اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن کردن ال ای دی با باطری یا برق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : روشن کردن ال ای دی با باطری یا برق

نوشته اصلی توسط S.A.T نمایش پست ها
    شما فرمودی ال ای دی کلاهی داری، درسته؟ خب همون نقشه ای که برات کشیدم رو ببند برا هر ال ای دی یه مقاومت 100 اهم میزاری. پلاریته ال ای دی هم به این صورت هستش که پایه بلند تر به وسیله یه مقاومت به مثبت و پایه کوتاه تر به منفی وصل بشه.
    شبت هم بخیر باشه!
    مرسی داداش امروز میرم توکارش انشالا ک ابروداری کنیم پیش زن بچمون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohsen68iran12 نمایش پست ها
      مرسی داداش امروز میرم توکارش انشالا ک ابروداری کنیم پیش زن بچمون
      سلام
      می گم...
      یه چیزی...
      چرا سه تا مقاومت؟؟؟؟؟؟
      یدونه بسه
      عکس زیر رو ببین.
      100 درصد جواب میده:
      تنها مشکل نقشه پایین اینه که نور ال ای دی ها یکم فقط یکم کم می شه که انو می تونی با کم کردم مقدار مقاومت به حالت اولیه برگردونی.
      جدیدترین ویرایش توسط S.A.T; ۰۹:۲۷ ۱۳۹۷/۰۴/۲۲.
      ارادت داریم!

دیدگاه

سلام
        می گم...
        یه چیزی...
        چرا سه تا مقاومت؟؟؟؟؟؟
        یدونه بسه
        عکس زیر رو ببین.
        100 درصد جواب میده:
        تنها مشکل نقشه پایین اینه که نور ال ای دی ها یکم فقط یکم کم می شه که انو می تونی با کم کردم مقدار مقاومت به حالت اولیه برگردونی.
        سلام مهندس نورشون کم باشه هم مشکلی نداره چون محیط هم ی خونه چوبیه کوچیک هستش داخل تراریووم. فقط نسوزن ال ای دی ها تمام مدت هم نمیخایم روشن بمونه .
        انشالا درست بشه عکس میزارم ازش
        باز نتونستم میام پیشتون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
          1_بستگی داره ال ای دی شما چند ولت بر میداره مثلا قرمز 2 ولته اما سفید یا بعضی ال ای دی های سبز رنگ و همه آبی رنگها 3 ولت بر میدارن
          البته ولتاژ ال ای دی به جریان گذرنده بستگی داره اما حدودش همونی هست که عرض کردم
          به فرض اگه ال ای دی های شما 2 ولت بر میدارن مشروط بر این که منبع شما در 40 ولت 300 میلی آمپر جریان داره یعنی توان 12 وات خروجی
          حالا هر ال ای دی حدود 15 میلی وات توان مصرف میکنه ( با فرض جریان مصرفی 7 میلی آمپر )
          در حالت ایده آل میشه گفت حاصل تقسیم 12 وات به 15 میلی وات که برابر 800 هست تعداد ال ای دی هایی هست که میشه روشن کرد
          اما در عمل از این مقدار کمتره مثلا حدود 750 عدد ال ای دی
          2_استفاده از مقاومت به عنوان یک عنصر محافظتی در برابر اضافه جریان حتما توصیه میشه
          اندازه مقاومت بستگی به این داره که شما میخواید چه جریانی از ال ای دی هاتون عبور بدید
          3_بستگی به آرایشی داره که به کار بردید مثلا وقتی چیدمان ال ای دی هاتون رو به صورت یک بلوک مستطیلی در آوردید چند ال ای دی در ستون و ردیف قرار داده شده
          همین طور بستگی به ولتاژ ال ای دی هاتون هم داره
          مثلا اگه بتونید همه ال ای دی ها رو به صورت سری و پشت سر هم قرار بدید تنها با یک مقاومت کارتون را میوفته
          اما اگه همون ال ای دی ها رو به صورت چند ردیف که با هم موازی هستند قرار بدید برای هر ردیف بهتره یک مقاومت بکار ببرید

موفق باشید

متشکرم خیلی لطف کردید، بعد از طراحی و مطمئن شدن از نحوه چیدمان ال ای دی ها اگر دوباره با سوالی مواجه شدم می پرسم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام
          1 می شه درباره درایورت یه لینکی بزاری...(درایور هایی که من دیدم برا Power LED ها بودن! نه ال ای دی 3 میل؟!؟!؟) اما اینو بگم که ال ای دی شما جریان مجازش 10 میلی هست. (هر دونه)
          2 کلا کار درایور ها محدود کردن جریان هست و نیازی به استفاده از مقاومت نیست.
          3 اگه بدون درایور می خوای اینو انجام بدی (مثلا با یه آداپتور 12 ولت) می تونی ال ای دی ها رو به دسته های سه تایی ببندی و یه مقاومت برا هر دسته بزاری.

امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم...

راستش من فرق کار درایور برای ال ای دی پاور رو با ال ای دی سه میل زرد رنگ نمیدونم صفر کیلومترم هنوز، فقط ال ای دی هام روشن بشن و کارام ناقص نمونه( البته با حفظ کیفیت و ایمنی)

ممنون از پاسخگویی شما
          جدیدترین ویرایش توسط صفرKM; ۱۱:۲۱ ۱۳۹۷/۰۴/۲۲. دلیل: جا انداختن کلمه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط صفرKM نمایش پست ها
            متشکرم خیلی لطف کردید، بعد از طراحی و مطمئن شدن از نحوه چیدمان ال ای دی ها اگر دوباره با سوالی مواجه شدم می پرسم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

راستش من فرق کار درایور برای ال ای دی پاور رو با ال ای دی سه میل زرد رنگ نمیدونم صفر کیلومترم هنوز، فقط ال ای دی هام روشن بشن و کارام ناقص نمونه( البته با حفظ کیفیت و ایمنی)

ممنون از پاسخگویی شما
            سلام
            اختیار دارید قربان
            ما هم رقمی نیستیم...

می شه یه سوال بپرسم:
            شما چرا می خواید از یه درایور power led برا روشن کردن ال ای دی 3 میل استفاده کنید؟
            پیشنهاد من اینه که از یه آداپتور 12 ولت 1 آمپر استفاده بکنید.
            با توجه به اینکه ولتاژ فوروارد ال ای دی زرد حدود 2 ولته شما می تونید دسته های سری پنج تایی تایی با یه مقاومت درست کنیدو 10 تا از این دسته هارو که به صورت موازی بغل هم بزارید که جمعا می شه 50 ال ای دی
            ارادت داریم!

دیدگاه

دوستان از کجا میشه فهمید ال ای دی ها سوخته یا نیم سوزه ؟
              و اینکه من ال ای دی هارو بستم فقط ب برق نزدم گفتم بپرسم درسته یا نخ بعد بزنم بررق پایه های بزرگ رو به هم و پایه های کوچیک رو ب هم وصل کردم با سیم پایه مثبت ال ای دی اول رو هم به یه مقاومت ۱۰۰ اهم وصل کردم. در اخر هم مثت و منفی رو به اداپتور ۵ ولت زدم.اوکیه؟

دیدگاه

دوستان از کجا میشه فهمید ال ای دی ها سوخته یا نیم سوزه ؟
                و اینکه من ال ای دی هارو بستم فقط ب برق نزدم گفتم بپرسم درسته یا نخ بعد بزنم بررق پایه های بزرگ رو به هم و پایه های کوچیک رو ب هم وصل کردم با سیم پایه مثبت ال ای دی اول رو هم به یه مقاومت ۱۰۰ اهم وصل کردم. در اخر هم مثت و منفی رو به اداپتور ۵ ولت زدم.اوکیه؟
                یا علی داداش...
                توکل کن بر خدا
                ارادت داریم!

دیدگاه

یا علی داداش...
                  توکل کن بر خدا
                  خب اینم پروڙه آپولوی ما سپاس از همه دوستان
                  یه کار و خونه خیلی بزرگتر رو دارم شروع میکنم انشالا مزاحمتون میشم باز

دیدگاه

خب اینم پروڙه آپولوی ما سپاس از همه دوستان
                    یه کار و خونه خیلی بزرگتر رو دارم شروع میکنم انشالا مزاحمتون میشم باز
                    خیلی خوشگله!!!
                    دم شما گرم...

می تونید کار های بزرگ تر رو با نور پردازی های متنوع انجام بدین...
                    مثلا زیر ماکت درخت از ال ای دی سبز استفاده کنید. (مثل همون کاری که شهرداری می کنه!)
                    یا مثلا برای یه دیوار آجری ال ای دی زرد بزارید...

اما به هر حال امیدوارم موفق باشید.
                    ارادت داریم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X