اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اخبار مسابقات رباتیک

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پاسخ : اخبار مسابقات رباتیک

نوشته اصلی توسط Hassan_Emperor
    با سلام خدمت دوستان
    مسابقات رباتیک فنی حرفه ای در مازندران - آمل در تاریخ 6 مرداد برگزار میشه .
    منتظر حظور شما مهندسین هستیم .همپچنین جایزه مسابقات یکی از بزرگترین جوایز کشور است.
    wwww.Robocup-skillmaz.ir
    به نظرتون قوانین مسیریاب ابتدایی زیادی سخت نیست؟ :surprised:ا oo: ین جوری هیچ کدوم از بچه ها خودشون ربات نمی سازند و مربی ها ربات آماده می دن دست شرکت کننده می گن برو 1-روشنش کن2- بذارش رو پیست3-آخر مسیر بگیرش و بده به خودم
    شاید بهتر بود قوانین رو خیلی ساده تر می نوشتید و در عوض محدودیت سنسور میذاشتید. البته این صرفا یه پیشنهاده دوستانس
    کاش کانان که عیب من جستند رویت ای دلستان بدیدندی
    تا به جای ترنج در نظرت، بی خبر دست ها بریدندی

موسسه پژوهشگران علوم نوین لنجان
    http://lenjantech.blog.ir/

دیدگاه

پاسخ : اخبار مسابقات رباتیک

سلام دوست عزیز .قوانین در حال بروزرسانی هستش که ساده تر خواهد شد(البته دانش آموزی).
      در ضمن از تیم های دانش آموزی مصاحبه میگیریم

دیدگاه

گزارش تصویری از مسابقه رباتیک دارپا2015

25 ربات در مسابقه رباتیک دارپا 2015 شرکت کرده اند که بیشتر آنها جز رباتهای واکر(قدم زن) بودند.در فیلم زیر رباتهای انسانمایی وارد مسابقه میشوند که 1جفت پای اضافه دارند!

مسابقات روباتیک 2015 دارپا میزبان 25 تیم حاضر در این رقابتآ‌ها بود. این مسابقات هر ساله برگزار میآ‌شود و تیم برنده جایزهآ‌ی 2 میلیون دلاری را به جیب میآ‌زند. در ادامه به معرفی چند تیم شرکت کننده در این مسابقه میپردازیم و در انتها قهرمان این مسابقه را معرفی میکنیم و میبینیم.

ربات aero drc ساخته شده توسط تیم ژاپنی برای تعادل بیشتر 4 پا داشت و با جست و خیز وارد مسابقه شد :

فیلمها در این لینک http://goo.gl/exxZL2

Grit’s robot تیم دیگری بود که با رباتی چهارپا و همراه دو بازو خودنمایی کرد.نکته ی قابل توجه در مورد این تیم این بود که ربات آنها با قطعات کم هزینه طراحی شده بود.اعضای این تیم از آمریکا بودند:

تیم NimbRo از آلمان رباتی 4پا ارایه داده بودند که هرکدام از پاهای این ربات بر روی یک چرخ سوار بود!اسوین بنک از اعضای این تیم علت استفاده از چرخ را اینگونه توضیح میدهد: بنظرم استفاده از چرخ اولین اشتباه ما نبود! :

معرفی قهرمان دارپا 2015

قهرمان دارپا 2015 تیم KAIST از کرهآ‌ی جنوبی بود. تیم کرهآ‌ای از مرکز تحقیقات روباتآ‌های انسان نما در انستیتو علوم و فناوری پیشرفته کرهآ‌ و کمپانی Rainbow است. نام روبات این تیم HUBO است.این ربات قادر است تا روی دو پای خود بایستد و میتواند با قرارگرفتن روی زانوها، با استفاده از چرخآ‌هایی حرکت کند .HUBO در مقایسه با اغلب روباتآ‌های شرکت کننده در این رقابت، با سرعت بیشتری حرکت کرد.

در فیلم زیر با HUBO بیشتر آشنا میشویم :

دیدگاه

سلام دوستان عزیز
          امروز قوانین تمامی لیگ های مسیریاب بروزرسانی شد.
          :applause: :wow:
          امیدوارم شاهد حضور شما عزیزان باشیم.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : اخبار مسابقات رباتیک

نوشته اصلی توسط mohammad_robotic
            به نظرتون قوانین مسیریاب ابتدایی زیادی سخت نیست؟ :surprised:ا oo: ین جوری هیچ کدوم از بچه ها خودشون ربات نمی سازند و مربی ها ربات آماده می دن دست شرکت کننده می گن برو 1-روشنش کن2- بذارش رو پیست3-آخر مسیر بگیرش و بده به خودم
            شاید بهتر بود قوانین رو خیلی ساده تر می نوشتید و در عوض محدودیت سنسور میذاشتید. البته این صرفا یه پیشنهاده دوستانس
            دوست عزیز
            واسه لیگ دانش آموزی خیلی مشورت کردیم و به این نتیجه رسیدیم که امتیاز مصاحبه با شرکت کنندگان 50 درصد و امتیاز رفتن مسیر هم 50 درصد شد.
            یعنی امتیاز تقسیم بندی شده .در ضمن قوانین هم ساده تر شدن.دوستان اگه نظری دارن بفرمایید تا استفاده کنیم

دیدگاه

مهلت ثبت نام تمدید شد اطلاعات بیشتر در سایت

دیدگاه

مهلت پیش ثبت نام ایران اپن 2016 داره تموم میشه ها ..... فقط تا 1 بهمن ........
                تیم کاوش در مسابقات بین المللی ایران اپن 2016.نمایشی.مین یاب.
                علم را باید در آزمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pars_paya
                  نه عملا تا 30 بهمن فرصت داره
                  AYRIC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pars_paya
                    راستی کی مسابقات برگزار میشه؟
                    من هرسال میرم نگاه میکنم
                    پارسال من با دوستم رفته بودیم
                    یه لیگ فوتبالیست سایز کوچک
                    من و دوستم علاقه زیادی داریم ولی متاسفانه من توان (علمی) این سطح مسابقات را ندارم :cry2:
                    دوستم مدت زیادی هست که ربات کار میکند ولی من همین AVR رو هم به زور بلدم
                    عکس من و دوستم:
                    http://www.4shared.com/download/7zZH...&lgfp=3000
                    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
                    --------------------------------------------------------
                    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
                    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moghani1376
                      راستی کی مسابقات برگزار میشه؟
                      من هرسال میرم نگاه میکنم
                      پارسال من با دوستم رفته بودیم
                      یه لیگ فوتبالیست سایز کوچک
                      من و دوستم علاقه زیادی دیریم ولی متاسفانه من توان (علمی) این سطح مسابقات را ندارم :cry2:
                      دوستم مدت زیادی هست که ربات کار میکند ولی من همین AVR رو هم به زور بلدم
                      از روز 16 ام فروردین

میتونید از مسابقات دیگه مثل شریف کاپ یا غیره شروع کنید. یا در همین ایران اپن لیگ مین یاب
                      AYRIC

دیدگاه

باسلام
                        اونایی که به رباتیک علاقه دارند تو ایران دانشگاه قزوین بر گزار کننده
                        اون هست و پایه اصلی ایران اوپن دانشگاه قزوین هست.
                        بیشتر لیگ های مسابقاتی رو هم داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S.R.F
                          باسلام
                          اونایی که به رباتیک علاقه دارند تو ایران دانشگاه قزوین بر گزار کننده
                          اون هست و پایه اصلی ایران اوپن دانشگاه قزوین هست.
                          بیشتر لیگ های مسابقاتی رو هم داره
                          اتفاقا با تیم MRL دانشگاه قزوین بودیم(عضو تیم نه ما اون وسط ها فقط گردش میکردیم )
                          از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
                          تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
                          اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

سلام
                            کسی از زنجان خبر نداره؟؟ :sad: :sad:
                            قرار نیست تو زنجان مسابقه ای برگزار بشه؟؟ :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
                            ای بابا :angry: :angry:

قم چطور؟؟؟
                            Yes You Can...!!!
                            re20za22@
                            re20za@yahoo.com

دیدگاه

سلام
                              دومین دوره مسابقات رباتیک جام علم وفن در شهربابک برگزار میشود
                              www.elmvafan.ir

دیدگاه

سلام
                                دوستان تا یکی دو ماه آینده قرار نیست مسابقه ای تو تهران برگزار بشه؟؟
                                Yes You Can...!!!
                                re20za22@
                                re20za@yahoo.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X