اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت ربات

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت ربات

با سلام به همه دوستان:

من یه پیشنهادی دارم هر کی که میخواد یه کار عملی توپ انجام بده الان وقتشه می خوام یه ربات بسازیم اما برای شروع اگه بتونیم با یه کامپیوتر مثلا یه آرمیچر یا چند تا دیود رو کنترل کنیم
    قدم بزرگی برداشتیم کلید کار در کار با پورت هاست یعنی اگه بتونیم(که به امید خدا میتونیم)
    همون کار بالارو انجام بدین 90 درصد راه رو رفتیم بقیه برنامه نویسیه اونوقت هر دستگاهی رو میتونیم کترل کنیم یعنی یه کار عملی به درد بخور در همه جا فکرشو کنین که دستگاهی بسازیم که هوشمند باشه(با استفاده از برنامه نویسیه هوش مصنوعی)این دستگاه میتونه تو یه کارخانه کار کنه یا توی یه اپارتمان رباتی که پردازندش یه کامپیوتر پنتیوم باشه یعنی آخر رباتیک!!
    روش فکر کنین چیز توپیه !!!
    آخرش یه ربات خفن میسازم!

Re: ساخت ربات

نوشته اصلی توسط hooshmand
    با سلام به همه دوستان:

من یه پیشنهادی دارم هر کی که میخواد یه کار عملی توپ انجام بده الان وقتشه می خوام یه ربات بسازیم اما برای شروع اگه بتونیم با یه کامپیوتر مثلا یه آرمیچر یا چند تا دیود رو کنترل کنیم
    قدم بزرگی برداشتیم کلید کار در کار با پورت هاست یعنی اگه بتونیم(که به امید خدا میتونیم)
    همون کار بالارو انجام بدین 90 درصد راه رو رفتیم بقیه برنامه نویسیه اونوقت هر دستگاهی رو میتونیم کترل کنیم یعنی یه کار عملی به درد بخور در همه جا فکرشو کنین که دستگاهی بسازیم که هوشمند باشه(با استفاده از برنامه نویسیه هوش مصنوعی)این دستگاه میتونه تو یه کارخانه کار کنه یا توی یه اپارتمان رباتی که پردازندش یه کامپیوتر پنتیوم باشه یعنی آخر رباتیک!!
    روش فکر کنین چیز توپیه !!!
    با سلام
    دوست عزیز نمی دونم ولی معلومه شما علاقه وافری به مدارهای کنترلر تحت کامپیوتر دارید این خیلی خوبه
    یه پیشنهاد هر تصوری که در مورد ربات مورد نظرداری بیان کنید من هم یه پروژه ربات با چند دوست دردست ساخت دارم
    حتما بهت کمک می کنم
    فقط می خوام از تصورات ذهنیت گاه باشم اونوقت بهتر می تونیم کار کنیم
    موفق باشی

دیدگاه

ساخت ربات

سلام رضا جان نمی دونی چقدر از جوابت خوشحال شدم تصور ذهنی من از یک ربات مجموعه ای از اعضای حرکتی وبینائی و لامسه همراه یک واحد پردازش مرکزی یا مغزه که اساسا ساختن چنین چیزی از عهده یک نفر خارج است(البته اگه بخواهیم یه چیز توپ درست کنیم وگرنه اسباب بازی ساختن راحته)
      من می خوام کنترل تمام اعضای مکانیکی و سنسورها را بوسیله کامپیوترم در دست داشته باشم بتونم بهش برنامه ای برای حرکت بدم یا برای پردازش تصویر یا انجام یک هدف معین که میتونه مجموعه ای از تمام اینها رو در بر داشته باشه از میکروکنترلها خوشم نمیاد وقتی من یه پنتیوم دارم چرا وقت خودمو با یه 8051 تلف کنم؟وقتی میشه مجموعه ای از نرم افزارهای قدرتمند را بکار گرفت چرا آدم وقت خودشو برای چند تا دستور اسمبلی تلف کنه؟البته من از صمیم قلب برای تمام کسانی که برای یادگیری زحمت میکشن به خصوص با امکانات کم احترام قائلم و دستشونو هم می بوسم ولی فکر میکنم که بکار گیری ابزارهای قدرتمند همراه با کار جمعی نتایج بزرگتری را هم به دنبال خواهد داشت بازم از اینکه لطف کردی و جواب دادی ازت ممنونم
      آخرش یه ربات خفن میسازم!

دیدگاه

ساخت ربات

دوست عزیز سلام
        اگه اجازه بدی من امشب برات چند مطلب کلی اماده بکنم
        تا خودت تصمیمی بگیری
        این هدف هادی که داری زحمت زیادی داره ولی بسیار ارزشمندند
        به نظر من همیشه برای رفتن به پله های بالاتر باید پله اول رو رد شد
        صبرداشته باش منم ختما کمکت می کنم
        البته خودمم تازه شروع کردم ولی تاجادی که بتونم همراهت هستم

دیدگاه

ساخت ربات

با سلام خدمت دوستان
          دوست عزیز شما برای رسیدن به هدفتون بایدیعنی قانون اینه باید از ابتدا واهسته ولی باهدف شروع بکنید
          می دونم خیلی دلتون می خواد زود به هدفتون برسید
          ولی باید این شروع وراه جلوی اون رو بگذرونید
          واسه همین باید برای ساخت ربات از مراحل اولیه شروع بکنید
          اکثرکسانی که تو زمینه الکترونیک هستند یا گرایش انالوگ دارند یا گرایش دیجیتال البته نه اینکه از یکی بزنند نه ولی علاقه به یکی از اون یکی بیشتره
          بایدبگم که ساخت ربات تقریبا لازمه اش آشنائی به هر دو این بخشه
          حالا من تقریبافکر می کنم شما مشکلی دردیجیتال نخواهید داشت ولی قسمت انالوگ؟
          واسه همین اول شما بایددرمراحل اولیه اقدام به کسب معلومات مورد نیازتون بکنید
          حوصله وصبرزیادی می خواددرسته؟
          خوب به نظرمن شمابایدهمراه بامدارهای عملی که روش کارمی کنید به هدف های بزرگتون بال و پربدید
          من ازقسمت بعد سعی می کنم مدار ساده یه ربات رو اماده بکنم
          موفق باشید.

دیدگاه

ba salam
            fec mikonam man betunam to zamineie kontorol be computer komaketun konam
            ohammad

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mh_electronic
              ba salam
              fec mikonam man betunam to zamineie kontorol be computer komaketun konam
              سلام دوست عزیز لطفا منو راهنمائی کن که از کجا باید شروع کنم؟من یه کامپیوتر پتتیوم 850 دارم اگه کمک کنی منو مدیون خودت کردی
              آخرش یه ربات خفن میسازم!

دیدگاه

ساخت ربات

سلام منم با نظر آقا رضا کاملا موافقم.
                واسه ساخت ربات هم آنالوگ و هم دیجیتال لازمه که بسته به مقدار خواست و اطلاعاتتون باید کم کم جولو برین.
                اول کامل مشخص کنین که از این چیزی که می خواین درست کنین چه انتظاری دارین. یعنی چی کارا باید بکنه. بعد برین دنبال طراحی آنالوگ مدار های مورد نیاز بعد بر اساس مداری که طراحی کردین نرم افزارشم بنویسین(توانایی های مدارتون باید معلوم شه). بعد این دو تارو به هم مربوط کنین !
                البته همه ی اینها فقط نوشته هستن ! تو عمل خیلی فرق می کنن ولی اول آخرش همینه !!

دیدگاه

ساخت ربات

نوشته اصلی توسط vampire
                  سلام منم با نظر آقا رضا کاملا موافقم.
                  واسه ساخت ربات هم آنالوگ و هم دیجیتال لازمه که بسته به مقدار خواست و اطلاعاتتون باید کم کم جولو برین.
                  اول کامل مشخص کنین که از این چیزی که می خواین درست کنین چه انتظاری دارین. یعنی چی کارا باید بکنه. بعد برین دنبال طراحی آنالوگ مدار های مورد نیاز بعد بر اساس مداری که طراحی کردین نرم افزارشم بنویسین(توانایی های مدارتون باید معلوم شه). بعد این دو تارو به هم مربوط کنین !
                  البته همه ی اینها فقط نوشته هستن ! تو عمل خیلی فرق می کنن ولی اول آخرش همینه !!
                  با سلام رباتی که من میخوام بسازم رباتیه که قدرت بینائی داره در حدی که میتونه تمام اشیا اطراف خودشم شناسائی کنه و مثلا یه شی خاص رو پیدا کرده و اونو بیاره یا گزارش بده که مثلا از اون شی خاص چند تا میبینه یه همچین چیزی!!
                  آخرش یه ربات خفن میسازم!

دیدگاه

ساخت ربات

خوب
                    حالا دوست من برای این که کاملا به این مورد واقف بشید که این کار اذیت زیادی داره و باید حوصله بکنید

می گم بیاید از بینائی شروع بکنید چون اونطوری که من می بینم شما به این مورد خیلی علاقه داری البته من وخدمم هیچ اطلاعاتی ندارم ولی سعی می کنم باهاتون باشم

خوب شما می خوایدرباتتون ببینه من یه کم ساده تر رو بهتون توصیه می کنم از اون شروع بکنید

فرض بکنید می خواید یه ربات مسیر یاب بسازید واسه تشخیص نور

نور خودش یه بحث تو بینائیه خوب اگه می خواید شروع بکنید ببینید می تونید یه مدار رو بسازیدکه به نور حساسیت نشون بده
                    این قدم اوله
                    باز می گم دوست خوبم واسه رسیدن به بالا از پائین باید رفت

مطمئن باشید اگه مصمم باشید به اونیکه می خواید می رسید

خوب از ساده شروع بکنید

دوستان هم اینجا کمکتون می کنند

دیدگاه

ساخت ربات

نوشته اصلی توسط reza_electronic
                      خوب
                      حالا دوست من برای این که کاملا به این مورد واقف بشید که این کار اذیت زیادی داره و باید حوصله بکنید

می گم بیاید از بینائی شروع بکنید چون اونطوری که من می بینم شما به این مورد خیلی علاقه داری البته من وخدمم هیچ اطلاعاتی ندارم ولی سعی می کنم باهاتون باشم

خوب شما می خوایدرباتتون ببینه من یه کم ساده تر رو بهتون توصیه می کنم از اون شروع بکنید

نور خودش یه بحث تو بینائیه خوب اگه می خواید شروع بکنید ببینید می تونید یه مدار رو بسازیدکه به نور حساسیت نشون بده
                      این قدم اوله

سلام از راهنمائیت ممنون ولی اینطور مدارات از کجا میشه پیدا کرد؟میشه اونارو تو یه نرم افزار شبیه سازی کرد ؟چه نرم افزاری برای اینکار مناسبتره؟

خوب از ساده شروع بکنید

آخرش یه ربات خفن میسازم!

دیدگاه

ساخت ربات

نوشته اصلی توسط reza_electronic
                        خوب

این قدم اوله

خوب از ساده شروع بکنید

سلام از راهنمائیت ممنون ولی اینطور مدارات از کجا میشه پیدا کرد؟میشه اونارو تو یه نرم افزار شبیه سازی کرد ؟چه نرم افزاری برای اینکار مناسبتره؟
                        آخرش یه ربات خفن میسازم!

دیدگاه

ساخت ربات

خوب یه فرصت بهم بده تا با مدارش برسم خدمتت البته فکر نکنم شبیه سازی بشه مگر تحت نرم افزار مطلب اونم سیستمی و سیگنالی

دیدگاه

ساخت ربات

سلام رضا جان به عقیده من در مبحث رباتیک مهم ترین مسئله پردازش اطلاعاته مثلا اگه فرض کنیم که ما یک فتوسل داریم از آنجائی که تغییر ولتاز در فتوسل یا کلا یه سنسور میتونه معنی خاصی داشته باشه اینجاست که همون سوال اول برای من مطرح میشه من چطوری به کامپیوتر حالی کنم که تغییر ولتاز اتفاق افتاده پس باید مثلا به جلو حرکت کنه؟خوب تغییرات ایجاد شده در تمام ستسورها که نقش اطلاعات ورودیرو برای ربات بازی می کنه باید به شکلی به کامپیوتر منتقل و همچنین من هم باید بدمنم که چطوری برنامه و دستورات رو به حافظه کامپیو تر منتقل کنم مسعله اصلی صرفا مدار بستن نیست پردازش اطلاعاته این چیزیه که من به اون احتیاج دارم به هر حال از راهنمائی شما ممنونم
                            آخرش یه ربات خفن میسازم!

دیدگاه

ساخت ربات

با سلام
                              خوب دوست عزیز همونطورکه می دونید تنها اطلاعات دیججیتالی قابلیت ورود به کامپیوتررو دارند خوب حالا شما باید به فکر این باشید که بتونید به کامپوتر توسط مدار حالات رو به صورت دیجیتالی وارد بکنید
                              مثلا اگه شما از یک فتوسل به عنوان مقاومت متغیر استفاده می کنید یا هر سنسنری که می تونه تغیر اطلاعات به صورت پیوسته داشته باشه می تونید بااستفاده از یک ADCاون رو به سیگنال دیجتالی تبدیل بکنید حالا باید به فکر این باشید که این اطلاعات گسسته روتوسط کامپیوتروبرنامه تون به صورت قابل استفاده در بیارید
                              اگه اجازه بدید من چند روز دنبال همین موردی که شما گفتید باشم ببینم چی گیرم میاد
                              اگه مطلب خوبی گیرم اومد حتما خبرتون می کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X