اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی سنسور التراسونیک بدون میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راه اندازی سنسور التراسونیک بدون میکرو

ببینم کسی نمیخواهد تشکر کنه؟تاکی 2 ستاره بمونیم؟؟؟!!!
    به ستاره ها فکر نکن توکه معلومات و نتیجه کارت رو بدون چشم داشت انتشار میدی کهکشان شدی
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

آقا سلام
      باز هم از همه ی شما دوستانی که به من روحیه میدید وکمکم میکنید ، مراتب تقدیر و تشکر رو به عمل میارم.
      ببخشید ، یه مدتی بود به اینترنت دسترسی نداشتم.عید رو به همه تبریک میگم.(در پناه ایزد تبارک عید همگی بود مبارک) :nerd:
      یه تجربه جدید
      بعد از اینکه کارمون رو روال افتاد و ما پیر نشدیم.یه روز دستمون به پتانسیومتر فرستنده خورد و همه ی زحماتمون نقش بر آب شد :angry: ( حالا چیکار کنم؟؟!! :surprised نه آزمایشگاهی بود و نه اسکوپی. سرتون رو درد نیارم خلاصه : خودمو زدم به بی خیالی یه ولوم 10 کیلو (از این کت گنده ها oo گذاشتم به جاش .
      از اونجایی که به مدار گیرنده ام ایمان داشتم، شروع کردم به چرخوندن ولوم (با دست :surprised در نهایت اونقدر چرخوندیم تا متوجه شدیم که گیرنده داره تو یه محدوده ای جواب میده :applause:
      اون هم چه جوابی(عالی، ماه) ، از اون جوابی که دوهفته زحمت کشیدیم و با اسکوپ بدست آوردیم ، عالی تر بود.(قصه ما به سر رسید ،روبات ما هنوز راه نیفتاد،چه برسه به اینکه بخواهد به خونش برسه )
      نتیجه گیری: داشتن اسکوپ واجب نیست،تو فرستنده یه ولوم بگذارید(پتانسیومتر نباشه بهتره،چون خیلی حساسه)،در نهایت اونقدر ولوم رو بچرخونید تا خروجی بدست بیارید. در آخر هم باید بگم هنوز تجربیات ما مونده و تو تایپیک ها بعدی میگیم.روباتمون هم وقتی کامل شد عکسشو میگذاریم.
      اما از بزرگان سئوال داشتم:
      1-تو یه پروژه شبیه سنسور التراسونیک میخواستم، فاصله ای رو که اندازه میگیرم زیاد باشه، برو بالای 50متر. چیکار کنم،معرفی کنید؟
      من خدا را دارم ، کوله بارم بر دوش ، سفری میباید ، سفری تا ته تنهایی محض ، هرکجا لرزیدی ، از سفر ترسیدی ، فقط آهسته بگو : من خدا را دارم.

پاسخ به سوالات درس مدارات منطقی
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=96902.0

دیدگاه

باید فرستند رو در کانون یک عدسی بزاری که موج رو متمرکز کنه رو هدف عین چراغ قوه

عدسی مناسب برای صوت هم در قابلمه میشه
        شوخی کردم عین دیش و بشقاب
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

ببینم.منظورتون اینه که فرستنده رو مثلا" تو وسط یه دیش بگذارم؟؟!
          حجم کار زیاد میشه،سنسور التراسونیک انواع دیگش ( فرکانس کاری بالا) چه طوره؟ :nerd:
          من خدا را دارم ، کوله بارم بر دوش ، سفری میباید ، سفری تا ته تنهایی محض ، هرکجا لرزیدی ، از سفر ترسیدی ، فقط آهسته بگو : من خدا را دارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ernic
            اما از بزرگان سئوال داشتم:
            1-تو یه پروژه شبیه سنسور التراسونیک میخواستم، فاصله ای رو که اندازه میگیرم زیاد باشه، برو بالای 50متر. چیکار کنم،معرفی کنید؟
            نوشته اصلی توسط aliila
            باید فرستند رو در کانون یک عدسی بزاری که موج رو متمرکز کنه رو هدف عین چراغ قوه
            عدسی مناسب برای صوت هم در قابلمه میشه
            شوخی کردم عین دیش و بشقاب
            دوست خوبم می تونی این موضوعی که میگی رو بیشتر توضیح بدید . برام جالبه !! منظورت یه چیزی شبیه رادار هستش ؟ مطمئنی جواب میده ؟
            چون آخه تا اونجایی که من می دونم این سنسورهای فرستنده و گیرنده ی موجود توی بازار محدودیت فاصله دارند . یعنی بعضی مدل توی بازارفقط تا 2-3 متر و بعضی تا 6-7 متر رو تحت پوشش قرار می ده .
            نوشته اصلی توسط ernic
            ببینم.منظورتون اینه که فرستنده رو مثلا" تو وسط یه دیش بگذارم؟؟!
            حجم کار زیاد میشه،سنسور التراسونیک انواع دیگش ( فرکانس کاری بالا) چه طوره؟ :nerd:
            فکر می کنم منظور تقریبا همینه که شما می گید !!
            برای فرکانس کاری بالاتر باید از سنسورهای صنعتی استفاده کنید .
            امروز زندگی را آغاز کن !
            امروز مخاطره کن !
            امروز کاری کن !
            نگذار که به آرامی بمیری !
            پابلو نرودا

دیدگاه

سلام.
              ببینم ،سایر دوستان کسی نمیدونه ما اگه بخواهیم از سنسور های التراسونیک برای مسافت های بالای 50 متر استفاده کنیم،(یا با استفاده از سنسور دیگه ای ) چیکار باید بکنیم؟؟؟ :nerd:

دیدگاه

من هم یک مدار فاصله یاب بامیکرو pic ساختم
                اول توکل
                دوم پشتکار
                سوم مشورت
                چهارم عمل
                -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.

دیدگاه

سلام دوستان! من هیچکدوم از مدارات رو نمیتونم بگیرم میشه یه نفر دوباره پلودشون کنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط khashayarfn
                    سلام دوستان! من هیچکدوم از مدارات رو نمیتونم بگیرم میشه یه نفر دوباره پلودشون کنه؟
                    سلام
                    دوست عزیز یه دو سالی از این پست می گذره
                    ولی هر کدوم از تصاویر یا مدارات را خواستی بگو
                    آقای ernic هنوز همه ی اون تصاویر رو توی آرشیوش داره !!!!!!!!!!!
                    البته منم هنوز خلیلی از اونا رو دارم :biggrin:
                    خلاصه بقیه ی دوستان هم کمک می کنند :angry: البته باید یا مثل این آدمکه بشی و یا مثل این :cry2: ولی کمک می کنند !! حتما!!
                    جدایی از شوخی بچه های این فروم خیلی کمک می کنند
                    و باید گفت ECAمچکریم !!
                    امروز زندگی را آغاز کن !
                    امروز مخاطره کن !
                    امروز کاری کن !
                    نگذار که به آرامی بمیری !
                    پابلو نرودا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arnic
                      سلام
                      دوست عزیز یه دو سالی از این پست می گذره
                      ولی هر کدوم از تصاویر یا مدارات را خواستی بگو
                      آقای ernic هنوز همه ی اون تصاویر رو توی آرشیوش داره !!!!!!!!!!!
                      البته منم هنوز خلیلی از اونا رو دارم :biggrin:
                      خلاصه بقیه ی دوستان هم کمک می کنند :angry: البته باید یا مثل این آدمکه بشی و یا مثل این :cry2: ولی کمک می کنند !! حتما!!
                      جدایی از شوخی بچه های این فروم خیلی کمک می کنند
                      و باید گفت ECAمچکریم !!
                      خوب اصولا من فقط یه مدار میخوام که کار کنه :mrgreen:

دیدگاه

سلام
                        به مدار فرستنده و گیرنده اولتراسونیک برای استفاده در روباتم نیاز داشتم
                        میخاستم ببینم شما هنوز عکس و شماتیکشو دارین بذارین که دیگه کل نت و براش زیرورو نکم :read:
                        برای فاصله یابی هم میشه استفاده کرد آیــــــــــــا ؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                          من یه مداری رو بستم و جواب گرفتم و یه حدود 8 نفر هم باش نمره پروژه20و19و18گرفتند :biggrin:
                          در اولین فرصت میگذارم
                          فقط یه مشکلی داشت مدارم و اون اینکه تو گیرنده گاهی اوقات درست رفتار نمیکرد(گاهی اوقات)
                          تا فردا میگذارم :read:

دیدگاه

اینم عکس پروژه ما
                            خب واسه فرستنده این مدار راح با555 رو ببندید.که به فقط یه 40 کیلو مربعی تولید کنه(نیازی به ترانزیستور نداره(به نظرم))

واسه گیرنده هم این یکی رو ببندید، راستی اگه کسی تونست مشکل ما رو حل کنه ممنون میشیم.(چرا بعضی وقت ها درست کار نمیکنه؟؟)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hayahu
                              سلام
                              به مدار فرستنده و گیرنده اولتراسونیک برای استفاده در روباتم نیاز داشتم
                              میخاستم ببینم شما هنوز عکس و شماتیکشو دارین بذارین که دیگه کل نت و براش زیرورو نکم :read:
                              برای فاصله یابی هم میشه استفاده کرد آیــــــــــــا ؟
                              ببین دوست عزیز
                              سرعت صوت 330متر بر ثانیه است که التراسونیک هم تقریبا تو همین رنجه
                              برای اینکار میان با استفاده ازمیکرو موج رو میفرستند و در همین حال تایمر کانتر میکرو شروع به شمردن میکنه تا موج به جایی بخوره و برگرده
                              اونوقت مقدار تایمر متوقف میشه
                              خب حالا با یه جمع و ضرب ساده مسافت طی شده بدست میاد
                              فاصله=330*زمان طی شده تقسیم بر 2
                              تقسیم بر 2 به خاطر رفت و برگشته
                              تخمین مسافت رو کارکردی یانه؟؟؟
                              راستی انجامش دادی خبرم کن
                              موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ernic

اینم عکس پروژه ما
                                خب واسه فرستنده این مدار راح با555 رو ببندید.که به فقط یه 40 کیلو مربعی تولید کنه(نیازی به ترانزیستور نداره(به نظرم))

واسه گیرنده هم این یکی رو ببندید، راستی اگه کسی تونست مشکل ما رو حل کنه ممنون میشیم.(چرا بعضی وقت ها درست کار نمیکنه؟؟)
                                سلام دوست عزیز من خیلی احتیاج به مدارات شما دارم میشه کل عکسها و مدارات رو تو فایل زیپ بذاری
                                منم بتونم ازشون استفاده کنم؟؟؟واقعا ممنون میشم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X