اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار فلز یاب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار فلز یاب

یه مدار فلزیاب با برد کم می خواستم
    خواهشمندم که فقط قبلا از این مدار جواب گرفته باشید
    با تشکر

پاسخ : مدار فلز یاب

سلام دوست گرامی ایمیلتون رو قرار بدید براتون میفرستم...

دیدگاه

کوشا جان بگو تا همه استفاده کنن.

حساسیت فلزیاب ها برای تشخیص در فاصله های مختلف به کویل یا سیم پیچشون مربوطه. لذا نقش عمده رو کویلتون ایفا می کنه
      پس با هر فلزیابی می تونید تشخیص بدهید به شرطی که سیم پیچ مربوط به همان کاربرد را طراحی کنید

مثلا کویل های تخت یا صاف و صفحه ای برای تشخیص مین های سطحی مناسب هستن و کویل های که به صورت کلافی (یعنی یه دسته ی روی هم) بسته شده اند برای تشخیص در عمق بیشتر مناسب اند.

فلزیاب هم ، همین فلزیاب PI خیلی خوبه من از نزدیک نزدیک تا عمق 10 سانت با اون جواب گرفتم.

اگر مشهدی هستی از بهنام کیت بگیر
      اگر تهران ساکنید از جوان کیت یا فروشگاه های دیگه می تونید تهیه کنید.

این هم عکس یه نمونه از اون:
      همواره يادمان باشد:
      1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
      2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
      3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

دیدگاه

منم یه فلزیاب لازم دارم ولی باید بتونه تا عمق 15سانتی تشخیص بده
        اینم ایمیلم : omidk14@gmail.com
        از دوستان کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم...
        #1740;ا علی

دیدگاه

عرض کرده بودم تشخیص در فاصله های مختلف پارامتری است که به کویل یا سیم پیچ مرتبط است و نوع و شکل آن برای عمق زیاد یا سطحی متفاوت است.

لذا می توانید با کویل های مختلف و مدار PI مذکور به شرط تست و اصلاح به هدف خود برسید.
          همواره يادمان باشد:
          3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

دیدگاه

ببینید این عکس های مختلفی از کویل ها:
            http://dl.roboticngo.com/uploads/COIL.rar
            همواره يادمان باشد:

دیدگاه

سلام دوستان عزیر خواهشا اگه می شه راهنمایی کنید من یه کیت فلزیاب رویال متال piدارم که فلز آهن را خیلی خوب در فاصله 1متر راحت می زنه ولی اصلا به طلا حساسیت نشون نمی ده اگه می شه کمکم کنید که مشکل از کجاست راستی اینم بگم که فقط یک ولوم برای حساسیت داره که اونم هر کاری می کنم نمی شه ممنون می شم اگه کمکم کنید

دیدگاه

فلزیاب ها معمولا دو دسته هستند:

دارای ویژگی تفکیک جنس فلز
                صرفا تشخیص فلز

------------------------------
                فلزیاب pi از او دسته ای هست که براش فرقی نمی کنه چه جنسی هست و فلزات مشابه رو تشخیص می دهد ولی طلا نقره آلومینیوم و ... رو تشخیص نمی دهد.

شما باید فلزیاب مخصوص که قابلیت تفکیک داشته باشه تهیه کنید.
                همواره يادمان باشد:

دیدگاه

من با این فلز یاب تا عمق 2.5 متر رو زدم.ولی نتونستم طلارو بیشتر از 80 تا بزنم :sad:
                  در کل این یه فلز یاب هست نه طلایاب
                  دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

ممنون از شما دوست عزیز ولی آخه فروشنده می گه 500هزار تومان می گیرم یه مدار تفکیک روش نصب می کنم که بتونی تفکیک کنی ولی من بهش گفتم که مال من طلا رو تشخیص نمی ده گفت این امکان نداره ولی اینم گفت که باید طلا یه تکه باشه منم موندم که باید برم بانک ملی یه شمش طلا بگیرم بیارم تست کنم oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ninjamore
                      ممنون از شما دوست عزیز ولی آخه فروشنده می گه 500هزار تومان می گیرم یه مدار تفکیک روش نصب می کنم که بتونی تفکیک کنی ولی من بهش گفتم که مال من طلا رو تشخیص نمی ده گفت این امکان نداره ولی اینم گفت که باید طلا یه تکه باشه منم موندم که باید برم بانک ملی یه شمش طلا بگیرم بیارم تست کنم oo:
                      بیبن هر فلزی یه حلقه هیسترزیس یا پسماند مغناطیس داره
                      با بررسی رفتار فلز میتونی اونو تشخیص بدی در ضمن تمام دستگاه هایی که قدرت تفکیک فلز رو دارن قیمت بالایی دارن و در ایران بدون مجوز معامله نمیشن
                      ولی میتونی مداری رو طراحی کنی که فلز رو تشخیص بده و میزان زمان پسماند مغناطیس رو بدی به میکرو و بعد با توجه به زمان پسماند هر فلز اون رو تشخیص بدی.
                      این کار سختیه نیاز به زمان دانش و هزینه داره.
                      دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

والا من خودم هم موندم که پس این یارو که مدار رو ازش گرفتم چرا این حرف رو زده فکر نمی کنم هم دروغ بگه چون گفت بیا کارگاه امتحان کنم بهت تحویل بدم .حالا برای من مهم نیست تفکیکش فقط می خوام هر جور فلزی که می بینه حس کنه مخصوصا طلا :angry:

دیدگاه

طلا خواصیت مغناطیسیش کمه برای مثال به اهن ربا نمیچسبه :mrgreen:
                          پس نمیشه به راحتی فلز یابی بسازی که تا عمق 3 متر طلارو مثل اب خوردن پیدا کنه. خخخ خخ خخ :nerd: :nerd:

اگه هدف طلایاب هست برو سراغ ماینر چهار که نقشش به صورت رایگان هست . سرس میکروش که مهم هست با مبلغ نسبتا پایینی پیدا میشه
                          برای کویلش هم باید بری تو اینتر نت بگدی کی دیسک فرانسوی اصلش رو داره. البته میگن ترکیه ایش هم خوبه
                          دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

ممنون MKBعزیز از راهنمایی .حالا متوجه شدم منظور شما اینه که مثلا اگه یه انگشتر از جنس آهن رو تو فاصله 1 متری بزنه انگشتر طلا رو0.5 متری می تونه بزنه :read:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ninjamore
                              ممنون MKBعزیز از راهنمایی .حالا متوجه شدم منظور شما اینه که مثلا اگه یه انگشتر از جنس آهن رو تو فاصله 1 متری بزنه انگشتر طلا رو0.5 متری می تونه بزنه :read:
                              افرین
                              حالا می خوای چیکار کنی ؟
                              فلز یاب میخوای یا طلایاب که اگه مدارش رو داشتم بزارم
                              دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X