اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای ساخت بازوی محرکه ربات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای ساخت بازوی محرکه ربات

با سلام..
    دوستام من یه چنگک ساختم که وقتی جسمی در بین اون قرار میگیره بسته میشه و قادره جسم رو جابجا کنه.دنبال یه مدار مادون قرمز گیرنده و فرستنده هستم که وقتی جسم بین گیرنده و فرستنده قرار گرفت به میکرو فرمان بده تا میکرو سروو چمگک رو فعال کنه و چنگک رو ببنده....
    مدار گیرنده و فرستنده مادون قرمز برای این کار رو کسی سراغ نداره ؟ :cry2:

پاسخ : کمک برای ساخت بازوی محرکه ربات

خوب یک فرستنده گیرنده مادون قرمز ساده بگزار
    کار خاصی نداره که
    مشکلت کجاهست؟

دیدگاه

مشکل من همینه :angry:...یه گیرنده فرستنده کوچیک میخوام که نویز روش تاثیر نداشته باشه...منظورم نور محیطه...یا حتی اگه جسم شیشه ای بود بتونه تشخیص یده

دیدگاه

خوب می تونی از فرستنده و گیرنده لیزر استفاده کنی
        نویز روش تاثیر نداره چون خیلی قویه
        و لی اگه می خوای حتما اجسام شیشه ای رو هم تشخیص بدی باید از التراسونیک استفاده کنی

دیدگاه

برای نویز میتونی به جای اینکه یک گیرنده فرستنده معمولی بزاری اونها رو کالیبره کنی یه جورایی ، یعنی اینکه به یک فرکانس خاصی فرستنده شروع به فرستادن کنه و در صورتیکه گیرنده نوری در اون فرکانس دریافت نکرد ، به عنوان نویز در نظر بگیره ( مثلا با اینتراپت توی میکرو میتونی فرکانس رو بشماری یا ... ) و وقتی دیگه چیزی دریافت نکرد یعنی جسم اومده اون وسط.
          برای شیشه فکر کنم جواب نده ، آلتراسونیک اینو جواب میده ولی مدارش ، حجمش بزرگه . :icon_razz:

دیدگاه

سلام . یه سنسور مجاورتی از نوع خازنی داریم و یکی از نوع القایی . نوع خازنی این جوری کار میکنه که اگه در نزدیکیش ( حدود 1 سانتی متر ) هر جسمی قرار بگیره حس میکنه و نوع القایی این جوری کار میکنه که اگه در نزدیکیش ( حدود 1 سانتی متر ) جسم فلزی قرار بگیره حس میکنه .
            از اینا میتونی استفاده کنی .
            [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X