اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نمونه کار LED ( نمای ساختمان)

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : نمونه کار LED ( نمای ساختمان)

نوشته اصلی توسط mpc
    دوست گرامی در 90% کارام از smd5050 استفاده میکنم البته RGB
    10% بقیه بستگی به نوع کار ار LEDهای معمولی ، 1W
    من نور این مدل رو ندیدم.ولی میدونم دو مدل نواری و تکی وجود داره.شما کدوم مورد رو پیشنهاد میدید؟
    نور این ها با توجه به SMD بودنشون کم نیست ؟

برای نما داخل که معمولا تک رنگ کار میکنن؟

ممنون بابت پاسخ.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina_browser
      مثلا اگه ده تا 1وات بخوای روشن کنی از چه منبعی و چه جوری استفاده میکنی؟
      اگر فقط 10 تا باشه از منبع سویچینگ های آماده خارجی استفاده میکنم که ارزونتر در میاید حدود 4-5 آمپری
      :redface:
      کمتر سخن گویم
      بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sanup2006
        من نور این مدل رو ندیدم.ولی میدونم دو مدل نواری و تکی وجود داره.شما کدوم مورد رو پیشنهاد میدید؟
        نور این ها با توجه به SMD بودنشون کم نیست ؟

برای نما داخل که معمولا تک رنگ کار میکنن؟

ممنون بابت پاسخ.
        خواهش میکنم
        من بسته ای 1000 تایی خرید میکنم الان مارکش یادم نیست دقیقا بگم ولی کارگاه رفتم حتما مارکش زا برایتان ارسال خواهم کرد این نوع LED ها بخاطر زاویه زیادشان چیز خوبی در کاز از آب در میایند
        من 90 درصد از کارم را سعی میکنم RGB باشه مگر اینکه طرف رازی نشه چ.ن جلو کارها خیلی جالبتر میشه
        کمتر سخن گویم
        بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

جناب mpc
          اینکه تجربه تو این کار واجب و لازمه به کنار !
          اما اینکه چجوری بازاریابی میکنید برای افرادی مثل من مهم تره !؟
          البته این سوالم فقط راجع به کار نورپردازی نیست.کلا خیلی مایلم بدونم افرادی که بصورت مستقل کار میکنند چجوری مشتری پیدا میکنند.
          البته ببخشیدا.جسارت نباشه.قصد فضولی نیست !!!
          * هر گاه خدا بخواهد بنده اي را خوار كند، دانش را از او دور سازد.
          * سخن بگوييد تا شناخته شويد، زيرا كه انسان در زير زبان خود پنهان است.
          *بدترين دوست،آ‌ کسی است که براي او به رنج و زحمت افتي.
          حضرت علی(ع)
          آموزش AVR به ساده ترین زبان ممکن : Noise.Blog.IR

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mpc
            اگر فقط 10 تا باشه از منبع سویچینگ های آماده خارجی استفاده میکنم که ارزونتر در میاید حدود 4-5 آمپری
            در کل منظورم اینه که میشه به جای درایور از همون منبع 12 ولت استفاده کرد؟
            یعنی مثلا 4تا پاور ال ای دی 1 وات سری کنیم و بزنم به 12 ولت مشکلی پیش نمیاد؟
            من قبلا شنیدم که عمر ال ای دی به شدت کم میشه!!!!!
            راسته؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina_browser
              در کل منظورم اینه که میشه به جای درایور از همون منبع 12 ولت استفاده کرد؟
              یعنی مثلا 4تا پاور ال ای دی 1 وات سری کنیم و بزنم به 12 ولت مشکلی پیش نمیاد؟
              من قبلا شنیدم که عمر ال ای دی به شدت کم میشه!!!!!
              راسته؟
              دوست گرامی میشه 100 تا led را هم سری کرد و سالها بخوبی کار کند به گفته یکی از دوستان اما
              شما باید شرایط کار مناسب برای led را همیشه فراهم کنید و از عبور جریان غیر مجاز و ولتاژ بیش از حد جدا خوداری کنید
              چطور محاسبه کنیم ؟
              مثلا برای راه اندازی 3 تا led باید ولتاژ مجاز led را ضربدر 3 کنید و سپس از 12 کم کنیدو این ولتاژی است که باید دو سر مقاومت افت شود
              حالا ولتاژ دوسر مقاومت را تقسیم بر جریان مجاز ( برای اطیمیان و افزایش طول عمر یه مقدار کمتر در نظر بگیرید90% ) میکنم تا مقدار مقاومت بدست آید
              خوب توان مقاومت را چطور بدست آوریم ؟ جریان مجاز ضربدر ولتاژ دوسر مفاومت میکنیم توانش بدست میاید ( من قالبا 2 برابر توان یا بیشار استفاده میکنم که گرما احساس نشود)
              با رعایت قوانین ساده اهم طول عمر کم نمیشود به همین سادگی به همین راحتی
              امیدوارم که مفید قرار گرفته باشد :rolleyes:
              کمتر سخن گویم
              بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط احسان نوری
                جناب mpc
                اینکه تجربه تو این کار واجب و لازمه به کنار !
                اما اینکه چجوری بازاریابی میکنید برای افرادی مثل من مهم تره !؟
                البته این سوالم فقط راجع به کار نورپردازی نیست.کلا خیلی مایلم بدونم افرادی که بصورت مستقل کار میکنند چجوری مشتری پیدا میکنند.
                البته ببخشیدا.جسارت نباشه.قصد فضولی نیست !!!
                یه چیز بگم، کار اصلی من نورپردازی نیست ولی در اولین کارها برای ایجاد کاری نو و تک این کار شروع کردم ولی حالا برای خودم یه سبک دارم
                یکی از اساتید و دوستانم به من میگفت ( 30 سال پیش ) بدنبال پول نباش پول خودش میاید سراغت ( من هم روز اول همینجوری تودلم خندیدم ولی چون به عنوان یک دوست و استاد قبولش داشتم به حرفش عمل کردم به همین خاطر پول ( کار) خودش میاید سراغم)
                شما در کارهای اولیه زیاد به فکر سود نباشید و همیشه سعی کنید کار جدید و تک بوجود آورید . اگر همیشه چنین فکر و عمل کنید کارهایتان خوب از آب در میاید و مشتری خودش با دیدن کارهایتان میاد سراغ شما
                چطور شروع کنیم ؟ برای یکی از دوستان یا فامیل که جای دارد نورپردازی نصف بهاء یا رایگان انجام بدید فقط هزینه اجناس مصرفی را باضافه 10% بگیرید( البته نه کپی از کار دیگران ایده TOP بدید که همه دهنشان باز بماند)
                درست که شما جند وقتی گرفتار شدید و چیزی گیرتان نیامده ولی خودتان را برای همیشه معرفی کرده اید :applause:
                کمتر سخن گویم
                بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

با سلام
                  به نظر من نورپردازیایی که میزان شدت نورش کم و زیاد می شه خیلی کارو زیبا می کنه تو کرج چندتا ساختمان هست که واقعا خیره کننده است .تک رنگ اما زیبا.در ضمن جدیدا رنگایی خیلی جالبی برای این کار استفاده می کنند مثلا زرد یا یاسی تو شب خیلی قشنگه.
                  [img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]
                  وبسایت ختم صلوات
                  http://www.salavaty.com/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sky_star
                    با سلام
                    به نظر من نورپردازیایی که میزان شدت نورش کم و زیاد می شه خیلی کارو زیبا می کنه تو کرج چندتا ساختمان هست که واقعا خیره کننده است .تک رنگ اما زیبا.در ضمن جدیدا رنگایی خیلی جالبی برای این کار استفاده می کنند مثلا زرد یا یاسی تو شب خیلی قشنگه.
                    در صورت امکان از محل های مورد نظرتان چند تا عکس بگذارید :applause:
                    تا دوستان شهرهای دیگه هم ببینند.
                    اگر وقت نمیکنید آدرس محل های مورد نظرتان را برایم PM کنید من زحمتش را بکشم :agree:
                    کمتر سخن گویم
                    بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

راستی یادم چند سال پیش تو تلوزیون نمای یک ساختمان تو شب رو با ودیو پروژکتور نور پردازی کرده بودند تصاویرش خیلی جالب طراحی شده بودند مثل ریزش نمای ساختمان و ...این کار تو ایرانم انجام شده؟فکر نکنم دردسر زیادی داشته باشه جز فاصله ی قرار دادن پروژکتور ؟درسته؟
                      [img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]
                      وبسایت ختم صلوات
                      http://www.salavaty.com/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sky_star
                        راستی یادم چند سال پیش تو تلوزیون نمای یک ساختمان تو شب رو با ودیو پروژکتور نور پردازی کرده بودند تصاویرش خیلی جالب طراحی شده بودند مثل ریزش نمای ساختمان و ...این کار تو ایرانم انجام شده؟فکر نکنم دردسر زیادی داشته باشه جز فاصله ی قرار دادن پروژکتور ؟درسته؟
                        این سیستم دارای چندین پروژکتور میباشد که با یه سیستم کنترل میشوند
                        معایب :
                        قیمت تمام شده بالا
                        مصرف انرژی زیاد
                        از همه مهمتر طول عمر کم نصبت به led
                        و ...
                        کمتر سخن گویم
                        بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

با سلام خدمت استاید گرامی
                          میخواستم اطلاعاتی در مورد led RGB به من بدهید
                          چه فرقی با led های دیگه داره و...
                          بعد در مورد درایور led نیز اطلاعاتی میخواستم
                          چیه چیکار میکنه؟
                          ممنون میشم از راهنماییتون

دیدگاه

سلام خدمت همه ی دوستان .

اول از همه با تشکر از همه ی دوستان که مطالب مفید خود رو گذاشتند به ویژه mpc عزیز .
                            من بعنوان یه تازه کار توی این زمینه با خوندن تمام مطالب این تاپیک یه چند تا سئوال هنوز برام مونده که جواب نگرفتم .
                            اول ) برای دفع حرارت ایجاد شده داخل کیس (که باعث کاهش طول عمر میشه) چکار باید کرد .
                            دوم ) برای نورپردازی نمای یک ساختمان ایجاد یک نمای سه بعدی توسط 3dmax میتونه کمک کنه یا به نظرتون لازمه ؟
                            سوم ) مثلا توی مسافت 10 متر کدوم بهتره : بلوک بلوک های LED مثلا 10 سانتی رو به هم متصل کردن که اگه یه بلوک سوخت خیلی راحت تعویض بشه یا یه بلوک یکسره 10 متری ؟
                            چهارم ) آقای mpc عزیز برای ایجاد یه افکت خیلی ساده برای 10 تا led نوع 5050 میشه یه راهنمایی کنید .
                            البته خیلی سئوال دیگه هم دارم که بعدا پست میکنم و امیدوارم دوستان لطف کنن و جواب بدن .
                            [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ایمان 88
                              سلام خدمت همه ی دوستان .

اول از همه با تشکر از همه ی دوستان که مطالب مفید خود رو گذاشتند به ویژه mpc عزیز .
                              من بعنوان یه تازه کار توی این زمینه با خوندن تمام مطالب این تاپیک یه چند تا سئوال هنوز برام مونده که جواب نگرفتم .
                              اول ) برای دفع حرارت ایجاد شده داخل کیس (که باعث کاهش طول عمر میشه) چکار باید کرد .
                              دوم ) برای نورپردازی نمای یک ساختمان ایجاد یک نمای سه بعدی توسط 3dmax میتونه کمک کنه یا به نظرتون لازمه ؟
                              سوم ) مثلا توی مسافت 10 متر کدوم بهتره : بلوک بلوک های LED مثلا 10 سانتی رو به هم متصل کردن که اگه یه بلوک سوخت خیلی راحت تعویض بشه یا یه بلوک یکسره 10 متری ؟
                              چهارم ) آقای mpc عزیز برای ایجاد یه افکت خیلی ساده برای 10 تا led نوع 5050 میشه یه راهنمایی کنید .
                              البته خیلی سئوال دیگه هم دارم که بعدا پست میکنم و امیدوارم دوستان لطف کنن و جواب بدن .
                              سلام
                              جواب اول)- قالبا از کیس فلزی در بدنه استفاده میکنیم ( پشت کار ) و قطعاتی که گرامای ریاد تولید میکنند را با خمیر یا چسپ سلیکون به بدنه ارتباط میدهیم که دفع حرارت شود.
                              جواب دوم ) - بله بخصوص اگر میخواهید یه پیش نمایش برای صاحب کار نمایش دهید.
                              جواب سوم ) - 10 سانت خیلی کمه من بردهای حداقل 30 سانت تا یک متر درست میکنم
                              جواب چهارم ) - هر افکتی که میخواهید قبلش در یک کاغذ شبیه سازی کنید سپس برنامه آن را بنویسید. بهتر میتوانید تجسم و برنامه نویسی کنید
                              فعلا :read:
                              کمتر سخن گویم
                              بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

سلام .

آقا در مورد کیس و طراحی و ساخت و آب بندی اون یکم بیشتر توضیح میدی . یه جا گقتی جنس کیس رو از پلاکسی میزنی اما توی پست قبلی گفتی از کیس فلزی استفاده میکنی . کلا در مورد کیس یک خورده بیشتر توضیح میدی .

با تشکر .
                                [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X