اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دیود حرارتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دیود حرارتی

oo:
    سلام کسی اطلاعی از دیود حرارتی داره ؟
    توانشون چقدره؟ واقعاا تا 8000 میلی وات هست ؟
    این دیود گازی چیه ؟

پاسخ : دیود حرارتی

یه دیود لیزر تو سایت http://roboeq.ir باتوان 100 میلی وات پیدا کردم
    60 نانومتر
    کسی میدونه که دمای نقطه چقدر هست
    راستی این 60 نانومتر همون قطر نقطه میشه یا ... ؟
    ممنون میشم کسی جواب بده

دیدگاه

شما برای چه کاری میخواید؟
      حرارت زیادی نداره در حد سوزوندن نیست
      بله حداقل قطر نقطه ای که میشه تو یه نقطه فوکوس کرد رو میگن
      توانشون چقدره؟ واقعاا تا 8000 میلی وات هست ؟
      8000 میلی وات که 8 واته بیشتر از این هم هست
      این دیود گازی چیه ؟
      اینا دیگه دیود نیستن لیزر CO2 هستن که نیازی به لنز هم ندارن نورشون به صورت خطیه وبیشتر تو توانهای بالا استفاده میشه مثلا برش فلزات یا حکاکی روی فلزات و... اطلاعات در مورد لیزر CO2 تو نت زیاد هست سرچ کن پیدا میکنی
      سلام کسی اطلاعی از دیود حرارتی داره ؟
      تا منظورت از اطلاعات چی باشه؟ به نظر من از 200 میلی وات تقریبا حرارتیا شرو میشن میره تا چند صد وات!
      فقط خودمو خودشو خدامون...

دیدگاه

سلام بسیار عالی بود
        ممنون
        دارم روی یه دستگاه کوچیک کار می کنم که کارش برش پارچه ست انواع و اقسام تیغه ها رو برسی کردم
        دردسرش زیاده چون تیغه باعث حرکت و جابه جایی میشه و نیاز به مکش پرقدرت برای ثابت نگه داشتن پارچه داره و همراه با جهت حرکت تیغه هم باید بچرخه واسه شروع آزمایش اینها جزو بهینه سازیهای اولیه هست
        اینم یه نمونه ابتدایی و بسیار کوچک است فقط برای آزمایش (امیدوارم نتیجه بگیرم)

خوب دوست من تصمیم گرفتم وارد بحث حرارتی و سوزوندن بشم (البته پر خرج نباشه)
        چون نیازی به دردسرهای تیغه ایی نداره ، (فقط آتیش میگیره oo: )
        و فقط قراره روی یک لایه آزمایش بشه خب حالا باید موردی رو انتخاب کنم که از پس سوزوندن یک لایه پارچه
        بر بیاد با تیغه ها آشنایی خوبی دارم (جای خط و خشش رو دستام هنوزم هست :mrgreen
        حالا می خام از دیود های حرارتی بدونم که آیا در این بحث میشه از اونها استفاده کرد یا نه ؟ (فکر کنید با یه آماتور سرو کار دارید هرچه بیشتر توضیح بدید بیشتر متوجه میشم)
        از اونجایی که درباره ی لیزر co2 گفتید انگار اصلاا راست کار نیست (ذوب کردنی نه ، سوزوندنی)
        حالا چطور میشه فهمید که برای سوزوندن یک لایه پارچه توان چقدر باید باشه ؟
        خیلی ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط haunting
          شما برای چه کاری میخواید؟
          حرارت زیادی نداره در حد سوزوندن نیست بله حداقل قطر نقطه ای که میشه تو یه نقطه فوکوس کرد رو میگن8000 میلی وات که 8 واته بیشتر از این هم هستاینا دیگه دیود نیستن لیزر CO2 هستن که نیازی به لنز هم ندارن نورشون به صورت خطیه وبیشتر تو توانهای بالا استفاده میشه مثلا برش فلزات یا حکاکی روی فلزات و... اطلاعات در مورد لیزر CO2 تو نت زیاد هست سرچ کن پیدا میکنیتا منظورت از اطلاعات چی باشه؟ به نظر من از 200 میلی وات تقریبا حرارتیا شرو میشن میره تا چند صد وات!
          نوشته اصلی توسط human600
          یه دیود لیزر تو سایت http://roboeq.ir باتوان 100 میلی وات پیدا کردم
          60 نانومتر
          کسی میدونه که دمای نقطه چقدر هست
          ممنون میشم کسی جواب بده
          -------
          نه اینطور نیست که اون 60 نانو مفهومش قطر نقطه ی تمرکز باشه در اون صورت شما اصلا اون نقطه رو نمیتونید ببینید.
          اون سایت اشتباه نوشته و به احتمال خیلی زیاد اون 650 نانومتر بوده که 60 نوشته شده- این عدد هم طول موج یا عکس فرکانس نور لیزر هست و به هیچ عنوان توان لازم برای برش و این کارا رو نداره- لیزر کمتر از 390 نانومتر هم به راحتی در بازار پیدا نمیشه لااقل من ندیدم-حالا توضیحاتش بماند.
          چیزی به نام لیزر حرارتی نداریم-اون کلمه ساخته ی بازاری هاست -اون عدد 8000 که مینویسن رو اگر شما میخواهید توان واقعی رو بدونید تقسیم بر 20 کنید- !!!
          برای برش پارچه سرعت حرکت پارچه یا کاتر هم مهمه- من نمیدونم برای برش پارچه چقدر توان لازمه ولی شما قیمت فقط لیزر رو بالای چند میلیون در نظر بگیر -و منبع تغذیه و خنک سازی و چند تا مورد دیگه که کلا قیمت رو بالای 10 میلیون خواهد برد فقط لیزر و راه اندازی اون!

دیدگاه

نه اینطور نیست که اون 60 نانو مفهومش قطر نقطه ی تمرکز باشه در اون صورت شما اصلا اون نقطه رو نمیتونید ببینید.
            اون سایت اشتباه نوشته و به احتمال خیلی زیاد اون 650 نانومتر بوده که 60 نوشته شده- این عدد هم طول موج یا عکس فرکانس نور لیزر هست و به هیچ عنوان توان لازم برای برش و این کارا رو نداره- لیزر کمتر از 390 نانومتر هم به راحتی در بازار پیدا نمیشه لااقل من ندیدم-حالا توضیحاتش بماند.
            چیزی به نام لیزر حرارتی نداریم-اون کلمه ساخته ی بازاری هاست -اون عدد 8000 که مینویسن رو اگر شما میخواهید توان واقعی رو بدونید تقسیم بر 20 کنید- !!!
            برای برش پارچه سرعت حرکت پارچه یا کاتر هم مهمه- من نمیدونم برای برش پارچه چقدر توان لازمه ولی شما قیمت فقط لیزر رو بالای چند میلیون در نظر بگیر -و منبع تغذیه و خنک سازی و چند تا مورد دیگه که کلا قیمت رو بالای 10 میلیون خواهد برد فقط لیزر و راه اندازی اون!

خیلی ممنون از شما
            بله من از قیمت و هزینه های سر به فلک کشیده ی لیزر خبر دارم و حتی دستگاه های فوق مدرن برش پارچه
            رو هم از نزدیک دیدم واقعاا پیشرفته هستند (از پهن کردن تا برش و کد زنی فقط 20 دقیقه)
            ولی اونها طراحی شدند واسه کار در صنعت که قیمتشون بالای 300 میلیونه
            که از تیوپ و چیلر و اووووووووووووووووووووووه و ...
            ولی واسه من در حد یه تحقیق و آزمایشه و البته تو این آزمایش کاری با تیوب و چیلر ندارم اگه اطلاعی از دستگاه های لیزر دارید
            فقط اگه میشه بگید این دستگاه های حکاکی و چاپ لیزر کوچیک که روی لیوان و بشقاب حکاکی می کنه و عکس میندازه و تیوب هم نداره ، درواقع با چی داره کار می کنه ؟
            حالا این بمونه کنار ؛
            دوست عزیز فکر می کنید چه دیود لیزری رو میشه واسه شروع انتخاب کرد
            ممنون

دیدگاه

اون لیزر هایی که برای حکاکی و اینا استفاده میشه هم لیزرش همچین ارزونم نیست- ولی برای کاری که در حد ازمایشگاه بتونید تست کنید باید حدود یکی دو تومن هزینه کنید

دیدگاه

من از همه بابت جواب دادن ممنونم ولی از افرادی که صریحاا جواب می دهند بسیار متشکرم
                قبلا تحقیق کردم و بازم تحقیق می کنم اما طبق گفته های شما دوستان فعلا لیزر امکان پذیر نیست
                (تیغه رو بچسب)
                اما برای آخرین سوال لطفاا کاربردهای دیود لیزر و دیود حرارتی رو در نمونه های کوچک بگید
                موفق باشید ، یا حق

دیدگاه

یک نمونه کوچیک از کاربرد دیود لیزر حرارتی در حد یه پروژه کوچیک (لیزر 300 میلی وات دی وی دی رایتر)
                  http://www.instructables.com/id/Pocket-laser-engraver/
                  و اینکه من فکر میکنم یه لیزر 2 تا 3 وات برای کار شما (البته اگر در حد ساخت یه پروژه باشه) مناسب باشه.
                  فقط خودمو خودشو خدامون...

دیدگاه

ببینم دوستان لیزر با دیود لیزری تفاوت داره؟دیود حرارتی چطور؟
                    واینکه اگه ساختار مختلف لیزر ها رو در انواع مختلف در نظر نگیریم کار همه اونها یکیه؟یعنی همه لیزر ها فتون های نور رو با یک فرکانس مشخص تولید میکنند؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X