اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه آردویینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروژه آردویینو

با سلام خدمت دوستان محترم بنده درحال انجام پروژه ای هستم و به ماژولی احتیاج دارم که ولتاژ آردویینو رو بگیره و و خروجی صفر تا ده ولت بده
    کسی از دوستان میتونه منو راهنمایی کنه از چه سیستم و یا ماژولی باید استفاده کنم تا بتونم از خروجی اردویینو ولتاژ صفر تا ده ولت رو بگیرم ؟؟؟ ممنون میشم کمکم کنید

درود
    خروجی آردوینو ثابت است یا متغیر؟ مقدار آن در چه رنجی است ؟ پروژه خود را کاملا تشریح کنید ببینیم ورودی و خروجی آن چیست تا بشود راهنمایی کرد.

دیدگاه

با سلام یک پروژه ای مبنی بر تشخیص دما با اردویینو ولی با این تفاوت که باید خروجی اردویینو رو به یه ماژولی بدهم که اون ماژول بهم خروجی صفر تا ده ولت متغییر بده.
      برای مثال تنظیم کنم دما به ۳۰ درجه رسید خروجی اردویینو ولتاژ ناچیز خود را بدهد و من از اون طرف صفر تا ده ولت بتونم استفاده کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mojtabaanor نمایش پست ها
        با سلام خدمت دوستان محترم بنده درحال انجام پروژه ای هستم و به ماژولی احتیاج دارم که ولتاژ آردویینو رو بگیره و و خروجی صفر تا ده ولت بده
        کسی از دوستان میتونه منو راهنمایی کنه از چه سیستم و یا ماژولی باید استفاده کنم تا بتونم از خروجی اردویینو ولتاژ صفر تا ده ولت رو بگیرم ؟؟؟ ممنون میشم کمکم کنید
        سلام و تبریک سال نو.
        هر چند تا مفهوم توضیح دادید ولی به نظر نیازمند مبدل دیجیتال به آنالوگ هستید.
        البته اگر خروجی PWM میتونید بگیرید ، راه ارزانتر این هست که از یک فیلتر RC پایین گذر استفاده کنید و خروجی هم وصل کنید به یک مدار آپ امپی با بهره تقویت ۳ .
        مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
        https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

خواستم بپرسم دقیقا از چه ماژول یا مبدلی باید تهیه کنم اسمش رو میخواستم یا اگر جایی سراغ دارید که بتونم خریداری کنم

دیدگاه

خواستم بپرسم دقیقا از چه ماژول یا مبدلی باید تهیه کنم اسمش رو میخواستم یا اگر جایی سراغ دارید که بتونم خریداری کنم
            دقیقا مشخص کنید که ورودی شما چه نوعی هست، PWM یا دیتا ؟
            مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
            https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

میشه یه راه ارتباطی جز اینجا بهم بدید؟

دیدگاه

میشه یه راه ارتباطی جز اینجا بهم بدید؟
                با سلام و احترام
                دوست عزیز مشکل راه ارتباطی نیست. همونطور که قبلا در پستهای دیگر هم نوشتم مشکل اینه که بعضی دوستان وقتی راهنمایی میخوان حوصله ندارند که صورت مساله رو بطور کامل توضیح بدهند و یا فکر میکنند که نیازی به اینکار نیست و خواننده مطلب خودش باید بفهمه چی توی ذهن اونهاست. شما پست اول یه مواردی رو نوشتید و بعد از اینکه ازتون سوال شده مرتب تکمیلش کردید. حالا خودتون رو بگذارید جای کسی که انتظار دارید کمک کنه. وقتی صورت مساله مشخص نیست چطور میتونه اینکارو انجام بده. شما باید اول کلیات کاری که میخواهید انجام بدهید رو توضیح بدهید و در مرحله بعد مثلا توضیح بدهید که سنسور دما از چه نوعی هست. اون خروجی آردوینو که میخواهید بین صفر تا ده ولت Scale کنید خودش چه مقدار و از چه نوعی هست، در خروجی چه دقتی مورد نیاز شما میباشد. بازه دمای مورد اندازه گیری چقدره و .....
                در پایان اینمورد را هم درنظر داشته باشید که برای هر کاری ماژول آماده وجود نداره و گاهی لازمه که بعضی موارد رو هم خودتون طراحی و مونتاژ نمایید.
                موفق باشید

دیدگاه

درسته جناب ولی من کاملا توضیح دادم چه کمکی میخواستم و اینکه خواستم بدونم اگر همچین چیزی وجود نداره بگردم دنبال کسی که واسم طراحی کنه یا خودم طراحی کنم
                  من یک بار دیگه توضیح میدم:
                  استاد بنده گفته پروژه کنترل دمای محیط رو انجام بده با اردویینو که خروجی ولتاژ به ما بده یعنی سنسور LM35 و اردویینو برای مثال دما ب مقداری رسید از گیت اردویینو سیگنال به اون ماژول یا مبدلی که فرض میگیریم وجود داره بره و اون مبدل ولتاژ دلخواه به ما بده، خیلی سادست پروژه و منم ساده توضیح دادم حالا زیاد اهمیت نداره به چه صورت باشه جزئیاتش ولی این کلیات رو باید شامل بشه

دیدگاه

درسته جناب ولی من کاملا توضیح دادم چه کمکی میخواستم و اینکه خواستم بدونم اگر همچین چیزی وجود نداره بگردم دنبال کسی که واسم طراحی کنه یا خودم طراحی کنم
                    من یک بار دیگه توضیح میدم:
                    استاد بنده گفته پروژه کنترل دمای محیط رو انجام بده با اردویینو که خروجی ولتاژ به ما بده یعنی سنسور LM35 و اردویینو برای مثال دما ب مقداری رسید از گیت اردویینو سیگنال به اون ماژول یا مبدلی که فرض میگیریم وجود داره بره و اون مبدل ولتاژ دلخواه به ما بده، خیلی سادست پروژه و منم ساده توضیح دادم حالا زیاد اهمیت نداره به چه صورت باشه جزئیاتش ولی این کلیات رو باید شامل بشه
                    با سلام مجدد
                    دوست عزیز، در این پست شما تازه مشخص کردید که سنسور دما از چه مدلی میباشد. همه این نکات برای راهنمایی لازم میباشد. LM35 قادر به اندازه گیری دمای 55- درجه تا 150+ درجه سلسیوس میباشد و به ازای هر درجه دما در پایه خروجی آن 10mV ولتاژ خواهید داشت یعنی به ازای 55- درجه تا 150 درجه، ولتاژ در پایه خروجی آن بین 0.55- تا 1.5+ ولت تغییر خواهد کرد. حال شما باید مشخص کنید که چه رنجی از این محدوده مد نظر شما میباشد که میخواهید به ازای آن در خروجی ولتاژ صفر تا 10 ولت داشته باشید. و در نظر داشته باشید که اگر قصد نمایش دما را ندارید و فقط بحث تبدیل دما به ولتاژ بین صفر تا ده ولت مطرح است، لزوما نیاز به استفاده از میکرو نخواهید داشت.
                    موفق باشید.

دیدگاه

بله حالا نیاز به نمایش دما نیست همین دمای محیط مثلا از منفی ده یا صفر درجه در زمستان تا ۴۰ درجه تابستان بشه بسته به انتخاب ولتاژ بین صفر تا ده ولت بگیرم ازش کلا خواستم ببینم چه ساز و کاری میشه طراحی کرد که از پس این پروژه بر بیام
                      ممنونم

دیدگاه

بله حالا نیاز به نمایش دما نیست همین دمای محیط مثلا از منفی ده یا صفر درجه در زمستان تا ۴۰ درجه تابستان بشه بسته به انتخاب ولتاژ بین صفر تا ده ولت بگیرم ازش کلا خواستم ببینم چه ساز و کاری میشه طراحی کرد که از پس این پروژه بر بیام
                        ممنونم
                        با سلام مجدد
                        اگر بطور مثال از صفر تا 40 درجه را بخواهید اندازه بگیرید و تبدیل کنید راحته. کافیه که از یک آپ امپ استفاده کنید و چون در 40 درجه خروجی 0.4 ولت است و شما میخواهید به 10 ولت برسانید کافیست ضریب تقویت 25 باشد.
                        موفق باشید.

دیدگاه

چون من زیاد تخصص روی جزئیات الکترونیک ندارم
                          اگر منظورتون یه چیزی شبیه به ماژول آمپیلی فایر هست که احتمالا ماژول و مبدلش آماده باشه که تهیه کنم.
                          شما میتونید راهنماییم کنید که واسه کار من چه آمپ امپی با چه مشخصاتش هست اونو به من بگید که بتونم تهیش کنم و توی پروژم به کار ببرم؟
                          خیلی لطف میکنید ممنونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X