اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایراد این روش کنترل جریان چیه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ایراد این روش کنترل جریان چیه؟

نوشته اصلی توسط Skylake نمایش پست ها
    بسیار خوب امروز از tip41c استفاده شد و مساله ی گرما حل شد
    فقط یک مساله ی عجیب : LEDها در حالت قطع بودن پتانسیومتر کلیددار باز هم مقدار جزیی روشنایی دارند! پتانسیومتر سالمه چون با تعویضش توفیری حاصل نشد
    ممکنه بفرمایین این رو باید بذاریم به حساب نشتی از tip41c یا ایراد از جای دیگریه؟

(ضمنا برای کنترل جریان که در حالت ولوم باز به بالای 1A رفته بود مقاومت 100 اهم با 1000 تعویض شد تا جریان حداکثر برسد به 0.68A)
    سلام همونطور که دوستمون گفتن باید یه مقاومت بزاری...اسم اون مقاومت مقاومت بیس امیتره...یه مقاومت 10کیلو بزار از بیس به امیتر مشکل حل میشه(این نشتی ترانزیستور نیست باید بزاری تا کامل ترانزیستور خاموش بشه)
    اقای روح الامین درست میگن..کارباترانزیستور ها خیلی جزابه و کلا الکترونیک روی ترانزیستورا می چرخه (یعنی خیلی مهمن توی الکترونیک)شما تا می تونی با ترانزیستورا کار کن npn و pnp
    موفق باشی
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها
      من گفتم کار میکنه ولی زیر همون پست گفتم بهتره یه توان بالاتر بذاری. معمولا دو برابر اون جریان کشی که می خوای اگه بذاری نحوه استاندارد طراحی هستش. در اصل برای این کار شما 1.5 الی 2 آمپر بهتره.BJT گرما تاثیر بدی روشون داره. thermal runway هم که توشون بدجور رخ میده.
      مهندس جان tip41c جریان 2 الی 3 آمپر روی 12V را می توانه تحمل کنه ؟ (احیانا برای جایگزین npn چه پیشنهادی دارید )
      در مشخصاتش دیدم تا 100V و 6A درج شده ولی روی جریان دهی اش خیلی شک دارم
      متشکرم
      جدیدترین ویرایش توسط Skylake; ۱۳:۳۳ ۱۳۹۵/۰۷/۱۶.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Skylake نمایش پست ها
        مهندس جان tip41c جریان 2 الی 3 آمپر روی 12V را می توانه تحمل کنه ؟ (احیانا برای جایگزین npn چه پیشنهادی دارید )
        در مشخصاتش دیدم تا 100V و 6A درج شده ولی روی جریان دهی اش خیلی شک دارم
        متشکرم
        سلام
        بله تحمل می کنه مشکلی نداره بهترش استفاده از یه ترانزیستور قوی تره مثل TIP2955
        واسه جای گزین pnp هم ماسفت رو میشه پیشنهاد کرد
        موفق باشی
        جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۵:۱۸ ۱۳۹۵/۰۷/۱۶.
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X