اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پرسش درباره*ی روشن نشدن دانه*های ال*ای*دی در لامپهای DOB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پرسش درباره*ی روشن نشدن دانه*های ال*ای*دی در لامپهای DOB

درود من حداقل تا حالا ۱۰۰ لامپ تعمیر کرده ام لذا مطالبی را که مینویسم تست شده ، ۳۰۰ ولت مربوط به خروجی پل دیود است که باید حتما وجود داشته باشد از آنجاییکه ال ای دی ها سری بسته میشوند با تقسیم ۳۰۰ بر تعدادشان ولتاژ هر یک بدست میآید البته باید اگر مقاومتی هم با آنها سری شده افت ولتاژ روی آن را هم بحساب آورد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
      ۳۰۰ ولت مربوط به خروجی پل دیود است که باید حتما وجود داشته باشد
      همه*ی قطعات این لامپ، همان است که در تصویر پست 11 می*بینید. بین برد و سرپیچ، چیزی وجود ندارد جز دو تکه سیم. دو سیمی که به برد لحیم شده است مستقیم به سرپیچ وصل است. این لامپها، درایور-روی-برد (Driver on Board) هستند.

می*توانید در عکس مشخص کنید که کجا باید 300 ولت دی*سی داشته باشد؟
      جدیدترین ویرایش توسط Tanha7; ۱۸:۴۴ ۱۴۰۱/۰۷/۰۸.

دیدگاه

درود
        ظاهرا اطلاعات شما از الکترونیک بسیار ناچیز است وبا این اطلاعات البته بعید میدانم بتوانید کاری انجام دهید در تصویری که قرار داده اید DB1 پل دیود است دو تا ورودی 220 ولت متناوب دارد و یک خروجی + و یک خروجی - ولتاژ دو سر این خروجی ها با در نظر گرفتن خازن صافی باید 300 ولت باشد با توجه به دانش کم شما توصیه میکنم از کارکردن با ولتاژ های بالا خودداری کنید که موجب مرگ خواهد شد.

دیدگاه

درود
          ظاهرا اطلاعات شما از الکترونیک بسیار ناچیز است وبا این اطلاعات البته بعید میدانم بتوانید کاری انجام دهید در تصویری که قرار داده اید DB1 پل دیود است دو تا ورودی 220 ولت متناوب دارد و یک خروجی + و یک خروجی - ولتاژ دو سر این خروجی ها با در نظر گرفتن خازن صافی باید 300 ولت باشد با توجه به دانش کم شما توصیه میکنم از کارکردن با ولتاژ های بالا خودداری کنید که موجب مرگ خواهد شد.
          سلام
          تأکید و تصریح به ناچیز بودن دانش دیگران، نکوهیده است. و به نظر می*رسد که سعه*ی صدر شما اندک است.

راهنماییهای فنی و توصیه*های ایمنی شما مفید و مغتنم است.
          جدیدترین ویرایش توسط Tanha7; ۱۸:۵۱ ۱۴۰۱/۰۷/۱۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Tanha7 نمایش پست ها
            سلام
            ظاهراً سعه*ی صدر شما اندک است.

راهنماییهای فنی و توصیه*های ایمنی شما مفید و مغتنم است.
            درود
            کار با ولتاژ بالاتر از 50 ولت برای مبتدیان بسیار خطرناک بوده و خطر مرگ بدنبال دارد من تعجب میکنم اشخاصیکه از مدارات الکتریکی و الکترونیکی با ولتاژ بالا اطلاعات ناچیزی دارند چگونه جرات بازی با جان خود را دارند. این اصلا هیچ ارتباطی با سعه صدر من ندارد بلکه مربوط به جان شماست .

دیدگاه

درود
              کار با ولتاژ بالاتر از 50 ولت برای مبتدیان بسیار خطرناک بوده و خطر مرگ بدنبال دارد من تعجب میکنم اشخاصیکه از مدارات الکتریکی و الکترونیکی با ولتاژ بالا اطلاعات ناچیزی دارند چگونه جرات بازی با جان خود را دارند. این اصلا هیچ ارتباطی با سعه صدر من ندارد بلکه مربوط به جان شماست .
              سخن شما دو جنبه داشت.
              یک جنبه، تأکید شما بر راهنماییهای فنی و توصیه*های ایمنی بود که عرض کردم مفید و مغتنم است.

جنبه*ی دیگر، تأکید شما بر ناچیز بودن دانش این*جانب بود. این جنبه*ی دوم است که با اندک بودن سعه*ی صدر شما ارتباط دارد.
              نکته*ی مهمتر این است که تأکید و تصریح به ناچیز بودن دانش دیگران، نکوهیده است.
              جدیدترین ویرایش توسط Tanha7; ۱۹:۰۱ ۱۴۰۱/۰۷/۱۰.

دیدگاه

درود
                ظاهرا اطلاعات شما از الکترونیک بسیار ناچیز است وبا این اطلاعات البته بعید میدانم بتوانید کاری انجام دهید .
                مهندس بخاطر پرسشهای زیاد و پایه که توی تاپیک ساخت اتومات راهنمای خودرو پرسیدم همین صحبت رو شما بمن هم گفتی درحالیکه که دیدین آخرش با راهنمایی دوست عزیز و بزرگوار HS1386 بخوبی ساختمش. بلکه چیزهای عجیب و جالب کاربردی زیاد دیگری هم ساختم که شاید هنوز کسی نساخته مثل اون پروژه ی اتمام بخاری برقی خودرو که قبلش همه می گفتن نمیشه و نشده و نخواهد شد و نکن ماشین آتیش می گیره و ... ولی ساختم چه ساختنی با نام کاربری قدیمم Skylake اینجا توضیحاتشو نوشتم همه کف بر شدن، یا بقیه ی پروژه ها یکی از یکی باحال تر
                هر کسی در یک حوزه ی برق و الکترونیک ممکنه مسلط باشه اما در بقیه ی حوزه های برق و الکترونیک مبتدی باشه
                فراموش نمی کنم مرحوم مهندس تحیری هارد دیسک رو باز و صفحات پلیت رو با دستمال و این چیزا گرفته تمیز کرده بود و فاتحش رو خونده بود اینجا پرسیده بود چکار کنه!!! هر کی ایشون رو نمی شناخت خیال می کرد طرف چوپونه که اینکارو کرده
                از این گذشته وقتی همه قراره بمیریم بذار در راه علم آموزی بمیریم نه در اثر پرخوری یا کتک کاری و ..
                جدیدترین ویرایش توسط Electr0nics; ۱۹:۲۱ ۱۴۰۱/۰۷/۱۱.

دیدگاه

1. وقتی لامپ را بدون حباب، می*بندم به سرپیچ لوستر، دو تا از چیپها به*صورت کم*نور روشن می*شوند. اما با وصل کردن 6 تا 18.5 ولت، حتا کم*نور هم روشن نمی*شوند.
                  اطمینان دارم که اتصال به خوبی برقرار می*شود.

2. در حاشیه*ی برد مشخصاتی درج شده است که در عکس زیر دیده میشود. آیا از این مشخصات نمی*توان مطلبی درباره*ی ولتاژ مورد نیاز هریک از چیپها به دست آورد؟
                  درود، چراغی که در تصویر میبینم ارزش تعمیر ندارد، زیرا عایق زیر مسیر مسی تبدیل به ذغال شده و باعث عبور جریان ناخواسته به سایر بخش ها خواهد شد.
                  مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                  https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                    درود، چراغی که در تصویر میبینم ارزش تعمیر ندارد، زیرا عایق زیر مسیر مسی تبدیل به ذغال شده و باعث عبور جریان ناخواسته به سایر بخش ها خواهد شد.
                    سلام
                    هدف من از ایجاد این موضوع، تعمیر این لامپ نبوده است.بلکه یافتن ولتاژ هر دانه*ی ال*ای*دی آن بوده است:
                    در لامپهایی که درایورشان جدا از برد است، وقتی 6 ولت و یا 9 ولت را به هر دانه*ی ال*ای*دی 2835 وصل می*کنم روشن می*شود. اما در لامپهایی که درایورشان روی برد است (DOB)، حتا 18.5 ولت هم هر دانه*ی ال*دی*دی 2835 را روشن نمی*کند.

آیا شما می*دانید علت روشن نشدن در مورد دوم چیست؟
                    جدیدترین ویرایش توسط Tanha7; ۱۹:۳۵ ۱۴۰۱/۰۷/۲۰.

دیدگاه

سلام
                      هدف من از ایجاد این موضوع، تعمیر این لامپ نبوده است.بلکه یافتن ولتاژ هر دانه*ی ال*ای*دی آن بوده است:
                      در لامپهایی که درایورشان جدا از برد است، وقتی 6 ولت و یا 9 ولت را به هر دانه*ی ال*ای*دی 2835 وصل می*کنم روشن می*شود. اما در لامپهایی که درایورشان روی برد است (DOB)، حتا 18.5 ولت هم هر دانه*ی ال*دی*دی 2835 را روشن نمی*کند.

بله درک میکنم.
                      استفاده از روش های مثل باتری کتابی و آداپتور و
                      منبع تغذیه و امثالهم فقط باعث زیان و سوختن ال ای دی
                      ها و تلف شدن زمان میشود.
                      بهترین کار استفاده از یک منبع جریان ۵ الی ۲۰ میلی
                      آمپری می*باشد که حداکثر ولتاژ آن محدود شده
                      https://hs6502.blog.ir/1400/11/08/%D...8%A7%D8%B9-LED

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

تنها کافیست مدار R2 و R3 را به
                      ۴۷ کیلو اهم افزایش دهید .

دیدگاه

چیپ های 2835 در ولتاژها (3-6-9-18-32) و توان های (0.5-1-0.2) وات
                        مختلف وجود دارد لذا اینکه شاید 18 ولت باشد و شما 9 ولت اعمال کنید قاعدتاً روشن نمیشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronium نمایش پست ها
                          چیپ های 2835 در ولتاژها (3-6-9-18-32) و توان های (0.5-1-0.2) وات
                          مختلف وجود دارد لذا اینکه شاید 18 ولت باشد و شما 9 ولت اعمال کنید قاعدتاً روشن نمیشه
                          البته من 9 ولت اعمال نکردم به این لامپ DOB، بلکه همانطور که در پست اول عرض کردم 12 ولت اعمال کردم. در پستهای بعدی هم گفتم که 18.5 ولت اعمال کردم اما باز هم روشن نشد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                            بله درک میکنم.
                            استفاده از روش های مثل باتری کتابی و آداپتور و
                            منبع تغذیه و امثالهم فقط باعث زیان و سوختن ال ای دی
                            ها و تلف شدن زمان میشود.
                            بهترین کار استفاده از یک منبع جریان ۵ الی ۲۰ میلی
                            آمپری می*باشد که حداکثر ولتاژ آن محدود شده
                            برای تست بکلایت و انواع LED ما به مداری نیاز داریم که بتواند جریان پایین با ولتاژ نسبتا بالا فراهم کند تا بتوان انواع بکلایت و LED ( حتی سری شده به تعداد بالا ) را تست کند. در واقع این ...

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

تنها کافیست مدار R2 و R3 را به
                            ۴۷ کیلو اهم افزایش دهید .
                            من به لینکی که داده*اید مراجعه کردم. اما متوجه نشدم که این «مدار ساده تستر بکلایت و انواع LED» که شما ساخته*اید، چگونه نشان می*دهد که هر دانه ال*ای*دی چندولت است. می*توانید توضیح دهید؟

دیدگاه

البته من 9 ولت اعمال نکردم به این لامپ DOB، بلکه همانطور که در پست اول عرض کردم 12 ولت اعمال کردم. در پستهای بعدی هم گفتم که 18.5 ولت اعمال کردم اما باز هم روشن نشد.
                              تعداد چیپ های پنل رو بشمارید ببینید چند تا هست نوع ولتاژ اعمالی مشخص می شود چون بعضاً دیدم بعضی از dob های پنل مستقیم با توان 12 وات چیپ 32v به صورت سری بوده اند..

دیدگاه

من به لینکی که داده*اید مراجعه کردم. اما متوجه نشدم که این «مدار ساده تستر بکلایت و انواع LED» که شما ساخته*اید، چگونه نشان می*دهد که هر دانه ال*ای*دی چندولت است. می*توانید توضیح دهید؟
                                یک مولتی متر را در حالت 1000 VDC بگذارید و پراب های آن را به دو سر خروجی تستر متصل کنید.
                                حال خروجی را به دو سر LED مورد نظر متصل کنید،
                                LED روشن شده و ولتاژ کاری LED بر روی مولتی متر نمایش داده میشود.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X