میشه.
    من یک پیشنهاد دارم.هرکی این چراغ رو ساخت عکسشو اینجا بزاره.
    من هرچی در این باره میتونستم گفتم.اما نمیدانم چطوری مستقیما عکس بزارم.

دیدگاه

در ضمن دوستان بحث اصلی در مورد ال ای دی بهکار رفته است.و سوالات من هم بی جواب ماند.
      اگر پاور ال ای دی بگزارم چون محیط داخلش بسته است گرمای زیادی تولید میکنه. اما انقدر گرما بالا میره که بسوزه؟چون گرما بیرون نمیاد.اصلآ در دمای چند درجه میسوزه؟
      در ضمن ال ای دی مناسب برای سنگ من 4عدد 3وات هست.
      دوستانی که تجربه دارند ایا پاور ل ای دی در محیط نیمه بسته میسوزه؟(اگر اون رو ب ههیتسینگ یا المینیوم وصل کنیم)و حد اقل دمایی که تحمل میکنه چقدره؟
      دوستان ایا ال ای دی هایی مثل همین ال ای دی های کلاهی هست که توان 2 یا 3 وات داشته باشه؟

دیدگاه

خب ال ای دیه پاور گرم زیاد میکنه و اگه گرماش دفع نشه زود میسوزه. شما اگه میخوای ال ای دیه پاور استفاده کنی مثلا میتونی کفه سنگ کار کنی و کفه کار رو یک ورقه آلومینیوم بذاری و ال ای دی رو روی اون با هیت سینکهای ستاره ای وصل کنی.خلاصه باید با یک وسیله و یک ابتکاری گرماشو دفع کنی وگرنه زودی میسوزه. سعی کن دمای پشت ال ای دیه پاور بیشتر از 60 یا 65 درجه بشه. کلا هر چی دمای کمتر عمره بیشتر.مثلا اگه 80 درجه هم باشه کار میکنه ولی اگه 60 تا 65 باشه خیلی بهتره.راه دیگش همونطور که گفتم اینه که جریان کمتری بهش بدی.
        کلاهی 2 یا سه وات ندارم و اگه داشیتم باز خیلی گرم میکرد ول یک نوع ال ای دی هایی داریم شبیه کلاهی و بزرگ تره و نوره بیشتری هم داره.
        ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
          خب ال ای دیه پاور گرم زیاد میکنه و اگه گرماش دفع نشه زود میسوزه. شما اگه میخوای ال ای دیه پاور استفاده کنی مثلا میتونی کفه سنگ کار کنی و کفه کار رو یک ورقه آلومینیوم بذاری و ال ای دی رو روی اون با هیت سینکهای ستاره ای وصل کنی.خلاصه باید با یک وسیله و یک ابتکاری گرماشو دفع کنی وگرنه زودی میسوزه. سعی کن دمای پشت ال ای دیه پاور بیشتر از 60 یا 65 درجه بشه. کلا هر چی دمای کمتر عمره بیشتر.مثلا اگه 80 درجه هم باشه کار میکنه ولی اگه 60 تا 65 باشه خیلی بهتره.راه دیگش همونطور که گفتم اینه که جریان کمتری بهش بدی.
          کلاهی 2 یا سه وات ندارم و اگه داشیتم باز خیلی گرم میکرد ول یک نوع ال ای دی هایی داریم شبیه کلاهی و بزرگ تره و نوره بیشتری هم داره.
          سلام
          شما بنط بنده همون ال ای دی پاور رو بزار زیر300 میلی جریان بده با همون پی سی بی ستاره ای هم جواب میده و داغ نمیکنه در حد سوختن لنز هم نزار که نور رو کامل تو سطحش پخش کنه و باحال بشه

آدرس سنگ نمک کجاست؟؟؟

دیدگاه

کمک در انتخاب پاور ال ای دی مناسب(چراغ سنگ نمک)

من برای انتخاب ال ای دی دو راه دارم:1
            انتخاب اول و اصلیم 12 عدد power LED سه وات هست.
            و دومین انتخابم 24 عدد power LED یک وات هست.که هر دو راه برایم یک قیمت است.
            1.حالا چند تا power LED یک وات به اندازه 12 عدد power LED سه وات نورداره؟
            حالا من در انتخاب اول مشکل دارم.و باید از یک ادابتور 36 وات یعنی 36 ولت 1 امپری ویا از 12 ولت 3 امپری استفاده کنم.ایا اصلا جنین ادابتوری با قیمت مناسب(زیر ده تومن ) وجود داره؟
            در انتخاب دوم هم یه مشکلی دارم.میخوام از اون چیز هایی که داخل لامپ مهتابیه استفاده کنم که باید 24 عدد پاور ال ای دی 1وات رو با مقاومت 414 اهم که توان 46 وات بهش اعمال میشه بکار ببرم که توان بالاییه و فکر نکنم چنین مقاومتی دوام بیاره(از شدت گرما) حالا به نظرتون چنین مقاومتی پیدا میشه؟ یا اصلآ میتونم این مقاومت رو داخل اب بزارم؟

دیدگاه

آدرس درس درمون بدین برا این سنگ نمک
              آدرس سنگ نمک کجاست؟؟؟
              مگه تو آدرس های پست قبلی نتونستید پیدا کنید؟
              در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
              گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

پاسخ : کمک در انتخاب پاور ال ای دی مناسب(چراغ سنگ نمک)

1) امتحان نکردم ولی فکر کنم اگه از 24 تا یک وات یا تعداد کمی بیشتر یک وات استفاده بکنید (ال ای دی جنس خوب) نوره بیشتر دارین و یادتون باشه سه وات خیلی زیاد نیست تو بازار و تنوع جنسیش هم کمتره.
                2) بهتره از درایور ال ای دی استفاده کنید و از مقاومت استفاده نکنید که اتلافتون کمتر بشه
                ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

اخه من بودجم محدوده.پاور ال ای دی هم گران است.
                  نمیتونم این مقاومت هارو داخل اب بزارم؟
                  یا ادپتور استفاده کنم؟
                  در ضمن ال ای دی خوب رو از کجا بشناسیم؟

دیدگاه

خیلی ببخشید.دیدم اولش جوابی نیست بعد یک پست دیگه زدم.
                    بله.تصمیم کرفتم ال ای دی پاور رو به میله اهن وصل کنم و اون رو داخل سنگم بذارم.نظرتون چیه؟
                    اما باید از یک مقاومت 414 اهم که 46 وات بهش اعمال میشه هم استفاده کنم.ایا میتونم این مقاومت رو داخل اب بزارم؟
                    ال ای د ی ها رو هم میتونم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal
                      خیلی ببخشید.دیدم اولش جوابی نیست بعد یک پست دیگه زدم.
                      بله.تصمیم کرفتم ال ای دی پاور رو به میله اهن وصل کنم و اون رو داخل سنگم بذارم.نظرتون چیه؟
                      اما باید از یک مقاومت 414 اهم که 46 وات بهش اعمال میشه هم استفاده کنم.ایا میتونم این مقاومت رو داخل اب بزارم؟
                      ال ای د ی ها رو هم میتونم؟
                      ای بابااااااااااا حتما لازم نیست که نو افکن بذاری داخل سنگ نمک که میخوای لامپ مدادی 1000 وات بذار تا خیالت راحت بشه!!!!!

دیدگاه

میگن این سنگ نمکا در صورتی که توشون چراغ بزارید از خودشون انرژی تولید میکنن. نمیدونم راسته یا نه ولی اگر راست باشه باید لامپی که میزارید توش لامپ پر مصرف باشه. آخه گرمای لامپ باعث آزاد شدن انرژی میشه. یه لامپ 40 وات کوچیک من گذاشتم
                        طب اسلامی

دیدگاه

ای بابااااااااااا حتما لازم نیست که نو افکن بذاری داخل سنگ نمک که میخوای لامپ مدادی 1000 وات بذار تا خیالت راحت بشه!!!!!
                          نه. اخه نور داخل اونها کم دیده میشه و در مقابل نور لامپهای دیگه هم کمتر دیده میشه.
                          راستش برای ویترین میخوام.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdifaheca
                            میگن این سنگ نمکا در صورتی که توشون چراغ بزارید از خودشون انرژی تولید میکنن. نمیدونم راسته یا نه ولی اگر راست باشه باید لامپی که میزارید توش لامپ پر مصرف باشه. آخه گرمای لامپ باعث آزاد شدن انرژی میشه. یه لامپ 40 وات کوچیک من گذاشتم
                            بله البته اگر به انرزی سنگها اعتقاد دارید.
                            لامپ 40 وات هم فقط نور رزد تولید میکنه.

دیدگاه

اقا من اگه بخوام از اون چیزایی که توی لامپ مهتابیه استفاده کنم عمر ال ای دی هام کم میشه؟ oo: oo: oo:
                              اگه بخوام ریپلها شو بگیرم از چه مداری باید استفاده کنم؟

دیدگاه

با عرض معزرت یک سوال دیگه ای هم دارم.
                                من اگه بخوام از اون چیزایی که توی لامپ مهتابیه استفاده کنم عمر ال ای دی هام کم میشه؟خیلی کم میشه؟ oo: oo: oo:
                                اگه بخوام ریپلها شو بگیرم از چه مداری باید استفاده کنم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X